Planowałeś wyjazd do Krakowa? Nie odwołuj rezerwacji w hotelu! Zmień termin!

Obecna sytuacja w Polsce i na świecie sprawiła, że ulice wielu miast, w tym również i Krakowa opustoszały. Zamknięto również hotele, co jest niezwykle niebezpieczne dla branży turystycznej. Dlatego postanowiliśmy dołączyć do akcji #ZmienTerminNieOdwoluj i opowiedzieć Ci o niej kilka szczegółów.

Zamknięte hotele, odwołane rezerwacje

Pandemia COVID-19 zaskoczyła nas wszystkich. Wielu z nas musiało przestawić swój codzienny tryb życia, aby zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, niejednokrotnie zmieniając również plany urlopowe lub biznesowe.

Właściciele lokali turystycznych i gastronomicznych zostali zmuszeni do zamknięcia swoich miejsc pracy jeszcze przed wprowadzonymi obostrzeniami. W związku z tym osoby, które na marzec, kwiecień, a nieraz i kolejne miesiące dokonywały rezerwacji, zaczęły rezygnować z wyjazdów.

Problemy branży turystycznej

Branża turystyczna znalazła się obecnie w niezwykle ciężkiej sytuacji. Masowo odwoływane rezerwacje rzutują na jej kondycję finansową. Dotyczy to nie tylko hoteli, czy restauracji, ale też dostępnych do zwiedzania za opłatą obiektów, np. muzeów czy galerii sztuki.

O ile większość miejsc żyjących z turystyki będzie w stanie przetrwać najbliższe tygodnie dzięki rezerwom finansowym, o tyle w późniejszym okresie może pojawić się kryzys. Hotele zatrudniają wielu pracowników, którzy już teraz obawiają się o swoją przyszłość.

Same miejsca również boją się upadłości, mając świadomość, że bez klientów ich działalność może nie przetrwać.

Zmień termin! Nie odwołuj!

Hotel Best Western Kraków dołączył do ogólnopolskiej akcji #ZmienTerminNieOdwoluj. Inicjatywa ta ma na celu wsparcie branży turystycznej w tym ciężkim dla nas wszystkich okresie.

Zgodnie z jej założeniami możesz przełożyć termin dokonanej rezerwacji na późniejszy okres. Jeżeli planowałeś odwiedzić nasz hotel w najbliższych dniach lub tygodniach, możesz śmiało przesunąć rezerwację na jakikolwiek wolny termin.

Dlaczego nie warto rezygnować z rezerwacji w hotelu?

Mimo ciężkiej sytuacji, w jakiej obecnie się znaleźliśmy, wszyscy patrzymy w przyszłość z optymizmem. Choć nie jest to jeszcze pewne, to wciąż mówi się, że koronawirus nie przetrwa letnich temperatur, przez co już niedługo wszystko wróci do normy.

Zapoznaj się z wydarzeniami organizowanymi w Krakowie latem! – Lato w Krakowie – najważniejsze wydarzenia

Po długim okresie pobytu w domu wielu Polaków z radością zacznie podróżować, a wtedy hotele mogą stać się zatłoczone. Dlatego warto mieć już przedwcześnie zarezerwowany pokój. Z drugiej strony rezerwacje te pomogą branży hotelarskiej przetrwać kryzys.

Nie odwołuj wizyty w hotelu sieci Best Western Kraków! Zmień termin już teraz!

Dlaczego warto zaplanować pobyt w Krakowie?

Kraków jest pełen zabytków, które każdy powinien zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Gdy wszystko wróci do normy, ożyje również życie kulturalne i rozrywkowe miasta. Warto będzie być wtedy w stolicy Małopolski, a na ten wyjazd dokonać rezerwacji już teraz.