Rolety – przegląd podstawowych modeli

Rolety rzymskie, wolnowiszące i rolety dzień noc pięknie się prezentują na oknach we wnętrzach mieszkalnych. Jako osłony przeciwsłoneczne cenione są za funkcjonalność oraz łatwość utrzymania w czystości. Zwracają na siebie uwagę precyzją wykończenia.

Ponadczasowe piękno rolet rzymskich

Rolety rzymskie są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy czują sentyment do klasycznych osłon okiennych. Decydując się na tego typu osłony, możesz zrezygnować z tradycyjnych zasłon i firan. Nowoczesne osłony tekstylne zaskoczą cię swoim wyszukanym design. Nie są tak czasochłonne w utrzymaniu ich w czystości i nie zajmują zbyt wiele miejsca.
Każdy model rolety rzymskiej zasługuje na szczególną uwagę. Osłony mają w sobie swój ponadczasowy urok i czar. Jako stylowa dekoracja okienna pozytywnie wpływają na twoje samopoczucie. Ich oryginalny wygląd, możliwość wyboru ulubionego rodzaju materiału oraz koloru i wzoru to największe zalety rolet rzymskich.

Prosta obsługa rolet rzymskich

Rolety rzymskie nie są skomplikowane w obsłudze. Zamawiając wymarzony model osłony, możesz zdecydować się na ręczny lub automatyczny system sterowania. W czasie odsłaniania i zasłaniania okna tkanina zawsze ładnie się układa w równe fałdy. Dużym udogodnieniem będzie dla ciebie wybór rolety rzymskiej z wbudowanym hamulcem, który daje ci możliwość zatrzymania osłony w dowolnym miejscu okna.
Rolety rzymskie bardzo łatwo utrzymać w czystości. Dobrą wiadomością jest to, że tkaniny, z których wykonana jest roleta, mogą być prane w pralce. Można je też czyścić ręcznie i prasować.

Eleganckie rolety wolnowiszące na duże przeszklenia

Jeśli w domu masz duże przeszklenia, to idealnym dla ciebie rozwiązaniem są rolety wolnowiszące. Dzięki tego typu osłonom idealnie zabezpieczysz przestrzeń mieszkalną przed nadmiernym przegrzewaniem się. Wielość kolorów, wzorów i różnorodność tkanin na pewno pozwoli stworzyć zjawiskową dekorację okienną. Dzięki niej pomieszczenie nawet z dużymi oknami stanie się jeszcze bardziej przytulne.

Funkcjonalne rolety wolnowiszące

Przed ostatecznym zakupem rolet wolnowiszących zastanów się nad najwygodniejszym dla ciebie rodzajem sterowania. Jeśli masz małe okna, to roletę zwiniesz i rozwiniesz za pomocą łańcuszka. W przypadku dużych powierzchni okiennych warto wybrać automatyczne sterowanie. Rolety wolnowiszące szyte na wielkie przeszklenia są o wiele cięższe i łatwiej ci będzie regulować pilotem ich podnoszenie i opuszczanie.
Niezastąpiony w roletach wolnowiszących system samoblokujący pozwoli zatrzymać osłonę na dowolnej wysokości.

Pomysłowa roleta dzień noc

Rolety dzień noc grafitowe, szare czy ecru zostały stworzone dla tych, którzy cenią sobie kreatywność. Dzięki tym osłonom masz możliwość odzyskania firan i zasłon w zupełnie nowoczesnym wydaniu. Designerzy zaprojektowali materiał składający się z naprzemiennych pasów. Pasy te różnią się między sobą poziomem przepuszczalności światła słonecznego. Te bardziej transparentne pozwolą na rozjaśnianie blaskiem słońca domowej przestrzeni, natomiast te zaciemniające zapewnią ci upragnioną prywatność. Za pomocą łańcuszka sam decydujesz jaka ilość światła naturalnego ma wpadać do pomieszczenia.
Roleta okienna dzień noc prezentuje się niezwykle stylowo. Nadaje pomieszczeniu zjawiskowego wdzięku. Dzięki naprzemiennemu układowi tak bardzo różniących się między sobą pasów jesteś w stanie stworzyć w mieszkaniu wyszukany klimat, fantazyjną grę świateł i cieni.