Wygląd plecaka do przedszkola dla dziewczynki – na jakie kolory, wzory i motywy postawić?

Plecaki dla przedszkolaka muszą być przede wszystkim praktyczne i dopasowane swoim gabarytem do wieku oraz wzrostu naszego malucha. Aby jednak pociecha chętnie chodziła do placówki oświatowej ze swoim pakunkiem, warto postawić na ciekawy wzór, motyw czy kolor. Jaki design sprawdzi się zatem najlepiej dla dziewczynki? Po jakie modele najchętniej sięgają rodzice maluchów? Sprawdź!

Kolory plecaków dla dziewczynek – przegląd rozwiązań

Nie da się ukryć, że dziewczynki w wieku przedszkolnym najczęściej uwielbiają to, co różowe. Oczywiście nie wszystkie, jednak jest to zdecydowana większość. Niektóre małe księżniczki najchętniej chodziłyby całe ubrane w ten odcień i wybierały wyłącznie różowe zabawki czy elementy przedszkolnej wyprawki. Jeśli zatem nasza córeczka należy do właśnie tej grupy, kolor ten będzie idealnym rozwiązaniem. Nie każde dziecko jest jednak takie samo. Niektóre maluchy będą przecież wolały coś innego. W takiej sytuacji możemy zainteresować się plecakami w kolorze miętowym, fioletowym, brzoskwiniowym czy błękitnym. Na bok lepiej odstawić modele w ciemnych odcieniach. Dzieci w wieku przedszkolnym wolą przecież zdecydowane barwy i właśnie takie starajmy się wybierać. 

plecak do przedszkola

Plecaki dla dzieci – wzory, po które najchętniej sięgają dziewczynki

Od lat małe dziewczynki w wieku przedszkolnym bardzo chętnie maszerują do przedszkola z plecaczkiem w zwierzątka, takie jak pieski, kotki czy konie. Obecnie w sklepach znajdziemy niezliczoną ilość modeli z takimi wzorami. Większość producentów oferuje nawet pakunki z konkretną rasą psa czy kota. Nasza mała księżniczka może zatem nosić na plecach wizerunek swojego pupila czy zwierzęcia, o którym marzy od dawna. 

Oprócz zwierząt prym wśród wzorów wiodą również serduszka, kolorowe kwiaty czy wielobarwne szlaczki. Wybór jest naprawdę ogromny, dlatego każdy rodzic powinien znaleźć coś dla swojej ukochanej córeczki. 

Motywy bajkowe na plecakach – propozycje dla dziewczynek

Dziewczynki w wieku przedszkolnym uwielbiają również plecaki z motywami z bajek i seriali dla dzieci. W tym przypadku największą popularnością cieszą się pakunki z nadrukowaną Elsą z Krainy Lodu, Violettą z serialu o tym samym tytule, Myszką Miki lub Minnie, czy Simbą z Króla Lwa. Po raz kolejny wybór jest naprawdę duży. Warto zatem rozeznać się, jaką postać uwielbia nasze dziecko i postawić na właśnie taki wzór. W końcu podróż do przedszkola jest o wiele przyjemniejsza, jeśli dziecku towarzyszy w niej jego ukochany bohater. 

plecaki przedszkolaka

Jak wybrać najlepszy design dla swojej córki?

Wybierając plecak dla swojej córki w wieku przedszkolnym, nie możemy zapomnieć o jej potrzebach. Nie sugerujmy się tym, co podoba się najbardziej nam samym. Przecież to nie my będziemy chodzić z takim pakunkiem, tylko nasza pociecha. Przed zakupem zapytajmy zatem malucha, o czym marzy i jak wyobraża sobie swój plecaczek do przedszkola. Zapewne dziecko będzie często zmieniać zdanie, jednak w końcu wspólnie podejmiemy właściwą decyzję.

Idąc na zakupy czy zamawiając plecaki szkolne przez Internet, pozwólmy dziecku nam towarzyszyć. Nie zgadzajmy się jednak na każdy model, jaki zaproponuje. Oprócz motywu i ogólnego wyglądu liczy się przecież coś zdecydowanie ważniejszego – komfort naszej pociechy. Najpierw zatem znajdźmy model o odpowiednich wymiarach, wadze i posiadający niezbędne elementy, a dopiero potem, spośród naszych propozycji, pozwólmy dziecku wybrać wymarzony wzór. Wtedy wszyscy powinni być zadowoleni.

Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomoże każdemu rodzicowi!

Chcesz kupić odpowiedni model plecaka dla swojego dziecka? Sprawdź nasz artykuł, by wybrać właściwe zapięcie!
https://www.puffa.pl/2020/11/12/rzepy-zamki-klamry-jakie-zapiecia-najlepiej-sprawdza-sie-w-dzieciecym-plecaku/