Artykuły BHP – gdzie najlepiej je kupować?

Artykuły BHP to nieodłączna część wyposażenia pracowników specjalizujących się w wielu branżach. Pracodawcy są zobowiązani przepisami prawa, by zapewnić swoim podwładnym nie tylko wykwalifikowane narzędzia czy maski, ale również artykuły codziennego użytku, takie jak męska i damska odzież robocza. Sprzęt dostarczany pracownikom powinien jednak spełniać odpowiednie wymagania. Gdzie zatem kupować artykuły BHP najwyższej jakości? Mamy do wyboru dwie podstawowe opcje – stacjonarny sklep BHP i sprzedaż internetową.

Wady i zalety stacjonarnych sklepów z artykułami BHP

Zakup artykułów BHP w tradycyjnych sklepach to opcja znana od lat. Placówki zajmujące się dystrybucją odzieży roboczej, kasków i masek funkcjonują w większości dużych miast. Największą zaletą zakupów w takich miejscach jest możliwość osobistego zapoznania się z wybranym towarem. Można naocznie sprawdzić jego jakość i dopasować odpowiedni rozmiar. Atutem stacjonarnych sklepów jest również to, że zakupione artykuły od razu trafiają do firmy.

Stacjonarne zakupy takiego asortymentu mają jednak także kilka wad. Największą może być cena, która w tradycyjnych sklepach zwykle bywa stosunkowo wysoka. Drugą bolączką może się okazać wąska oferta. Sklepy BHP zwykle nie są supermarketami, więc zestaw oferowanych przez nich produktów może być ograniczony, czasami brakuje bardziej wyspecjalizowanych artykułów. Problemy mogą mieć również większe przedsiębiorstwa, które jednorazowo potrzebują kilkuset, a nawet kilku tysięcy egzemplarzy – mały sklep może nie udźwignąć takiego zamówienia. Do tego w niektórych mniejszych miejscowościach sklepów BHP po prostu nie ma.

Zakładasz własną firmę i oprócz artykułów BHP potrzebujesz biura rachunkowego? Sprawdź, jak wybrać biuro rachunkowe i czy warto podejmować z nim współpracę!

Wady i zalety internetowych sklepów BHP

Zakup artykułów BHP przez internet rozwiązuje wiele problemów, z którymi borykają się wszyscy kupujący takie produkty w stacjonarnych placówkach. W tym przypadku kłopotem z pewnością nie będzie wybór, ponieważ sklepy internetowe oferują zazwyczaj niezwykle szeroki wachlarz wysokiej jakości produktów. Trudne nie będzie również złożenie dużego zamówienia – sklepy internetowe nie muszą wszystkiego trzymać “na zapleczu”, jak dzieje się to w przypadku stacjonarnych odpowiedników.

Zamawianie artykułów BHP przez internet rozwiązuje także problemy związane z geograficznym położeniem zakładu pracy. Nawet firma z niewielkiej miejscowości na Podkarpaciu czy Śląsku może zamówić towary z Warszawy bądź Gdańska, które w ciągu kilku dni zostaną dostarczone na jej adres. W dodatku zamówień można dokonywać przez całą dobę, co może być sporym atutem dla zajętych szefów firm. Najważniejsze mogą być jednak rabaty uzyskiwane przy dużej liczbie kupionych sztuk oraz niska cena. Sklepy internetowe, które nie prowadzą stacjonarnej sprzedaży, w ten sposób oszczędzają, co pozwala im sprzedawać artykuły BHP w atrakcyjnych cenach.

W przypadku zakupów online minusem może być czas dostawy. Choć dziś przesyłki szybko trafiają do kupującego, mimo wszystko doręczenie może zająć kilkadziesiąt godzin. Wątpliwości mogą mieć także kupujący, którzy lubią zobaczyć towar na własne oczy. Ale i oni nie powinni się niepokoić – towary zamawiane przez internet można przecież zwrócić w ciągu 14 dni od dostarczenia.