Filmowy plecaczek dla dziewczynki do przedszkola – jaki wybrać?

Plecaki do przedszkola to jeden z najważniejszych elementów wyprawki dziecka. W końcu to właśnie w nich najmłodsi noszą ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy, to te przedmioty będą im codziennie towarzyszyć. Producenci prześcigają się więc w przygotowywaniu wzorów, które zdobią mały plecak czy tornister. Dla dziewczynek i chłopców przygotowano sporo ciekawych rozwiązań. Postanowiliśmy przyjrzeć się dziewczęcym plecakom zdobionym motywami znanymi z popularnych filmów i seriali dla dzieci oraz kreskówek.

Nie wiesz jaki wzór plecaka wybrać dla swojego dziecka? Sprawdź artykuł – Jak wybrać plecak dla przedszkolaka? Podpowiadamy!

Niezwykłe bohaterki z Ameryki Południowej

Wśród dziewczynek sporą popularnością cieszą się postaci z kierowanych do dzieci i młodzieży seriali Disneya. Grające w nich aktorki i aktorzy często stają się młodocianymi gwiazdami, a dziewczynki już w wieku kilku lat marzą o tym, by pójść w ich ślady. Jednym z takich seriali jest “Violetta”. Jego akcja rozgrywa się w Argentynie, a tytułowa bohaterka jest nastolatką, która odkrywa w sobie talent do śpiewania. Inną argentyńską telenowelą, która podbiła również Polskę, jest “Soy Luna”. W nim główną postacią jest Luna, nastoletnia Meksykanka, która przenosi się do Ameryki Południowej. Tam jej czas wypełnia jazda na wrotkach, taniec i miłosne rozterki.

Bohaterki tych seriali mogą znaleźć się na plecaku przeznaczonym dla dziewczynki. Bez trudu odszukamy produkty sygnowane znakiem Disneya, zdobione fotografiami Violetty i Luny. Plecaczki do przedszkola z filmowymi i serialowymi motywami to świetny wybór dla dziewczynki, która chce zaimponować koleżankom i poczuć się nieco bardziej “dorosła” niż inne małe kobiety z przedszkola, które mogą stawiać na plecaki z lalką Barbie czy zwierzątkami. Można więc wybrać między innymi model z wizerunkiem Luny i jej wrotek, a także Violetty i jej ukochanego.

Bajkowy plecak dla dziewczynki

Nadal wiele dziewczynek wyżej od seriali Disneya ceni sobie jednak animowane produkcje. Bajki, które można oglądać w kinach i telewizji, wciąż oddziałują na wyobraźnię dzieci. Poza tym – która kobieta w dzieciństwie nie marzyła, by zostać piękną księżniczką? Zabawa w królewnę będzie łatwiejsza, jeśli sprawimy dziecku do przedszkola plecak z “Krainy Lodu”. Furorę robią zwłaszcza plecaczki, na których przedstawione są obie siostry, będące głównymi bohaterkami bajki – Anna i Elsa. “Kraina Lodu” jest tak popularna, że z łatwością znajdziemy również wiele dodatków z tym motywem. Dzięki temu ulubione postaci mogą towarzyszyć dziewczynce nie tylko na plecaku, ale również na śniadaniówce, bidonie na napoje czy piórniku.

Marzenia o byciu księżniczką może pomóc spełnić także plecak z serii “Jej Wysokość Zosia”, czyli innego popularnego serialu animowanego z królewną w roli głównej. A co, jeśli świeżo upieczona uczennica przedszkola akurat za księżniczkami nie przepada? Wówczas na plecaku dziewczynki mogą znaleźć się na przykład sympatyczne wróżki z bajki Disneya – plecaczki z trójką bohaterek zachwycają bogactwem kolorów i dopracowanych szczegółów.