Personalizowane prezenty firmowe. Jak sprawić, by Twoja firma zapadła w pamięć

Działając w świecie biznesu, zrozumienie wartości budowania trwałych relacji z klientami i współpracownikami jest kluczowe dla sukcesu firmy. Jednym z narzędzi, które mogą znacząco wpłynąć na te relacje, są personalizowane prezenty firmowe. Dlaczego są tak ważne i jak projektować je, by Twoja firma zapadła w pamięć? Odpowiemy na te pytania w poniższym artykule.

Dlaczego warto oferować personalizowane prezenty firmowe?

Personalizowane prezenty firmowe są indywidualne, dzięki czemu bardziej zapadają w pamięć. Klienci i pracownicy czują się docenieni i wyróżnieni, gdy otrzymują prezent, który jest przygotowany specjalnie dla nich i posiada dedykację czy napis np. imię. Dlaczego warto wręczyć personalizowane upominki?

 1. Tworzą więź. Personalizowane prezenty firmowe pozwalają na zbudowanie silniejszych więzi między firmą a jej klientami lub współpracownikami. Otrzymanie spersonalizowanego prezentu sprawia, że osoba czuje się ważna i doceniana.
 2. Budują świadomość firmy. Dobre prezenty firmowe są przenośnymi reklamami Twojej marki. Im bardziej oryginalny i wartościowy jest prezent, tym większa szansa, że klient lub współpracownik będzie go używać, a wraz z nim promować Twoją firmę.
 3. Budują lojalność. Upominki firmowe są nie tylko wyrazem uznania, ale także mogą działać motywująco na pracowników czy klientów. Osoby, które otrzymują prezenty, są bardziej skłonne do lojalności wobec firmy.

Jak wybrać personalizowane prezenty firmowe?

Personalizowane prezenty firmowe to nie tylko gest docenienia, ale także potężne narzędzie do budowania więzi z klientami i współpracownikami. Projektując prezenty, zadbaj o ich spersonalizowanie, wartość dodaną i trafienie w gusta odbiorców. Dzięki temu Twoja firma stanie się bardziej rozpoznawalna i pozostanie w pamięci odbiorców na dłużej. To inwestycja, która z pewnością się zwróci w postaci większej lojalności klientów i pracowników. Przy wyborze personalizowanych upominków weź pod uwagę:

 • grupę docelową,
 • cele, jakie chcesz osiągnąć,
 • budżet,
 • okazję, na którą chcesz podarować upominki.

Ponadto wybierz prezenty o wartości dodanej, czyli takie, które są użyteczne i wartościowe. Wybieraj upominki, które nie tylko wywołają uśmiech na twarzy odbiorcy, ale także będą mu służyć. Doskonałym sposobem jest dodanie logo firmy, a do tego imię czy inicjały odbiorcy. Upominek możesz uzupełnić dodatkową wiadomością lub dedykacją.

Przykłady personalizowanych prezentów firmowych

Personalizowane prezenty firmowe to doskonały sposób na promocję marki i budowanie pozytywnych relacji z klientami i pracownikami. A jakie upominki wybrać? Przedstawiamy kilka uniwersalnych podarunków:

 • herbata z personalizowaną etykietą – to doskonały prezent dla miłośników herbaty,
 • breloki – to małe, a zarazem praktyczne prezenty. Breloki są zawsze przydatne, zwłaszcza w codziennym życiu,
 • butelki – to prezent, który może towarzyszyć odbiorcy w podróży, na siłowni czy w biurze,
 • worki ściągane – to idealny upominek dla osób aktywnych. Mogą być używane do przechowywania ubrań sportowych, butów czy akcesoriów treningowych,

boxy prezentowe – to kompleksowe rozwiązanie, które zawiera kilka produktów w eleganckim opakowaniu. Może to być box, składający się m.in. z ulubionych słodyczy, herbaty i syropów.