Szybko przetłuszczające się włosy – jak sobie poradzić z tym problemem?

Szybko przetłuszczające się włosy mogą sprawiać dużo problemów podczas stylizacji. Wiele osób boryka się z tego typu problemem. Czasem nawet myjąc kosmyki rano, wieczorem fryzura staje się przetłuszczona i wygląda bardzo nieestetycznie. Jednakże wiadomo, że zbyt częste stosowanie szamponów nie jest zbyt dobrą praktyką. Problem z wykonaniem doskonałej stylizacji włosów mają zwłaszcza kobiety. Ich długie pasemka często nie chcą same układać się idealnie. Dlatego też konieczne jest stosowanie lokówki bądź prostownicy. Jednakże kreowanie perfekcyjnej fryzury pod wpływem wysokiej temperatury może wpłynąć na uszkodzenie pasemek oraz sprawić, że znacznie szybciej staną się przetłuszczone. Jak zatem można poradzić sobie z przetłuszczającymi się włosami?

Sposób 1 – dobór odpowiednich kosmetyków

Zapewne każda z nas ma koleżankę, która myje włosy najczęściej co trzy dni albo raz w tygodniu i nie ma problemu z nadmiernym przetłuszczaniem się kosmyków. Wiele z nas zazdrości osobom, które nie muszą myć włosów codziennie. Bardzo często nieświeży wygląd włosów zaledwie kilka godzin po ich umyciu spowodowany jest złym doborem kosmetyków. Jakich produktów używać do pielęgnacji włosów? Jeśli chcemy, by pasemka nie były obciążone, należ wybierać szampony pozbawione SLS i SLES oraz odżywki oraz maski, które nie mają w swoim składzie silikonów. Warto również wybierać szampony przeznaczone do mycia włosów przetłuszczających się, które powstały w oparciu o naturalne składniki. Posiadając lale kosmetyki, warto zrezygnować z codziennego odświeżania włosów. Najlepiej taką kurację rozpocząć końcem tygodnia, tak by nie musieć pokazywać się publicznie z lekko przetłuszczonymi kosmykami. Należy przyzwyczaić włosy do nowej sytuacji, w której nie będą one poddawane oczyszczaniu każdego dnia.

Sposób 2 – ograniczenie mycia włosów

Wiele osób uzna ten sposób za niehigieniczny, jednakże jeśli nie chcemy każdego wieczoru być skazane na oklapnięte i nieświeżo wyglądające włosy, świetnym sposobem będzie odzwyczajenie ich od codziennego mycia. Myjąc kosmyki każdego dnia sprawiamy, że gruczoły czują się w obowiązku wytwarzać większe ilości sebum. Warto zdecydować się na stopniowe zmniejszanie częstotliwości mycia włosów. Najpierw najlepiej odświeżać je, co drugi dzień. Po zauważeniu poprawy, dobrze jest również opóźnić mycie włosów o jeszcze jeden. Dzięki takim działaniom sprawimy, że włosy staną się zdrowsze i nie będą zbyt szybko ulegały przetłuszczeniu się.

Rada: Jeśli czujemy się skrępowane, przetłuszczonymi włosami, warto wiedzieć, że zamiast mycia ich szamponem, można zastosować suchy szampon, który skutecznie zamaskuje nieświeży wygląd włosów. Inną metodą na ukrycie przetłuszczających się pasemek jest zastosowanie płukanki z mydlnicy lekarskiej. Za jej sprawą nieestetyczne błyszczenie się włosów zostanie zneutralizowane. Jednakże w momencie, gdy takie metody nie spełniają naszych oczekiwań, świetnym rozwiązaniem będzie znalezienie fryzury, która skutecznie ukryje fakt iż włosy były myte kilka dni temu. Może to być kok lub warkocz.

Sposób 3 – czyszczenie sprzętów i akcesoriów do stylizacji włosów

Jeśli nie chcemy męczyć się z problemem przetłuszczających się kosmyków, warto regularnie czyścić akcesoria, potrzebne do stworzenia idealnej fryzury. Należy tutaj pamiętać o myciu szamponem lub szarym mydłem szczotki przynajmniej raz w miesiącu. Również czystość sprzętów do stylizacji włosów jest niezwykle istotna. Konieczne jest częste czyszczenie płytek prostownicy oraz lokówki. Dzięki temu ograniczymy przedostawanie się szkodliwych bakterii oraz zarazków na pasma włosów.

Sposób 4 – szybki sposób na przetłuszczenie

Niewiele osób może pozwolić sobie na pracę z domu, tak by dać włosom szansę na naturalne przetłuszczenie się. W sytuacji, gdy chcemy rzadziej oczyszczać kosmyki i cieszyć się ich świeżym wyglądem przez dłuższy czas, warto porządnie przetłuścić pasemka najlepiej przez kilka dni, a następnie umyć je delikatnym ziołowym szamponem i powtórzyć kurację kilkukrotnie. Jednakże wiele osób wstydzi się opuszczać mieszkanie z nieestetycznie wyglądającą fryzurą. Istnieje jednak przyspieszony sposób w jaki można przetłuścić włosy. Wystarczy nałożyć na kosmyki bardzo dużą ilość oleju kokosowego bądź innego tłuszczu roślinnego, założyć na głowę czepek i pójść spać. Po przebudzeniu o poranku należy umyć natłuszczone włosy delikatnym szamponem i kolejnego wieczoru powtórzyć kurację. Taki sposób pozwoli na szybsze pozbycie się wytwarzanego przez gruczoły sebum oraz zahamowanie pojawiania się zbyt dużych jego ilości u nasady włosów.