Gadżety dla psów i kotów | Domowe inspiracje

Czy w Twoim domu żyje pies lub kot? Jeśli odpowiedź brzmi „Tak”, to jest to artykuł właśnie dla Ciebie! Przyjrzymy się dzisiaj ciekawym rozwiązaniom, które stanowią udogodnienie dla właścicieli czworonogów. Choć zdawać by się mogło, że to zbędne gadżety, w dużej mierze są jednak pomocne! Czytaj dalej, a może wybierzesz coś dla swojego czworonoga!

Dozownik do karmy

To nasza pierwsze propozycja. Ceny tego typu urządzeń są bardzo zróżnicowane – wszystko zależy od ilości funkcji, w które jest ono wyposażone. Proste dozowniki na karmę dla psów i kotów mogą służyć tylko i wyłącznie do przechowywania i wydzielania odpowiedniej ilości karmy. Chociaż nieskomplikowane w działaniu, mają swoje zalety – po pierwsze, pozbywamy się w ten sposób nieestetycznych opakowań, po drugie – zabezpieczamy karmę przed wietrzeniem.

Istnieją także bardziej zaawansowane urządzenia – z możliwością ustawienia takich szczegółów jak:

  • ilość wysypywanej na podstawkę karmy,
  • liczba posiłków, które spożywa nasze zwierzątko,
  • dokładne godziny posiłków.

To idealne rozwiązanie dla tych, których czworonogi muszą jeść regularnie. Jest to także bardzo pomocne, gdy jesteśmy zabiegani i wracamy do domu o zróżnicowanych porach.

Poidełko dla kotów i małych psów

Woda jest źródłem zdrowia nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt. Jeśli Twój czworonóg jest przyzwyczajony do częstego picia wody, to śmiało możesz pozostać przy klasycznej misce. Jeżeli jednak masz problemy z wyuczeniem tego nawyku Twojego psa lub kota, zdecydowanie powinieneś rozważyć zakup poidełka.

Jest to urządzenie, które utrzymuje wodę w ruchu. Wygląda poniekąd jak mała fontanna – właśnie ten mechanizm zachęca zwierzęta do częstszego picia wody. Dodatkowo, woda, która jest kilkukrotnie filtrowana i pozostaje w ciągłym ruchu, dłużej utrzymuje świeżość.

Pokrywki na puszki

Ta historia powtarza się często. Część mokrej karmy z puszki przeznaczamy na posiłek dla czworonoga i później pojawia się pytanie – co z resztą? Karma, która pozostanie otwarta wietrzeje. Oprócz tego staje się bardziej sucha i przez to traci swoje walory smakowe. Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste i tanie! Są to plastikowe pokrywki wielokrotnego użytku, występujące w wielu wymiarach. To również pomysł na zachowanie bezpieczeństwa, gdy obowiązek karmienia czworonoga należy do dzieci.

Zabawki wspomagające ząbkowanie małych psów

Pogryzione buty? Prawdopodobnie nie jesteśmy w stanie tego uniknąć, szczególnie, gdy w domu jest mały piesek. Możemy jednak próbować to zminimalizować! Na rynku dostępnych jest wiele zabawek, które przypominają kości, mają specjalne wypustki zachęcające do gryzienia, żywe kolory i wydają dźwięki… warto jednak rozważyć zakup zabawki, która wykonana jest ze specjalnej gumy o działaniu przeciwbólowym. Niewątpliwe sprytnym rozwiązaniem jest zastosowanie w takiej zabawce specjalnego otworu, w którym można schować ulubione przysmaki pieska – to sposób na to, aby zachęcić go do zabawy, a jego uwagę odciągnąć od butów.

Zastanawiasz się, gdzie zabrać swojego pupila nad wodę w Krakowie? Dowiedz się tego w Weekend nad wodą w Krakowie. Gdzie się wybrać? i zapewnij mu świetną zabawę na całe dnie!