O czym warto pamiętać, wykonując manicure na studniówkę?

Styczeń oraz luty to miesiące, w których szkoły średnie organizują studniówki. Każda uczennica klasy maturalnej chce wyglądać w tym wyjątkowym dniu olśniewająco. Z tego powodu dziewczyny decydują się na zakup wymarzonej sukni, wykonanie oryginalnej fryzury czy piękny manicure. Duża część z nich nie chce jednak korzystać z usług profesjonalnej stylistki paznokci. Właśnie dlatego przygotowaliśmy artykuł, w którym podpowiemy, o czym warto pamiętać, robiąc manicure samodzielnie.

Zastanawiasz się co będzie Ci potrzebne do wykonania idealnych hybryd w zaciszu domowym? Sprawdź nasz artykuł – Hybrydy w domu – jaki sprzęt będzie potrzebny?

Przygotowanie płytki paznokcia

Wykonując samodzielnie manicure hybrydowy, należy pamiętać, że kluczem do pięknej i trwałej stylizacji jest odpowiednie przygotowanie paznokci. Bez tego lakiery Indigo czy każdej innej firmy mogą szybko odpryskiwać lub wręcz „odchodzić płatami”. Warto więc najpierw oczyścić paznokcie z wszelkich resztek innych produktów, nadać im odpowiedni kształt, wyciąć bądź odsunąć skórki oraz delikatnie zmatowić powierzchnię bloczkiem polerskim. Następnie należy odtłuścić płytkę przy pomocy cleanera. Najlepiej wykonać tą czynność, używając wacików bezpyłowych, które nie zostawiają na paznokciu pyłu ani „paproszków”. Jeśli wiemy, że hybrydy nie zawsze trzymają się na naszej płytce, dobrze jest użyć również primera bezkwasowego, który podtrzyma trwałość manicure.

Dokładne zabezpieczenie wolnego brzegu

Nakładając na płytkę bazę, kolor oraz top, należy pamiętać o zabezpieczeniu tzw. wolnego brzegu. Jest to część wystająca poza opuszek palca oraz kończąca nasz paznokieć. Warto więc dokładnie sprawdzić, czy znajduje się na nim wystarczająca ilość produktów. Dzięki temu między hybrydę a płytkę nie przedostanie się powietrze ani różnego typu zabrudzenia. Nasz manicure po raz kolejny zyska więc większą trwałość i będzie odporny na uszkodzenia. O wolnym brzegu należy pamiętać szczególnie wtedy, gdy wykonujemy paznokcie syrenki czy pokrywamy je jakimkolwiek innym pyłkiem. Zdobienie nie będzie się dzięki temu ścierać.

Usunięcie produktu ze skórek

Dziewczyny, które swoją przygodę z samodzielnym wykonywaniem hybryd zaczęły stosunkowo niedawno, powinny pamiętać o tym, by nie zalać lakierem skórek. Przede wszystkim wygląda to nieestetycznie, a dodatkowo znacznie obniża jakość oraz trwałość stylizacji. W skrajnych przypadkach może prowadzić także do wystąpienia uczulenia oraz reakcji alergicznej. Przed utwardzeniem lakieru należy więc sprawdzić, czy produkt nie pojawił się na skórce. Jeśli zauważymy choć odrobinę produktu w tych okolicach, wystarczy przy pomocy drewnianego patyczka usunąć jego nadmiar. Stylistki podpowiadają również, że do idealnego zaaplikowania hybrydy aż pod same skórki, warto użyć małego pędzelka do zdobień. Dzięki temu mamy większą kontrolę nad każdym ruchem.

Pielęgnacja po wykonaniu manicure

Po wykonaniu stylizacji paznokci należy zadbać o całe swoje dłonie. Są one wizytówką każdej kobiety, dlatego nie można zapomnieć o ich regularnym nawilżaniu. Pielęgnację warto zacząć od posmarowania skórek specjalną oliwką. Preparat ten znajduje się m.in. w ofercie firmy Indigo. Krem do rąk przyda się natomiast do odżywienia skóry dłoni oraz zredukowania szorstkości. Na noc można także nałożyć specjalną maskę. Zakładając na nią bawełniane rękawiczki, rano obudzimy się z idealnie wypielęgnowanymi i gładkimi dłońmi.