Poduszki – odpowiednio dobrane pasują do wnętrza w każdym stylu!

Poduszki ozdobne stały się nieodzownym elementem kanap, foteli i łóżek w sypialniach. Oprócz tego, że poprawiają komfort korzystania z mebli wypoczynkowych, wpływają również na wygląd wnętrza. Mogą nieco odmienić jego styl, a także nawet najnudniejszemu pomieszczeniu dodać wyrazu. Wszystko zależy od tego, na jakie poduszki się zdecydujesz – wszystko zależy od Ciebie!

Poduszki do wnętrza w stylu Glamour

To styl niezwykle elegancki, z kobiecym akcentem. Zazwyczaj bogaty w wyraziste i niejednokrotnie błyszczące dodatki. Poduszki dekoracyjne, które zdecydujesz się dobrać do takiego wnętrza powinny być spójne z panującą stylistyką. Zatem jakie poduszki wybrać?

Jeśli we wnętrzu nie ma zbyt wielu połyskujących elementów, postaw na poduszki z cekinami. Pamiętaj jednak, aby wybrać poduszki, które utrzymane są w stonowanych kolorach. Właśnie takie modele pozwolą Ci zachować we we wnętrzu szyk i elegancję.

Do stylu glamour świetnie pasuje również bardzo modny aktualnie welur, a także połyskujący jedwab. Śmiało można powiedzieć, że znakiem rozpoznawczym stylu glamour są pikowania wykonanie właśnie ze szlachetnego aksamitu.

Poduszki ozdobne do salonu , pasujące do stylu glamour, to również powszechnie zwane „włochate” poduchy. Należy jednak pamiętać, aby nie było ich zbyt dużo, ponieważ mogą wówczas obciążyć wnętrze.

Poduszki dekoracyjne idealne do wnętrz minimalistycznych

Minimalizm, czyli prostota. Wszystkie poduszki w neutralnych kolorach, takich jak czerń, biel, szarość czy granat, będą odpowiednie do pomieszczeń minimalistycznych. Mowa tutaj o modelach gładkich – bez  nadruków. Wyjątek stanowić mogą wzory geometryczne, które również będą spójne z prostymi, bardzo świeżymi pomieszczeniami. Dla tych, którzy zechcieliby pobawić się stylem, ciekawym rozwiązaniem mogą być poduszki z nadrukiem imitującym szkice – one również pasują do tego typu wnętrz. Minimalizm dobrze współgra z delikatnymi akcentami srebra i złota, zatem poduszki z takimi akcentami również powinny pasować.

Słodki i przytulny shabby chic – a jakie poduszki?

Shabby chic zdecydowanie kojarzony jest z pastelami. Właśnie dekoracyjne poduszki w delikatnych kolorach będą najbardziej pasować do tego typu wnętrz. Szczególnie pastele, a także lekko przybrudzone ale jasne barwy. Można postawić na kompozycję mieszaną poduszek, naprzemienne stosując poduszki z klasycznych materiałów, a także „włochate”, mięciutkie, przytulane podusie.

Wnętrze w angielskim stylu i pasujące do niego poduszki

Podobnie jak we wnętrzach w stylu shabby chic, w pomieszczeniu stylizowanym na angielskie, pasować będą poduszki pastelowe, a także modele o lekko przybrudzonych barwach. Styl angielki kocha kratę w neutralnych barwach, motyw róż, a także różne odcienie kości słoniowej.

Jeśli poza wyborem poduszek zastanawia Cię również wybór siedziska, zajrzyj na Narożnik czy sofa – co sprawdzi się lepiej w małym mieszkaniu? i urządź swój salon w najlepszym stylu!