Maska do włosów, olej czy odżywka – jakich produktów używać do pielęgnacji włosów?

Piękne, zadbane i zdrowo wyglądające włosy są marzeniem każdej kobiety. Jednakże często mamy problem z rozdwajającymi się końcówkami lub elektryzowaniem się kosmyków. Wydaje nam się, że wybór odpowiedniego szamponu z licznymi składnikami, których nazwy niewiele nam mówią, sprawi, że włosy będą sprężyste jak u modelki z okładki niejednego czasopisma. Jednakże nie do końca tak jest. Aby pasemka lśniły i posiadały gładką niepuszącą się strukturę należy używać preparatów odżywczych. Które kosmetyki na włosy nadadzą im blasku oraz poprawią ich ogólną kondycję? Sprawdź sama!

Maska do włosów – czy warto ją stosować?

Jeśli chcemy, by nasze kosmyki zostały silnie nawilżone, odżywione i wygładzone warto nałożyć na nie maskę. Ten kosmetyk wnika w strukturę włosa, dlatego też ma doskonały wpływ na poprawienie kondycji pasemek. Maska powinna być stosowana zwłaszcza przez osoby, które mają bardzo zniszczone i wysuszone włosy, np. na skutek farbowania bądź poprzez stylizowanie kosmyków pod wpływem wysokiej temperatury. Maska ma działanie jest znacznie silniejsze i bardziej dogłębne niż odżywki. Z tego względu kobiety, których włosy są w dobrej kondycji, mogą stosować ją raz na kilka tygodni. Natomiast w przypadku bardzo zniszczonych kosmyków zaleca się nakładanie owego kosmetyku przed każdym myciem włosów. Najlepszą regenerację otrzymamy aplikując maskę na suche włosy i trzymając ją na pasemkach przynajmniej przez 30 minut. Oczywiście można ją trzymać na kosmykach nawet kilka godzin, w zależności od potrzeb i preferencji. Im dłużej maska jest obecna na włosach, tym bardziej odżywione staną się kosmyki.

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz olejować swoje włosy? Sprawdź nasz artykuł – Masło shea niezbędne w każdej kosmetyczce!

Odżywka do włosów – jakie korzyści daje jej aplikowanie?

Odżywki do włosów powinno się stosować po każdym umyciu kosmyków. Charakteryzują się znacznie niższym pH niż szampony, aby zamykały łuski włosów otwarte pod wpływem nałożenia kosmetyku myjącego. Dzięki odżywkom zewnętrzna część włosów stanie się nawilżona, a co za tym idzie pasemka będą wyglądały znacznie zdrowiej. Ponadto ten kosmetyk sprawi, że kosmyki będą bardziej wygładzone i lśniące. Odżywki tworzą również warstwę chroniącą włosy podczas stylizacji wykonywanych pod wpływem wysokiej temperatury. Zaleca się trzymać odżywkę na kosmykach przez około 5 minut.

Olejki do włosów – stosować czy nie?

Coraz bardziej popularnym kosmetykiem nakładanym na włosy są olejki. Można je stosować do każdego rodzaju kosmyków. Zaleca się aplikowanie ich na puszące się pasemka, ponieważ tłuste kosmetyki posiadają znakomite właściwości nawilżające oraz odbudowujące. Już niewielka ilość olejku nałożona na końcówki pasemek sprawia, że stają się one sprężyste, odżywione i nie rozdwajają się. Warto regularnie stosować tego typu kosmetyki, jeśli włosy często są poddawane stylizacjom, do których wykonania niezbędne są wysokie temperatury. Z uwagi na tłustą konsystencję należy aplikować olejek na włosy wyłącznie raz dziennie, aby nie stały się zbyt przetłuszczone. Ponadto regularne stosowanie olejków chroni kosmyki przed nadmiernym łamaniem się.