Dziecięce ręczniki sportowe z mikrofibry – sprawdź jak bardzo są przydatne!

Szybkoschnący ręcznik z mikrofibry to jedno z najbardziej praktycznych rozwiązań dla dzieci. Sprawdzą się przede wszystkim na wycieczkach, wyjściach na basen czy treningach sportowych, ale także po prostu, po domowej kąpieli. Z uwagi na ich niewielki rozmiar bez problemu pomieszczą je plecaki szkolne.  Dając dziecku taki bagaż, zwróćmy uwagę, by plecaki dla dziewczynki były kolorowe, a te dla chłopca w stonowanych barwach. Ważne jest także, aby były pojemne i pomieściły ręczniki. Jakie właściwości mają ręczniki sportowe z mikrofibry i dlaczego są tak przydatne dla dzieci? Odpowiadamy.

Sportowe ręczniki z mikrofibry – właściwości

Na najważniejszą właściwość sportowych ręczników z mikrofibry wskazuje ich zamienna nazwa, czyli ręczniki szybkoschnące. Nie ulega wątpliwości, że sportowe ręczniki charakteryzują się widoczną szybkością schnięcia, w porównaniu do tradycyjnych ręczników wykonanych z materiału frotte. Mikrofibra jest mieszanką bardzo cienkich, splecionych włókien poliestrowych i poliamidowych i jest nawet dziesięć razy cieńsza niż jedwab i trzydzieści razy cieńsza od bawełny. Dzięki temu ręczniki sportowe, które są z nich wykonane, wykazują się niesamowitą chłonnością i, jak już wspomnieliśmy, wysychają błyskawicznie.
Co równie ważne, ręczniki szybkoschnące z mikrofibry są bardzo lekkie, a po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca. W niektórych sklepach otrzymamy w zestawie także specjalną saszetkę, w której taki ręcznik będziemy mogli przenosić. Jest ona wykonana z siateczki, dzięki której ręcznik, nawet wilgotny, może “oddychać” i nie rozwijają się na nim bakterie, a więc nie wytwarza brzydkiego, zgniłego zapachu. Ręczniki sportowe są bardzo przyjemne i gładkie w dotyku. Nie podrażniają nawet delikatnej skóry dziecka. Są niesamowicie lekkie, dzięki czemu ich przenoszenie nie sprawia żadnego problemu.

Szukasz ciekawych akcesoriów dla dzieci? Odwiedź stronę http://dzieciswiat.pl/!

Dziecięce ręczniki z mikrofibry – dlaczego są tak bardzo przydatne?

Jak już wspominaliśmy, bardzo niska waga i ich niewielki rozmiar po złożeniu, sprawiają, że sportowe ręczniki sprawdzą się doskonale podczas wszelkich wycieczek szkolnych, wyjazdów wakacyjnych czy wyjść na basen lub trening. Dziecko może schować taki ręcznik nawet do swojego niewielkiego plecaczka. Szczególnie ważna jest ich właściwość błyskawicznego schnięcia, ponieważ dzieci mają to do siebie, że pakują np. po pływaniu w basenie całkiem mokry ręcznik, którego następnie zapominają wywiesić po powrocie do domu. Ręcznik z mikrofibry wyschnie tak szybko, że nawet pozostawienie go na noc w plecaku nie przyniesie żadnej szkody. Jest to równie ważne podczas wycieczek szkolnych, ponieważ dzięki nim, maluch będzie mógł codziennie wytrzeć się całkiem suchym ręcznikiem. Na materiale z mikrofibry możemy z łatwością wykonać haft, np. z imieniem dziecka, dzięki czemu zmniejszamy szanse, że ręcznik się zgubi lub inne dziecko pomyli go ze swoim.

Jeśli zastanawiasz się co jeszcze zabrać na basen i nie chcesz o niczym zapomnieć – sprawdź Trening na basenie – co ze sobą zabrać?.