Wybierz najlepszy strój siatkarski na wyczerpujące treningi

Każda dyscyplina sportowa wymaga odpowiedniej odzieży. Podobnie jest z grą w siatkówkę. Dla siatkarzy zaprojektowano strój wyróżniający się innowacyjną funkcjonalnością, wyszukanym komfortem i nowoczesnym designem. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepsze siatkarskie komplety meczowe i treningowe.

Innowacyjne rozwiązania

Branża odzieży siatkarskiej bardzo szybko się rozwija. Zaawansowane technologie i innowacyjne rozwiązania pozwalają na tworzenie elementów stroju, które mają za zadanie skutecznie wspierać zawodnika w czasie treningów i meczy, zapewniając mu w czasie gry maksymalne bezpieczeństwo i dając najwyższy poziom komfortu.

Najważniejsze cechy strojów siatkarskich:

  • doskonałe dopasowanie do indywidualnych wymagań zawodnika
  • lekka, oddychająca i przyjazna dla skóry tkanina, która nawet w czasie najbardziej wyczerpujących treningów zapewnia najwyższy poziom komfortu
  • nowoczesny design

Stroje do siatkówki: podstawowe elementy

Siatkarskie koszulki i spodenki

W podstawowym zestawie strojów do siatkówki nie może zabraknąć koszulki i spodenek sportowych. Dostępne są one w wersji damskiej i męskiej. Koszulki z krótkim lub długim rękawem, a także bezrękawniki nie powinny być zbyt luźne ani też zbyt ciasne. Nie mogą ograniczać ruchów i w żaden sposób przeszkadzać w czasie gry. Sportowe szorty to kolejny niezbędny element stroju siatkarskiego. W profesjonalnych spodenkach siatkarskich zawodnik znajdzie pas ze sznurkiem, dzięki któremu może je idealnie dopasować do własnej sylwetki. Kobiety mogą wybierać pomiędzy dwoma modelami krótkich spodenek: luźnymi lub przylegającymi do ciała.

Siatkarski dres

Na czas rozgrzewki lub w trakcie przerw pomiędzy rozgrywkami zawodnicy zakładają wygodny dres, który zapewnia wyjątkowy komfort i skutecznie chroni organizm przed wychłodzeniem. Bluza oraz długie spodnie wyróżniają się nie tylko ergonomicznym krojem, ale także nowoczesnym designem. Dużą popularnością wśród siatkarzy cieszy się sportowy dres Errea, który dostępny jest w ogromnej ilości kolorów oraz wzorów. Włoska marka zadbała w nim o najwyższą jakość i funkcjonalność, która doceniana jest przez profesjonalnych zawodników grających na co dzień w zawodowych klubach sportowych.

Siatkarskie obuwie

Kolejnym niezwykle cennym elementem stroju siatkarskiego jest wysokiej jakości sportowe obuwie. Zawodnicy cenią je za antypoślizgową podeszwę, doskonałą amortyzację i innowacyjny materiał, który zapewnia w czasie wyczerpującej gry poczucie idealnego komfortu. Profesjonalne obuwie siatkarskie gwarantuje zawodnikom najlepszą przyczepność, skoczność i wymarzoną dynamikę, co bardzo pozytywnie wpływa na jakość gry.

Siatkarskie skarpety

Kompletując strój siatkarski, zawodnicy nie mogą też zapomnieć o elastycznych skarpetach. Ich miękka podeszwa skutecznie chroni skórę przed otarciem i tworzeniem się pęcherzy. Skarpety dla siatkarzy wykonane są z tkaniny o wyjątkowo rozciągliwej strukturze, która zapewnia idealne dopasowanie do stóp oraz łydek.

Siatkarskie nakolanniki

Siatkarskie nakolanniki są doskonałym wsparciem dla profesjonalnych i dla rozpoczynających przygodę z siatkówką zawodników. Dzięki nim mają szansę zminimalizować ryzyko kontuzji i związanego z tym bólu. Nakolanniki zapewniają siatkarzom komfort, który skutecznie podnosi poziom gry.

Czy szukasz strojów także dla innych dziedzin sportu? W Koszulka sportowa dla szkolnej drużyny – jak ją zrobić? dowiesz się nie tylko jaki strój wybrać, ale także jak go zrobić!