Koszulka sportowa z nadrukiem – postaw na jakość i wyróżnij się z tłumu!

Sport to dla wielu z nas nieodzowna część życia. To właśnie dzięki aktywności fizycznej możemy się zrelaksować, zadbać o zdrowie i kondycję, a także rozwijać swoje wszelakie pasje treningowe. Oczywiście, aby taka forma spędzania wolnego czasu była przyjemna, musimy zadbać o komfortową odzież. Najważniejsza będzie w tym przypadku funkcjonalność, jednak pamiętajmy przy okazji także o oryginalnym wyglądzie. Czasem wystarczą jedynie spersonalizowane nadruki na koszulkach, w których obecnie możemy przebierać do woli. Jaka metoda aplikacji sprawdzi się jednak najlepiej w przypadku odzieży sportowej? Czy nadruk na koszulce treningowej może się zniszczyć, jeśli nie będziemy o niego odpowiednio dbać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Koszulka sportowa z nadrukiem – kiedy i dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?

Nadruki na koszulkach sportowych cieszą się dużą popularnością. Bardzo chętnie korzystają z nich zarówno osoby trenujące zawodowo, jak i amatorsko. W ten sposób można bowiem nieco spersonalizować swoją odzież oraz wyróżnić się z tłumu. Kiedy jednak naprawdę warto zdecydować się na indywidualny nadruk i jakie niesie to za sobą korzyści?

Idealna dla drużyn, nie tylko profesjonalnych

Koszulki sportowe z nadrukiem dla dzieci i dorosłych najczęściej kojarzą się nam oczywiście z drużynami sportowymi. W końcu każdy klub bądź organizacja chce w ten sposób wyróżnić się z tłumu oraz tym samym zyskać nowe grono kibiców czy nawet i sponsorów. W taki rodzaj znakowania odzieży powinno zainwestować zatem każde towarzystwo sportowe czy drużyna amatorska biorąca udział w zorganizowanych rozgrywkach. Jednolite stroje i numery zawodników są przecież niejednokrotnie elementem obowiązkowym, bez których nie zostaniemy dopuszczeni do rozgrywek. Zlecenie nadruku profesjonalnej firmie będzie zatem w tym przypadku niemalże nieuniknione. 

Ciekawe rozwiązanie dla indywidualistów

Każda osoba trenująca, nie tylko członek klubu czy organizacji, na co dzień sięga po koszulki sportowe. Nadruk na takiej odzieży może być idealną propozycją dla indywidualistów. Chodząc na siłownię czy biegając, widzimy, że większość z nas uprawia sport w klasycznych, niczym niewyróżniających się ubraniach. Ich lekka personalizacja z pewnością doda nam pozytywnej energii oraz pozwoli podkreślić swój charakter, który jak wiadomo, w sporcie jest niezwykle ważny. 

indywidualny nadruk na koszulce

Mała porcja zewnętrznej motywacji

Choć części z nas może wydać się to nieco dziwne, niektórzy decydują się na koszulki sportowe z nadrukiem na zamówienie, aby dodać sobie motywacji. Jest to bowiem pewien sposób, dzięki któremu możemy lepiej realizować swoje cele. W naszej głowie rodzi się bowiem przekonanie, że skoro zainwestowaliśmy już w taką odzież, należy po prostu z niej korzystać. Po co komu przecież oryginalna koszulka leżąca na dnie szafy? Jeśli zatem szukacie motywacji, właśnie w tym elemencie może tkwić magiczna siła, która będzie pchała was do przodu!

Koszulka sportowa z własnym nadrukiem – którą metodę aplikacji wybrać?

W ofercie wielu firm znajdują się koszulki sportowe z nadrukiem. Decathlon czy inne większe sklepy sportowe umożliwiają nam wykonanie właśnie takiej aplikacji za dodatkową opłatą. Warto jednak pamiętać, że w takich miejscach najczęściej mamy dość ograniczone możliwości. Jeśli marzy się nam wyjątkowy motyw, wysoka jakość oraz niezniszczalność, warto postawić na firmę stricte ukierunkowaną na nadruki na odzieży. Z jakich metod i technik korzystają profesjonaliści? Która z nich okaże się najlepsza, w przypadku ubrań sportowych posiadających liczne funkcje, takie jak przewiewność czy odprowadzanie potu?

