Książki psychologiczne o zachowaniach ludzkich. Tytuły, które pomogą lepiej je zrozumieć

Mówimy tym samym językiem, operujemy w świecie podobnych wartości, jemy podobne rzeczy na śniadanie, a mimo to nie zawsze się rozumiemy. Zachowania innych ludzi bywają jednak nieodgadnione i niezrozumiałe nawet wtedy, gdy znamy kogoś od wielu lat. Pomocne może być nowe podejście do tej kwestii. Mogą je zapewnić książki psychologiczne o zachowaniach ludzkich, które w nowatorski sposób interpretują przyczyny i skutki naszych działań.

Popyt na książki o psychologii jest jednak tak duży, że nie wszystkie pojawiające się dziś na rynku księgarskim tytuły są warte lektury. Dlatego wybraliśmy te książki o zachowaniach ludzi, które faktycznie niosą ze sobą wartościową wiedzę i mogą pomóc w codziennym życiu.

“Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”

Droga do zrozumienia drugiego człowieka, którą wskazują ciekawe książki psychologiczne o zachowaniach ludzkich, często prowadzi przez poznanie samego siebie. Wiele metod komunikacji i prawd o drugim człowieku poznamy dzięki autoanalizie. Właśnie w taki sposób może pomóc “Siła nawyku” – dzięki niej lepiej zrozumiemy motywy ludzkich działań.

Charles Duhigg, autor książki, swoje spostrzeżenia popiera konkretnymi przykładami. Opowiada o wielkich amerykańskich firmach czy Michaelu Phelpsie, jednym z najwybitniejszych pływaków w historii. Takie postaci osiągnęły sukces dzięki wyrobieniu w sobie lub rozpoznaniu u innych pewnych nawyków. Jeśli i my je dostrzeżemy, lepiej zrozumiemy naszych znajomych czy członków rodziny. Książkę znajdziesz na https://www.osmpower.pl/ksiazki-o-psychologii.

“Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”

Dale Carnegie, autor tej książki, to amerykański historyk i psycholog, który zdobył międzynarodową sławę. Stało się tak m.in. dzięki niezwykłej umiejętności interpretowania zachowań innych osób. Dzięki temu opracował metody wpływania na ludzi, pozyskiwania nowych klientów czy też budowania relacji.

Wszystko to dzięki odkryciu, jak wiele ludzkich działań ma podłoże w podświadomości. Carnegie nie tylko jednak odkrył tę wiedzę, ale i znalazł sposób wykorzystania jej w praktyce. Książki psychologiczne o zachowaniach ludzkich takie jak jego publikacja nigdy się nie starzeją.

“Potęga Podświadomości”

Wymieniając kolejne książki o zachowaniach ludzkich warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną pozycję, która zwraca uwagę na podświadomość. A nawet jej “potęgę”. To praca Josepha Murphy’ego, która pomaga lepiej zrozumieć tę nieodkrytą i na co dzień często marginalizowaną sferę życia.

Murphy pomaga uwolnić umysł. Dzięki lepszemu poznaniu podświadomości sami możemy zacząć święcić sukcesy, a także zrozumieć, jak działa podświadomość innych. Takie książki psychologiczne o zachowaniach ludzkich usuwają bariery, które stoją na przeszkodzie osiągania dobrych relacji z ludźmi. Wiedza o podświadomości prowadzi do większej świadomości. Jeśli interesują Cię inne książki o podświadomości, wejdź na https://lubie.com.pl/ksiazki-psychologiczne-ktore-warto-przeczytac/.

“Prawa ludzkiej natury”

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? Powodów jest co najmniej kilka. Jej autor, Robert Greene, przekonuje, że stworzył prawdziwy przewodnik po naturze człowieka. Zaznacza, że dzięki niemu nauczymy się prawidłowo interpretować sygnały, które docierają do nas od innych ludzi. Do tego porady Greene’a mają pomagać w radzeniu sobie z toksycznymi osobowościami.

Mało? “Prawa ludzkiej natury” pokazują również, w jaki sposób skutecznie wywierać wpływ na innych i osiągać sukcesy. Ta lektura odrzuca minimalizm w życiu i radzi, by sięgać po więcej. Książki o zachowaniach ludzkich takie jak ta mogą wzbudzać kontrowersje, ale zastosowanie zawartych w nich porad w praktyce może odmienić życie.