Hybrydy w domu – jaki sprzęt będzie potrzebny?

Większość kobiet uwielbia piękne i długie paznokcie wykonane za pomocą najróżniejszych technik manicure. Zdecydowanie najpopularniejsze są tak zwane hybrydy. W domu może przygotować je niemalże każda z nas. Wszelkie preparaty dostępne są bowiem w drogeriach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. W tym artykule podpowiemy, jaki sprzęt będzie nam potrzebny, by zająć się manicure hybrydowym w domu.

Hybrydy w domu – dlaczego warto?

Osoby, które pragną rozpocząć swoją przygodę z samodzielnym wykonywaniem manicure hybrydowego, często zastanawiają się, czy podołają takiemu zadaniu. Przed zakupem kompletnego zestawu do hybryd, warto pamiętać, że jest to jedna z najłatwiejszych technik zdobienia paznokci. Nakładanie poszczególnych preparatów przypomina bowiem aplikację klasycznych lakierów. Dodatkowo manicure hybrydowy wykonywany w domu jest bardzo opłacalny. Cały zestaw kupimy najczęściej za równowartość ok. dwóch wizyt u manicurzystki. Przy okazji warto wspomnieć, że wykonywanie paznokci w domu wspaniale pobudza naszą wyobraźnię i kreatywność oraz poprawia zdolności manualne.

manicure

Hybrydy w domu – co będzie nam potrzebne?

Aby wykonać manicure hybrydowy w domu, musimy przygotować kilka niezbędnych elementów. Wszystkie sprzęty oraz akcesoria dostępne są najczęściej w specjalnych zestawach. Nie musimy jednak decydować się na kompletny set. Jesteśmy również w stanie kupić każdy z produktów osobno.

Po pierwsze: lampa

Żadna z nas nie wykona manicure hybrydowego w domu bez specjalnej lampy do paznokci. To właśnie dzięki niej, wszystkie nakładane na płytkę preparaty, będą w stanie odpowiednio się utwardzić. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tego typu urządzeń. Najtańsze z nich to lampy emitujące promieniowanie UV, wyposażone w wymienne świetlówki. Warto jednak pamiętać, że mając takie urządzenie, niestety spędzimy dość długi czas wykonując swoje paznokcie. Każda warstwa lakieru zastygnie się bowiem dopiero po ok. 2 minutach. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie więc zakup lampy LED. Takie urządzenie jest nieco droższe, jednak lakiery utwardzają się w nim już po 15-30 sekundach. Jest więc to wspaniała propozycja dla kobiet, które cenią każdą minutę. Osoby, które oprócz hybryd chcą zająć się również np. manicure żelowym, powinny natomiast wybrać lampę UV/LED, w której utrwalimy każdy preparat do stylizacji paznokci.

Po drugie: akcesoria

Do wykonania hybryd potrzebujemy również licznych akcesoriów. Przede wszystkim należy pamiętać o elementach, dzięki którym przygotujemy swoją płytkę. Podczas zakupów nie możemy więc zapomnieć o cążkach bądź kopytku do usuwania skórek, bloczku polerskim oraz cleanerze. Niezbędne będą również drewniane patyczki oraz waciki bezpyłowe. Mając takie elementy, z pewnością szybko uporamy się z wykonaniem swoich pierwszych hybryd.

Po trzecie: baza, lakiery hybrydowe, top

Poprawnie wykonany manicure hybrydowy składa się z kilku warstw, nakładanych jedna po drugiej. Pierwszą z nich jest specjalna baza. Dzięki niej jesteśmy w stanie wzmocnić swoją płytkę oraz sprawić, że każdy kolejny produkt  będzie mocno przylegał do powierzchni paznokcia. Jest to więc element, o którym nigdy nie możemy zapomnieć. Dodatkowo potrzebne nam będą kolory lakierów hybrydowych. To z ich pomocą stworzymy piękny i barwny manicure. Na początek wystarczy nam jednak tylko kilka małych buteleczek. Wykonując paznokcie samej sobie, najczęściej nie zużyjemy bowiem całego opakowania przed upływem daty ważności. Aby manicure był trwały i utrzymał się na naszej płytce przez kilka tygodni, potrzebujemy dodatkowo topu wykończeniowego. Preparat ten dostępny jest w wersji nabłyszczającej oraz matującej. W pierwszej kolejności lepiej jednak wybrać błysk. Na paznokciach w wersji mat widać bowiem o wiele bardziej wszelkie niedociągnięcia i drobne błędy.

Po czwarte: ozdoby

Kobiety, które nie lubią jednolitych paznokci, powinny dodatkowo zaopatrzyć się w liczne ozdoby. Z ich pomocą sprawimy, że nasz manicure zawsze będzie prezentował się elegancko i stylowo. Do najpopularniejszych świecidełek należą wszelkiego rodzaju kolorowe pyłki. Ich aplikacja jest niezwykle prosta. Wystarczy wetrzeć proszek w utwardzoną warstwę lakieru hybrydowego, a następnie pokryć całość topem. Ozdoby, z których możemy skorzystać dodatkowo to wszelkiego rodzaju cyrkonie, kolorowe tasiemki, folie transferowe czy naklejki – zarówno klasyczne, jak i wodne.

Po piąte: pilniki, aceton, frezarka

Każdy manicure hybrydowy należy również po jakimś czasie usunąć z naszej płytki. Najłatwiej zrobić to przy pomocy pilniczka o gradacji 100/180, acetonu oraz wacików. Warto więc zawsze mieć te trzy elementy pod ręką. Kobiety, którym zależy na bardzo szybkim zdjęciu hybryd, powinny natomiast nabyć frezarkę. Z jej pomocą usuniemy wszelkie preparaty w mgnieniu oka. Warto jednak pamiętać, że początki mogą być trudne. Opracowanie odpowiedniej techniki piłowania paznokci zajmie nam zatem nieco czasu.

Hybrydy w domu – na co zwrócić szczególną uwagę?

Podczas kompletowania swojego pierwszego zestawu do hybryd, musimy pamiętać o wybraniu jednej konkretnej firmy, szczególnie jeśli chodzi o bazę, lakiery kolorowe oraz top. Obecnie każda z marek ma bowiem opracowaną inną „recepturę”. Przez to nieraz zdarza się, że produkty sygnowane różnym logo, nie chcą ze sobą „współgrać”. Kolejne warstwy mogą więc zacząć się rozlewać i przesuwać po płytce. Rozpoczynając swoją przygodę z manicure, lepiej więc nie utrudniać sobie pracy. Kupując lampę oraz frezarkę, powinniśmy natomiast sprawdzić, czy producent oferuje gwarancję na zakupiony sprzęt.