Kosmetyki z retinolem Paula’s Choice – za co je kochamy?

Kosmetyki z retinolem to produkty idealne do pielęgnacji przeciwstarzeniowej, czy przeciwtrądzikowej. W ofercie marki Paula’s Choice znajdziemy wiele interesujących propozycji, które swoje aktywne działanie zawdzięczają właśnie temu składnikowi. Co sprawia, że produkty tej marki wyróżniają się na tle innych?

Co wyróżnia kosmetyki marki Paula’s Choice? 

Amerykańska marka Paula’s Choice powstała w 1995 roku. Firma założona została przez Paulę Begoun, która inspirowana własnymi doświadczeniami pragnęła stworzyć skuteczne kosmetyki o przejrzystych formułach, które oparte będą o najwyższej jakości składniki aktywne. 

W bogatej ofercie marki Paula’s Choice znajdziemy produkty, które swoje wyjątkowe działanie zawdzięczają naukowej wiedzy i technologii. Dodatkowo kosmetyki nie są perfumowane, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko podrażnienia oraz reakcji alergicznych. 

Jednak marka nie boi się wprowadzania na rynek kosmetyków, które w swoim składzie posiadają wysokie stężenia kwasów, czy retinolu. Wręcz przeciwnie, dumnie prezentuje swoje produkty, w których z sukcesem wykorzystuje najwyższej jakości składniki aktywne, których skuteczne działanie potwierdzają liczne badania.

Głównym celem marki jest jasna i przejrzysta komunikacja z konsumentem. Paulas’s Choice to kosmetyki, które tworzone są wedle najnowszej naukowej wiedzy i nie podlegają licznym kosmetycznym trendom. Transparentność marki względem wykorzystywanych składników, a także chęć edukowania konsumenta to zalety, które z pewnością wyróżniają firmę w branży beauty. 

Kosmetyki z retinolem marki Paula’s Choice – dla kogo się sprawdzą? 

Kosmetyki z retinolem marki Paula’s Choice doskonale sprawdzą się dla każdego rodzaju cery. W bogatej ofercie marki znajdziemy zarówno produkty odpowiednie dla skóry wrażliwej, a także dla osób, które nie stosowały wcześniej retinolu w swojej pielęgnacji, jak i kosmetyki dla skóry gotowej na wprowadzenie wyższych stężeń tej substancji. 

Kosmetyki z retinolem to produkty, które polecamy szczególnie w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej oraz przeciwtrądzikowej. Składnik ten wykazuje bowiem skuteczne działanie rozjaśniające przebarwienia, zwężające rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, niwelujące zmarszczki, a także normalizujące pracę gruczołów łojowych. 

Retinol Paula’s Choice wyróżnia przede wszystkim złożona formuła kosmetyku, w jakim został on umieszczony. Dzięki doskonale dobranym składnikom pomocniczym produkty te rzadko prowadzą do podrażnień lub przesuszeń. Konsystencje kosmetyków są komfortowe, doskonale się wchłaniają, a dzięki swojemu wielokierunkowemu działaniu niwelują zmarszczki, łagodzą zmiany trądzikowe i rozjaśniają przebarwienia. 

Wprowadzając do naszej codziennej pielęgnacji retinol, powinniśmy rozpocząć od najniższego dostępnego w ofercie marki stężenia. W większości przypadków produkty z retinolem stosujemy w pielęgnacji wieczornej, chyba że producent jasno zaleca inaczej. W pierwszych tygodniach kosmetyk należy aplikować co 2-3 dzień. Jeśli skóra odpowiednio reaguje na produkt, możemy stopniowo zwiększać częstotliwość jego stosowania. 

Kosmetyki z retinolem – czy możemy stosować je całorocznie?

Retinol Paula’s Choice to kosmetyk, który możemy stosować zarówno w okresie jesienno-zimowym, jak i wiosenno-letnim. Jednak należy przy tym bezwzględnie pamiętać o stosowaniu odpowiednio wysokiej ochrony przeciwsłonecznej w ciągu dnia. 

Retinol to substancja, która zwiększa wrażliwość skóry na promieniowanie UV. Aby bezpiecznie stosować tego rodzaju kosmetyki w okresie dużego nasłonecznienia, powinniśmy aplikować w ciągu dnia krem o faktorze SPF nie niższym niż 30. 

Warto natomiast unikać podwyższania stężenia retinolu tuż przed planowaną ekspozycją słoneczną. Jeśli chcielibyśmy wprowadzić do naszej pielęgnacji nowy kosmetyk, który będzie wykazywał silniejsze działanie niż stosowany dotychczas produkt, poczekajmy do momentu, w którym intensywność promieniowania UV będzie niższa. 

Produkty marki Paula’s Choice zdobyły uznanie Klientów na całym świecie i nic w tym dziwnego. Dopracowane w najmniejszym szczególe formuły sprawiają, że kosmetyki są wyjątkowo skuteczne. Wśród wielu rodzajów produktów z retinolem oferowanych przez markę, każda skóra odnajdzie kosmetyk idealnie odpowiadający na jej indywidualne potrzeby.