Koszulka sportowa dla szkolnej drużyny – jak ją zrobić?

Reprezentowanie szkoły na zawodach międzyszkolnych to dla każdego ucznia wielkie przeżycie. Nie każdemu będzie dany ten przywilej i nie chodzi jedynie o całodzienne zwolnienie z zajęć, ale ogromny prestiż i uznanie w oczach kolegów z klasy i otoczenia. Wybierając koszulki sportowe dla drużyny szkolnej czy komplety sportowe, należy mieć na uwadze kilka istotnych elementów. Podpowiadamy, jak zrobić koszulkę sportową dla szkolnej drużyny.

Klasyczne T-shirty z nadrukiem – czy to dobry pomysł?

Jest to rozwiązanie, które pozwoli szkole zaoszczędzić sporo pieniędzy. Wystarczy na własną rękę kupić w hurtowni kilkanaście “czystych” koszulek w różnych rozmiarach, a następnie zamówić w sklepie internetowym nadruki z numerami, które z łatwością można naprasować za pomocą żelazka. Jednak czy jest to dobre rozwiązanie? Bawełniany T-shirt łatwo i szybko nasiąka potem, co będzie wyjątkowo niekomfortowe podczas sportowych rozgrywek. Dodatkowo na ich zakończenie, stroje uczniowie zabierają do domu by je wyprać. Ręcznie naprasowany nadruk, może nie wytrzymać kilkunastu prań w krótkim czasie.

Zamówienie sportowych koszulek – jakie wybrać?

Zamawiając profesjonalne koszulki sportowe zdecydowanie lepiej jest postawić na takie, które wykonane są w większej części, a najlepiej w całości z poliestru. Jest to materiał szybkoschnący, dlatego pot nie będzie dodatkowo go obciążał, jak w przypadku bawełny. Wybór koszulek poliestrowych będzie nieznacznie droższy, jednak jest tego warty. Poszukując firmy, która wyprodukuje dla nas zestaw dla całej drużyny, postawmy na taką markę, która wykonuje również trwałe nadruki, które nie ulegną zniszczeniu po kilku praniach.

Jaki strój dla jakiej dyscypliny?

Większość szkół nie zastanawia się nawet nad tym, jednak dobrze jest posiadać kilka rodzajów strojów i to nie tylko na wypadek, gdy turnieje w różnych dyscyplinach odbywają się w tym samym czasie.Gracze siatkówki i koszykówki ucieszyliby się na myśl gry w koszulkach, które nie mają rękawów, ponieważ te znacznie ograniczają zakres ruchów. Z kolei fakt ich istnienia nie będzie przeszkadzał zawodnikom rywalizującym w piłkę nożną, szczypiorniaka czy unihokeja. Dla nich istotne będzie natomiast posiadanie innego stroju dla bramkarzy – zwłaszcza bluz z długim rękawem i ochroną na łokciach, które są narażone na kontuzje podczas rzucania się. Bramkarskie kamizelki dla zawodników unihokeja to też świetny pomysł. Uderzenie plastikową piłeczką w korpus jest bardzo bolesne.

A co dla biegaczy?

Osobom, które reprezentują szkołę w zawodach lekkoatletycznych, warto dać krótkie szorty, mniejsze od tych w których występują zawodnicy sportów zespołowych oraz przylegające koszulki, które zmniejszają opór powietrza. Jeśli są to natomiast biegi górskie – przełajowe, należy postawić na odzież marek takich jak Regatta. Kurtki, softshelle to dobry ubiór na początek biegu, który rozpoczyna się z reguły wcześnie rano. Dopiero na trasie, gdy mięśnie będą już odpowiednio rozgrzane, można je z siebie zdjąć.