Sitodruk

Sitodruk to obecnie najpopularniejsza metoda znakowania odzieży. Aplikacje nałożone w ten sposób są odporne na zniszczenia i niezwykle trwałe. Dodatkowo możemy korzystać z niezliczonej palety kolorów, które zachowują swoje barwy nawet przy częstym praniu. Przy takiej technice pamiętajmy jednak, że im większe zamówienie z danym motywem, tym taniej. Sitodruk polecany jest zatem dla drużyn sportowych lub organizacji składającej się z dużej liczby członków. 

Jak jednak wygląda sitodruk na koszulkach, a konkretniej cały proces nanoszenia nadruku na odzież? Zaczynamy od przygotowania odpowiedniej siatki, na której powierzchni znajdują się bardzo małe oczka. Następnie nanosimy na nią szablon, dzięki któremu uzyskamy pożądany wzór. Całość pokrywamy specjalnym preparatem i poddajemy działaniu promieniowania UV. Osłonięte elementy, pod wpływem tego czynnika staną się twarde, natomiast nieosłonięte oczywiście pozostaną miękkie. Dzięki temu wystarczy je jedynie wypłukać wodą, by naszym oczom ukazała się „baza nadruku”. Teraz całość należy sprasować w specjalnej maszynie. Trzeba jednak uważać, aby na materiale nie powstały żadne zagięcia czy nierówności.

W kolejnym etapie możemy zacząć już nanosić odpowiednie farby na nasz wzór. Każdą z nich należy przecisnąć przez oczka siatki specjalnym przyrządem. Czynność nanoszenia barw musimy powtórzyć tyle razy, z ilu odcieni składa się nasza aplikacja. Gdy nadruk wygląda już prawidłowo, koszulkę sportową należy włożyć do specjalnego pieca i gotowe.

sitodruk koszulki
Źródło: https://www.reflect.pl/jak-wyglada-sitodruk.html

Termotransfer

Termonadruk, zwany także termotransferem, to bardzo szybki i tani sposób nanoszenia nadruku na odzież. Aby przenieść wzór na materiał, należy bowiem jedynie wydrukować aplikację na specjalnym papierze transferowym, a następnie poddać go działaniu wysokiej temperatury. W dosłownie kilka minut aplikacja jest już gotowa. Jak się jednak można domyśleć, nasz nadruk osadzony jest bezpośrednio na materiale i bardzo słabo w go wnika. Przez to żywotność termotransferu określa się na jedynie 100-150 prań. 

Aby nanieść w ten sposób nadruk na koszulkę sportową, konieczna będzie profesjonalna drukarka termotransferowa oraz oczywiście folia termotransferowa. Jak to jednak działa w praktyce? Zaczynamy od przygotowania wymarzonej aplikacji. Następnie nanosimy ją na papier do termotransferu i pokrywamy specjalnym barwnikiem. Tak przygotowany wzór należy teraz poddać działaniu wysokiej temperatury. W międzyczasie w prasie rozkładamy naszą koszulkę, kładziemy nadruk przeniesiony na folię i włączamy maszynę. W ten sposób nasza aplikacja zostaje przeniesiona na odzież i gotowe!

termotransfer koszulki
Źródło: http://www.nadrukisieradz.pl/termotransfer.html

Sublimacja

Na potrzeby koszulek sportowych została opracowana specjalna technika nanoszenia nadruku, zwana sublimacją. Dzięki tej metodzie podczas nakładania na tkaninę barwnika zachodzą procesy chemiczne. W ten sposób farby wchodzą w strukturę materiału i trwale go barwią. Zyskujemy zatem wysoką jakość, odporność na zniszczenia, ale także zachowujemy funkcje odzieży sportowej, takie jak chociażby przepuszczalność powietrza. Niestety, technika ta sprawdza się tylko przy jasnych koszulkach. Na ciemnych efekt będzie niezauważalny. 

