Loading...
Zdrowie i uroda

Hybrydy w domu – jaki sprzęt będzie potrzebny?

hybrydy

Większość kobiet uwielbia piękne i długie paznokcie wykonane za pomocą najróżniejszych technik manicure. Zdecydowanie najpopularniejsze są tak zwane hybrydy. W domu może przygotować je niemalże każda z nas. Wszelkie preparaty dostępne są bowiem w drogeriach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. W tym artykule podpowiemy, jaki sprzęt będzie nam potrzebny, by zająć się manicure hybrydowym w domu.

Hybrydy w domu – dlaczego warto?

Osoby, które pragną rozpocząć swoją przygodę z samodzielnym wykonywaniem manicure hybrydowego, często zastanawiają się, czy podołają takiemu zadaniu. Przed zakupem kompletnego zestawu do hybryd, warto pamiętać, że jest to jedna z najłatwiejszych technik zdobienia paznokci. Nakładanie poszczególnych preparatów przypomina bowiem aplikację klasycznych lakierów. Dodatkowo manicure hybrydowy wykonywany w domu jest bardzo opłacalny. Cały zestaw kupimy najczęściej za równowartość ok. dwóch wizyt u manicurzystki. Przy okazji warto wspomnieć, że wykonywanie paznokci w domu wspaniale pobudza naszą wyobraźnię i kreatywność oraz poprawia zdolności manualne.

manicure

Hybrydy w domu – co będzie nam potrzebne?

Aby wykonać manicure hybrydowy w domu, musimy przygotować kilka niezbędnych elementów. Wszystkie sprzęty oraz akcesoria dostępne są najczęściej w specjalnych zestawach. Nie musimy jednak decydować się na kompletny set. Jesteśmy również w stanie kupić każdy z produktów osobno.

Po pierwsze: lampa

Żadna z nas nie wykona manicure hybrydowego w domu bez specjalnej lampy do paznokci. To właśnie dzięki niej, wszystkie nakładane na płytkę preparaty, będą w stanie odpowiednio się utwardzić. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tego typu urządzeń. Najtańsze z nich to lampy emitujące promieniowanie UV, wyposażone w wymienne świetlówki. Warto jednak pamiętać, że mając takie urządzenie, niestety spędzimy dość długi czas wykonując swoje paznokcie. Każda warstwa lakieru zastygnie się bowiem dopiero po ok. 2 minutach. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie więc zakup lampy LED. Takie urządzenie jest nieco droższe, jednak lakiery utwardzają się w nim już po 15-30 sekundach. Jest więc to wspaniała propozycja dla kobiet, które cenią każdą minutę. Osoby, które oprócz hybryd chcą zająć się również np. manicure żelowym, powinny natomiast wybrać lampę UV/LED, w której utrwalimy każdy preparat do stylizacji paznokci.

Po drugie: akcesoria

Do wykonania hybryd potrzebujemy również licznych akcesoriów. Przede wszystkim należy pamiętać o elementach, dzięki którym przygotujemy swoją płytkę. Podczas zakupów nie możemy więc zapomnieć o cążkach bądź kopytku do usuwania skórek, bloczku polerskim oraz cleanerze. Niezbędne będą również drewniane patyczki oraz waciki bezpyłowe. Mając takie elementy, z pewnością szybko uporamy się z wykonaniem swoich pierwszych hybryd.

Po trzecie: baza, lakiery hybrydowe, top

Poprawnie wykonany manicure hybrydowy składa się z kilku warstw, nakładanych jedna po drugiej. Pierwszą z nich jest specjalna baza. Dzięki niej jesteśmy w stanie wzmocnić swoją płytkę oraz sprawić, że każdy kolejny produkt  będzie mocno przylegał do powierzchni paznokcia. Jest to więc element, o którym nigdy nie możemy zapomnieć. Dodatkowo potrzebne nam będą kolory lakierów hybrydowych. To z ich pomocą stworzymy piękny i barwny manicure. Na początek wystarczy nam jednak tylko kilka małych buteleczek. Wykonując paznokcie samej sobie, najczęściej nie zużyjemy bowiem całego opakowania przed upływem daty ważności. Aby manicure był trwały i utrzymał się na naszej płytce przez kilka tygodni, potrzebujemy dodatkowo topu wykończeniowego. Preparat ten dostępny jest w wersji nabłyszczającej oraz matującej. W pierwszej kolejności lepiej jednak wybrać błysk. Na paznokciach w wersji mat widać bowiem o wiele bardziej wszelkie niedociągnięcia i drobne błędy.

Po czwarte: ozdoby

Kobiety, które nie lubią jednolitych paznokci, powinny dodatkowo zaopatrzyć się w liczne ozdoby. Z ich pomocą sprawimy, że nasz manicure zawsze będzie prezentował się elegancko i stylowo. Do najpopularniejszych świecidełek należą wszelkiego rodzaju kolorowe pyłki. Ich aplikacja jest niezwykle prosta. Wystarczy wetrzeć proszek w utwardzoną warstwę lakieru hybrydowego, a następnie pokryć całość topem. Ozdoby, z których możemy skorzystać dodatkowo to wszelkiego rodzaju cyrkonie, kolorowe tasiemki, folie transferowe czy naklejki – zarówno klasyczne, jak i wodne.

Po piąte: pilniki, aceton, frezarka

Każdy manicure hybrydowy należy również po jakimś czasie usunąć z naszej płytki. Najłatwiej zrobić to przy pomocy pilniczka o gradacji 100/180, acetonu oraz wacików. Warto więc zawsze mieć te trzy elementy pod ręką. Kobiety, którym zależy na bardzo szybkim zdjęciu hybryd, powinny natomiast nabyć frezarkę. Z jej pomocą usuniemy wszelkie preparaty w mgnieniu oka. Warto jednak pamiętać, że początki mogą być trudne. Opracowanie odpowiedniej techniki piłowania paznokci zajmie nam zatem nieco czasu.

Hybrydy w domu – na co zwrócić szczególną uwagę?

Podczas kompletowania swojego pierwszego zestawu do hybryd, musimy pamiętać o wybraniu jednej konkretnej firmy, szczególnie jeśli chodzi o bazę, lakiery kolorowe oraz top. Obecnie każda z marek ma bowiem opracowaną inną „recepturę”. Przez to nieraz zdarza się, że produkty sygnowane różnym logo, nie chcą ze sobą „współgrać”. Kolejne warstwy mogą więc zacząć się rozlewać i przesuwać po płytce. Rozpoczynając swoją przygodę z manicure, lepiej więc nie utrudniać sobie pracy. Kupując lampę oraz frezarkę, powinniśmy natomiast sprawdzić, czy producent oferuje gwarancję na zakupiony sprzęt. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *