Toaleta z bidetem – wszystko o czym powinieneś wiedzieć, zanim się na nią zdecydujesz

Coraz więcej osób marzy o nowoczesnym wnętrzu. Nie chodzi tu tylko o salon czy sypialnię, ale także o łazienkę. Pierwszym krokiem do tego może być toaleta z bidetem, która najbardziej znana jest w Japonii. W kraju kwitnącej wiśni tego rodzaju urządzenia można znaleźć nie tylko w mieszkaniach, ale także w toaletach publicznych. 

Dlaczego warto postawić na taki sprzęt do swojej łazienki? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Na to i wiele innych pytań odpowiem w tym artykule. Jednak zacznijmy od podstaw. 

Czym jest toaleta z bidetem?

Osoby, które wcześniej nie słyszały o tej “nowej” technologii, mogą się zastanawiać, po co w ogóle wydawać większą ilość pieniędzy na ten japoński wynalazek. Z tej armatury łazienkowej skorzystasz, jak z normalnej “wschodniej” wersji. Jednak toaleta z bidetem zapewni większy komfort podczas korzystania z WC, a dodatkowo przenosi higienę okolic intymnych na wyższy level. Posiada wiele funkcji, które pozwalają zmniejszyć koszty eksploatacji, a także wpływają pozytywnie na środowisko. 

Funkcja bidetu – czym jest i jak z niej korzystać?

Funkcja bidetu sprawia, że Twoje okolice intymne mogą być myte po każdym skorzystaniu z toalety. Dzięki temu nie musisz używać papieru toaletowego. Została zaprojektowana tak, aby idealnie czyściła – w szczególności toalety od japońskiego producenta TOTO. Poprzez testy, firma ustawiła dyszę czyszczącą pod takim kątem, aby zawsze zapewniała jak największą higienę i komfort. 

Jak działa funkcja bidetu? Do każdej toalety dołączony jest pilot (jak do telewizora) lub panel, który przymocowany jest do bocznej krawędzi WC. Teraz wystarczy tylko kliknąć odpowiedni przycisk na pilocie lub panelu – z tylnej części toalety wysunie się metalowa lub plastikowa dysza. To właśnie z niej pod lekkim ciśnieniem podawana jest woda. Oczywiście ciśnienie także można zmieniać. Jednak uważaj, aby nie było za wysokie. 

Funkcja bidetu w japońskiej toalecie

Wysuwana dysza pozwala na dokładne czyszczenie. Możesz sterować jej ciśnieniem oraz temperaturą wody. Źródło zdjęcia: Oficjalna strona producenta Major&Maker.

Toalety z bidetem a dysza – jak ją myć?

W tym przypadku zadanie jest ułatwione. Zarówno przed jak i po skorzystaniu z tej funkcji dysza czyści się automatycznie. Dlatego nie musisz martwić się o jej sterylność. Takie działanie zapewnia antybakteryjność i niezawodność. 

WC z bidetem – dla kogo będzie doskonałym rozwiązaniem?

Dla każdego. Wszystkie osoby, które chcą wprowadzić nowoczesne rozwiązania i ułatwienia do swojego wnętrza, powinny skorzystać z tej japońskiej opcji. Największą zaletą tego zakupu będzie na pewno wyższy poziom higieny intymnej i komfort z korzystania. 

Toaleta z bidetem ułatwi także użytkowanie osobom starszym i niepełnosprawnym – będą mogli samodzielnie skorzystać z WC. O swoją higienę będą mogły także zadbać kobiety w ciąży

“Alternatywa” dla toalet z funkcją bidetu

Nie chcesz wymieniać całej toalety, ale zależy Ci na większym komforcie? Jest na to rozwiązanie. Zamiast kupować całą toaletę, możesz zaopatrzyć się tylko w deskę myjącą. Deski sedesowe także posiadają funkcję bidetu i sprawie wykonują swoje zadanie. W tym przypadku dysza także będzie się automatycznie czyścić przed i po zakończeniu cyklu mycia. Jeśli jesteś zainteresowany taką alternatywą, koniecznie odwiedź https://majormaker.pl/kategoria-produktu/deska-myjaca i zapoznaj się z pełną ofertą. 

Deska sedesowa z panelem

Do deski myjącej najczęściej dołączony jest panel z przyciskami. To za jego pomocą możesz wybierać funkcje i zmieniać ich parametry. Źródło zdjęcia: Oficjalna strona producenta Major&Maker.

Toaleta z bidetem – dlaczego warto ją wybrać? 