Jak nanoszony jest taki nadruk? Sublimacja wymaga najpierw przygotowania wzoru, a następnie przeniesienia go na papier sublimacyjny. Gdy ten jest już gotowy, włączamy maszynę – termoprasę i podgrzewamy ją do ok. 180 stopni. Na jej spodzie wykładamy folię teflonową. Następnie w odpowiednim miejscu kładziemy koszulkę, uważając, by jej powierzchnia była idealnie gładka. Teraz wybieramy miejsce na aplikacje, przykładamy w nie papier ze wzorem i całość pokrywamy drugą folią teflonową. Następnie maszyna nanosi nasz wzór na materiał. Gdy ta wyda np. sygnał dźwiękowy oznaczający koniec pracy, „kalkę” należy zdjąć z koszulki jednym płynnym ruchem. Na koniec czekamy tylko, aż tkanina wystygnie i gotowe!

sublimacja koszulek
Źródło: https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=8dgkcj0YlQ4

Nadruk na koszulkach sportowych – czy jest narażony na szybkie zniszczenie?

Koszulki sportowe najczęściej wykonuje się z poliestru lub specjalnych tkanin funkcyjnych, które posiadają “śliskie” wykończenie. Dzięki temu materiały te nie tracą jakości, a barwy zachowują swoją wyrazistość na wiele lat. Niestety, gdy zdecydujemy się nadrukować na nie aplikację, musimy pamiętać, że ta może zacząć się niszczyć. Odzież sportowa prana jest wyjątkowo często, przeważnie w bardzo wysokich temperaturach. Chcąc nie chcąc, wzór cały czas narażony jest na lekkie uszkodzenia. W przypadku sublimacji czy sitodruku koszulki powinny posłużyć nam dożywotnio (o ile będziemy o nie dbać), jednak decydując się na termodruk czy inną metodę z użyciem folii – może być różnie. Pamiętajmy zatem o tym jeszcze zanim zlecimy wykonanie nadruku profesjonalistom. 

Koszulki sportowe z własnym nadrukiem – jak o nie dbać?

Tak jak już wspomnieliśmy, o odzież z własnym nadrukiem musimy odpowiednio dbać. Jak obchodzić się zatem z koszulkami? Pierzmy je w możliwie jak najniższej temperaturze i zawsze obracajmy na lewą stronę. Dodatkowo podczas suszenia nie zaginajmy naszej aplikacji. Podobnie oczywiście w przypadku składania – na wzorze nie powinna znajdować się linia zgięcia. Pod żadnym pozorem nie prasujmy takiego nadruku. Jeśli to jednak konieczne, nigdy nie przykładajmy stopy żelazka bezpośrednio do aplikacji, a posłużmy się dodatkowym materiałem, przez który rozprostujemy naszą koszulkę sportową. 

Nadruki na koszulki sportowe – jakie aplikacje warto na nich wykonać?

Dzięki nowoczesnym metodom aplikacji nadruków na koszulki, na naszej garderobie może znaleźć się niemalże każdy wzór. Mamy wręcz nieograniczone możliwości, ponieważ nie musimy stosować wyłącznie określonej palety barw czy konkretnych kształtów. Z pomocą profesjonalnej firmy, mogą zatem powstać nawet garderobiane dzieła sztuki. Co jednak warto zaaplikować na odzież sportową?

koszulka sportowa z nadrukiem
Źródło: https://www.reflect.pl/sublimacja.html

Herb klubowy

W przypadku drużyn sportowych, zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich, elementem obowiązkowym każdej koszulki jest oczywiście herb klubowy. Logo noszone na piersi nie tylko dobrze wygląda, ale także dodaje otuchy oraz motywacji. Wykonując odzież sportową dla całego zespołu, nie możemy zapomnieć o tej jakże ważnej aplikacji. 

