Jakie rolety do okien dachowych

Każde okno zasługuje na wyjątkową osłonę przeciwsłoneczną. Innowacyjne rolety materiałowe montowane w oknach dachowych sprawiają, że zachowujesz pełną kontrolę nad światłem słonecznym. Dzięki specjalnie zaprojektowanym osłonom z nowoczesnym mechanizmem sterowania możesz efektywnie rozświetlać i zaciemniać przestrzeń o każdej porze dnia i nocy.

W poszukiwaniu rolet na okna dachowe

Przestrzenie na poddaszu oświetlane są za pomocą okien dachowych. Montowane na nich rolety materiałowe świetnie się sprawdzają jako praktyczne osłony przeciwsłoneczne. Wyróżniają się skuteczną energooszczędnością, niespotykaną atrakcyjnością, trwałością, niezawodnością oraz łatwością w obsłudze. Innowacyjny mechanizm blokujący pozwoli ci, na zatrzymanie rolety w miejscu, które najbardziej odpowiada ci w danej chwili.

Co zapewniają rolety w oknach dachowych

W oknach dachowych warto zamontować roletę materiałową, bo dzięki niej:

    • zaoszczędzisz na ogrzewaniu nawet do 30 % w okresie zimowym
    • zminimalizujesz efekt przegrzewania się pomieszczeń w czasie upalnego lata
    • zatrzymasz zbyt oślepiające światło słoneczne
    • zachowasz upragnioną prywatność
  • wpłyniesz na stworzenie w pomieszczeniu przytulnego i pełnego ciepła klimatu

Szukasz rolet do mieszkania? Poczytaj Rolety – przegląd podstawowych modeli i dowiedz się, które sprawdzą się najlepiej w Twoim wnętrzu!

Na co zwracać uwagę

Wybierając rolety materiałowe do okien dachowych, nie zapomnij o zamontowaniu prowadnic. Dzięki nim materiał będzie trzymał się stabilnie przy szybie, nie pozwalając na tworzenie się niepotrzebnych prześwitów. Prowadnice powinny być wąskie, dzięki temu nie będą przesłaniać zbyt dużej przestrzeni szyby.

Wybór odpowiedniej kolorystyki zapewni ci dobre samopoczucie i pozytywnie wpłynie na wystrój pomieszczenia. W oknach dachowych dobrze prezentują się rolety w jasnych tonacjach. Jeśli jest to okno w sypialni, możesz zamontować osłonę w ciemnych kolorach, dzięki temu wzmocnisz efekt zaciemnienia pomieszczenia.

Jeśli zależy ci na całkowitym zaciemnieniu przestrzeni, zdecyduj się na tkaniny zaciemniające. W łazience i kuchni warto zamontować wysokiej jakości rolety odporne na wilgoć oraz łatwe pod względem utrzymania w czystości.

Szukasz inspiracji do Twojego domu?

Zajrzyj na http://wnetrzadlaciebie.com/!