1. Zaoszczędzisz miejsce w swoje toalecie 

Tradycyjne bidety montuje się zazwyczaj koło toalety. Dlatego też na taką armaturę łazienkową nie mogą sobie pozwolić osoby, które posiadają naprawdę małe pomieszczenia. 

Rozwiązaniem tego problemu na pewno będzie WC z bidetem, który połączony jest z misą i montuje się go w miejsce tradycyjnej toalety. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce. 

2. Ekologiczne rozwiązanie w Twoim mieszkaniu 

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego toalety z bidetem są ekologicznym rozwiązaniem. Już za chwilę rozwieję wszystkie Twoje wątpliwości. 

W tych czasach coraz większą uwagę zwraca się na ochronę środowiska. Dlatego, jeśli chcesz zastosować nowoczesne rozwiązanie w swojej łazience, na pewno postawisz na WC z bidetem. Używając wody do przemywania okolic intymnych, ograniczasz zużycie papieru toaletowego praktycznie do zera. 

Jednak to nie wszystko! Z tym urządzeniem zmniejszysz koszty eksploatacji, a także zaoszczędzisz wodę. 

3. Nie tylko bidet – czyli inne ciekawe i przydatne funkcje 

Funkcja bidetu to nie wszystko. Kupując nowoczesną toaletę, możesz liczyć na wiele innych udogodnień, które odmienią Twoją codzienną higienę i zapewnią wysoki komfort użytkowania. Wybrane funkcje mogą się różnić w zależności od producenta i modelu. Dlatego, zanim kupisz sprzęt, zapoznaj się wcześniej z jego dostępnymi udogodnieniami. 

Oprócz dokładnego czyszczenia z przodu i z tyłu toaleta z bidetem zapewnia także opcję suszenia. Temperaturę wody i powietrza możesz kontrolować za pomocą pilota lub przycisków na panelu przy WC.  

Bardzo często modele posiadają lampkę nocną, którą możesz włączyć wieczorem. Dzięki temu nie zakłócać spokoju innych domowników zapalając światło. Kolejna ciekawa funkcja to sterowanie pokrywa za pomocą pilota lub czujnika stopy. Bez dotykania, klapa automatycznie się podnosi, a następnie zamyka. Wspomniana klapa najczęściej jest wolnoopadająca. Kolejnym plusem jest automatyczna spłuczka, która uruchamia się po każdym użyciu toalety z bidetem. 

Nie można zapomnieć o podgrzewanym siedzisku. Temperaturę możesz kontrolować za pomocą pilota lub panelu. Wewnątrz muszli często znajduje się dezodorant, który niweluje nieprzyjemne zapachy. 

Automatyczna klapa elektronicznej toalety

Samoopadająca wolno klapa to naprawdę świetne ułatwienie. Czy korzystanie z toalety może być jeszcze bardziej komfortowe? Źródło zdjęcia: Oficjalna strona producenta Major&Maker.

4. Toalety z funkcją bidetu można łatwiej wyczyścić 

Już wiesz, że WC czyści się samo w środku. Jednak co z jego powierzchnią? Tego typu urządzenia najczęściej tworzone są z materiałów łatwo czyszczących. Oznacza to, że wystarczy przetrzeć klapę nawilżoną szmatką z minimalną ilością płynu i gotowe. Biała powierzchni znowu odzyska swój pierwotny blask. Jest to idealna opcja dla osób, które nie przepadają za częstym i dokładnym sprzątaniem. 

Zakup toalety z bidetem – na co musisz koniecznie zwrócić uwagę? 

Po pierwsze: na funkcje, jakie posiada dany model. Nie wszystkie są wyposażone w wyżej wymienione udogodnienia. Postaw na taką, która spełni Twoje oczekiwania. 

Po drugie: zwróć uwagę na panel sterujący. Niektóre modele będą posiadać go na krawędzi WC, a do innych będzie dołączony pilot. 

Po trzecie: cena. To urządzenia, które niestety tanie nie są. Jeśli chcesz kupić toaletę z bidetem, musisz przygotować się na wydatek od 4 do nawet 7 tysięcy złotych. Deska sedesowa to zakup w wysokości około 2 tysięcy złotych. 

Po czwarte: sprawdź opinie o marce, którą wybierasz i modelu. Najwięcej informacji znajdziesz w Internecie. Poczytaj trochę o armaturze łazienkowej, którą chcesz zakupić. 

To już wszystko w tym artykule. Mam nadzieję, że dzięki tym informacjom już wiesz, wszystko, co najważniejsze o toaletach z funkcją bidetu. Czy teraz jesteś bardziej przekonany do zakupu? Zadbaj o higienę na wyższym poziomie.