Dla osób, które nie przynależą do żadnej organizacji sportowej, polecamy wykonanie na piersi np. swojego własnego indywidualnego logo lub innego wzoru, który będzie w pewien sposób nawiązywał do naszej pasji. 

Numer zawodnika

Osoby grające w gry zespołowe na pewno wiedzą, jak duże znaczenie ma numer nadrukowany na koszulkę sportową. Dzięki niemu zespół jest w stanie spełnić wymogi wielu rozgrywek na różnym poziomie. Nic zatem dziwnego, że to właśnie ten element najczęściej ląduje na strojach amatorów piłki nożnej, siatkówki czy koszykówki. Dla sportowców indywidualny numer ma jednak zdecydowanie większe znaczenie. To właśnie on jest przecież poniekąd naszą wizytówką. Nie może go zatem nam nigdy zabraknąć. 

Nazwisko lub ksywka

Wszyscy, którzy chcą wyróżnić się z tłumu, powinni zdecydować się również na umieszczenie na sportowej koszulce nazwiska lub ksywki. Taka aplikacja sprawdzi się zawsze – zarówno na boisku, jak i na siłowni czy podczas biegania w parku. Dla wielu z nas z pewnością będzie to dodatkowa porcja motywacji. Swoje dobre imię trzeba przecież odpowiednio reprezentować. 

Sponsorzy

Umieszczenie logotypu sponsora na koszulkach zawodników to jeden z głównych punktów umów zawieranych między klubem sportowym a daną firmą, marką czy przedsiębiorstwem. Znaki firmowe należy zatem uwzględnić w swoim projekcie strojów. Zanim jednak przystąpimy do pracy, warto dokładnie przejrzeć księgę znaku konkretnego logo. Znajdziemy w niej cenne informacje, takie jak chociażby minimalne wymiary czy warianty tła, których musimy pilnie przestrzegać. 

Cytaty motywacyjne

Na swojej koszulce sportowej możemy umieścić każdy element, jaki sobie wymarzyliśmy. Ciekawym pomysłem na podniesienie walorów wizualnych odzieży oraz jej lekką personalizację jest naniesienie na materiał np. cytatu motywacyjnego. Takie motto z pewnością doda nam otuchy i każdy trening stanie się większą przyjemnością. 

koszulka sportowa z nadrukiem

Koszulka sportowa – nadruk z tyłu, z przodu, a może na rękawie?

W przypadku odzieży sportowej nadruk możemy wykonać niemalże w każdym miejscu. Materiały te są bowiem bardzo “wdzięczne” i stają się idealną bazą dla nadruku. Z tego właśnie powodu nie ma żadnych zasad, jeśli chodzi o umiejscowienie aplikacji. Po raz kolejny mamy pełną dowolność – możemy zdecydować się na wzór z przodu czy z tyłu koszulki, a także na rękawach. Niektóre firmy są nawet w stanie ozdobić wyłącznie lamówki. Przed zamówieniem nadruku, zapytajmy jednak o szczegóły. 

Nadruki na koszulkach sportowych – gdzie możemy je profesjonalnie wykonać?

Profesjonalne nadruki na koszulki sportowe wykonamy obecnie w bardzo dużej ilości miejsc. Najlepiej jednak zaufać firmie, która specjalizuje się właśnie w takich projektach. Będziemy mieć wtedy pewność, że aplikacja pozostanie w nienaruszonym stanie przez długi czas, a my będziemy niezwykle zadowoleni ze swojej spersonalizowanej odzieży. Co ciekawe, projekt i realizację możemy zamówić całkowicie przez Internet. Nie ma zatem potrzeby wychodzenia z domu – wystarczy komputer i dostęp do sieci. 

Autor:

Amanda

Pisząc, odkrywam coraz więcej swoich pasji oraz interesujących mnie tematów, które chciałabym poznać bliżej. Codziennie dążę do tego, aby być lepszą wersją samej siebie — stanie w miejscu nigdy nie przyniesie upragnionych rezultatów!