Lato w Krakowie – najważniejsze wydarzenia

Niewątpliwie Kraków to miasto, które słynie ze sporej ilości zabytków i atrakcji. Jednak to także miejsce licznych wydarzeń kulturalnych oraz rozrywkowych. Jednak które z nich są najciekawsze i w których to warto wziąć udział?

Lato to pora roku, w której do Krakowa przyjeżdża najwięcej turystów. To właśnie wtedy organizowanych jest najwięcej wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. To doskonały czas by odwiedzić Kraków.

Największe święto muzyki – Wianki

Już pod koniec czerwca odbywają się popularne „Wianki” – jedna z największych imprez plenerowych w Polsce. Jest to topowe święto muzyki nawiązujące do nocy świętojańskiej. Wybierając się na to wydarzenie możemy liczyć nie tylko na sporą ilość występów zespołów muzycznych, ale również na liczne konkursy. Tym najpopularniejszym jest konkurs na najpiękniejszy wianek.

Smocze święto – Wielka Parada Smoków

Co roku Teatr Groteska organizuje Wielką Paradę Smoków gromadząca kilkadziesiąt tysięcy widzów. Niewątpliwie, wydarzenie to zapiera dech w piersiach, co jest zasługą gigantycznych dmuchanych smoków tańczących przy muzyce, a także przy efektach świetlnych i pirotechnicznych.

Parada Smoków to wydarzenie trwające dwa dni. Dlatego, warto wcześniej przemyśleć kwestię przyjazdu do Krakowa na cały weekend. W tym celu wybierzmy hotel blisko miejsca wydarzenia. Najlepiej jeśli będzie to hotel w pobliżu Starego Miasta, jak np. Hotel Best Western Kraków. Będzie to również okazja do zwiedzania innych ciekawych atrakcji Krakowa.

Noc Jazzu

Noc Jazuu to impreza dedykowana miłośnikom gatunku muzycznego jakim jest jazz. Organizowana jest w ramach cyklu Krakowskie Noce. Podczas tego wydarzenia prezentowani są artyści z Europy i Świata, którzy specjalizują się w różnych gatunkach jazzu. Koncerty zazwyczaj odbywają się na Małym Rynku. Jednak sławnych jazzowców można spotkać także w klubach jazzowych lub w miejscach stworzonych specjalnie na to wydarzenie.

Małopolski Piknik Lotniczy

Wybierając się w czerwcu do Krakowa nie można zapomnieć o wydarzeniu, jakim jest Małopolski Piknik Lotniczy gromadzący co roku ponad 40 tysięcy widzów. Podczas tego wydarzenia można zobaczyć pokazy lotów akrobacyjnych wykonywanych przez doświadczonych pilotów nie tylko z Polski, ale z różnych zakątków świata. Małopolski Piknik Lotniczy to także okazja do oglądnięcia pokazów grup rekonstrukcyjnych oraz sprzętu wojskowego.

Festiwal pierogów

Jesteś miłośnikiem pierogów? Zatem Festiwal pierogów jest właśnie dla Ciebie! Ma on na celu promocję kuchni staropolskiej i regionalnej. To świetna okazja do degustacji różnych smaków pierogów, ale również do wzięcia udziału w ciekawych konkursach. Nagrodą dla najlepszego krakowskiego restauratora jest statuetka Kazimierza Wielkiego oraz św. Jacka z Pierogami.