Jak myśleć pozytywnie – poznaj 6 sposobów dla każdego

W dzisiejszych czasach trudno o pozytywnie myślenie. Ludzie w wielu przypadkach wszystko widzą w ciemnych barwach. Jeśli jesteś jedną z tych osób musisz koniecznie zmienić swoje podejście. 

Tak, wiem, że jest to trudne, ale dasz radę! W tym artykule przedstawię Ci kilka ciekawych sposób na to, jak w końcu przestać się przejmować oraz z radością i energią budzić się każdego dnia. 

Jak pozytywnie myśleć i polepszyć jakość własnego życia? Jak się do tego zmotywować? Czytaj dalej i przekonaj się sam! 

1. Zacznij czytać książki 

Nie mówię tu o książkach fantastycznych, przygodowych czy romansach. Chodzi tu o wydania, które pomogą Ci zmienić nastawienie do własnego życia i dadzą Ci wskazówki, jak szukać pozytywów nawet w beznadziejnej sytuacji. To właśnie tam znajdziesz przykłady z życia osób, które zmieniły swoje nastawienie do codziennych obowiązków i wyszły z tego zwycięsko. 

Pozytywnego myślenia można się nauczyć. Dla jednych będzie to prosta droga, innym zajmie to trochę więcej czasu. Nie wiesz, od czego zacząć i co przeczytać? Wejdź na https://www.osmpower.pl/pozytywne-myslenie-ksiazki-ktore-ci-w-tym-pomoga i zapoznaj się z ciekawymi propozycjami. Uwierz mi, że jeden przykład z książki może zmienić Twoje nastawienie i w końcu zaczniesz myśleć pozytywnie. 

A jak nie książka to…? 

Dużo podróżujesz, droga do pracy zajmuje Ci sporo czasu, a lubisz czytać? Założę się, że nie chce Ci się dźwigać książki ze sobą. 

“Czy to znaczy, że czytanie odpada?”

Nie. Na takie okoliczności wydawnictwa są przygotowane. Wiele książek możesz kupić w formie e-booka lub audiobooka. Wystarczy, że pobierzesz wybraną lekturę na swoje urządzenie przenośne – telefon, tablet, czy bardzo popularny w ostatnich latach Kindle. Wiele sklepów z motywującymi publikacjami ma dostępną taką opcję, np. OSMPOWER. Oprócz książek w formie fizycznej znajdziesz także sekcję z e-bookami i audiobookami. Idealne rozwiązanie dla osób zabieganych, które chcą zmienić swoje myślenie. 

2. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi 

Pozytywną energię i myślenie otrzymujemy także od osób, z którymi spędzamy czas. Uciekaj od smutasów i osób, które wszystko widzą w czarnych barwach. Jak myśleć pozytywnie w takim otoczeniu? Na pewno jest ciężko. 

Szukaj towarzystwa, które ma dobrą energię i nastawienie, a z ciężkiej sytuacji wyciągną pozytywną lekcję. Przy takich osobach dużo łatwiej będzie Ci samemu tak myśleć. 

3. Przestań się krytykować i za dużo myśleć 

Za dużo myślisz? To znaczy, że robisz tak zwany “overthinking”. Zastanawiasz się, czy dobrze wykonałeś zadanie poprzedniego dnia, czy nie za dużo powiedziałeś swojemu przyjacielowi, czy się komuś nie narzuciłeś? Postaraj się ograniczyć te myśli. To ciągłe “kotłowanie” ich w głowie sprawia, że nie możesz myśleć pozytywnie o swoim dniu i innych sprawach. Zrelaksuj się – nie wszystko zawsze wyjdzie tak, jak planujesz. 

Nie krytykuj swoich zachowań, wyglądu czy podejścia do życia. Takie nastawienie uprzykrza życie i sprawia, że wiele osób popada w depresje. Jeśli czujesz, że sobie nie radzisz, poproś kogoś o pomoc. Nigdy nie walcz z tym sam. 

4. Zacznij cieszyć się z małych rzeczy 

Jak pozytywnie myśleć, kiedy każdy dzień jest ciężki? Ciesz się z małych rzeczy. Piękny słoneczny poranek, pyszna kawa, spacer, nowa książka, gorąca kąpiel. Czasami takie “błahostki” sprawiają, że trudy codziennego życia odchodzą w zapomnienie. 

5. Jak pozytywnie myśleć? Skup się na tym, co kochasz i nie przejmuj się innymi 

Zawsze znajdź czas na robienie tego co kochasz – jazda na rowerze, pływanie, czytanie książek, słuchanie muzyki. Każdego cieszy i podnosi na duchu co innego. Nawet taka prosta rzecz, jak obejrzenie filmu z ulubionym aktorem może poprawić Twoje samopoczucie. Dzięki temu także zapominasz o codziennych zmartwieniach, relaksujesz się i w końcu pomyślisz także o pozytywach. 

Nie przejmuj się tym, co pomyślą inni ludzie. Twoje hobby daje Ci poczucie szczęścia? Wspaniale! Nie pozwól, aby ktoś zabrał Ci radość z tego, co Cię fascynuje. 

6. Naucz się odpuszczać w pewnych sytuacjach 

Nie zawsze to, co zaplanujemy się uda. Jak pozytywnie myśleć w takich sytuacjach? Czasami po prostu musisz odpuścić. Mogę się założyć, że świat się nie zawali. Wszystko wykonuje w miarę swoich możliwości. Jeśli coś nie wyjdzie nie uznawać tego za ogromną porażkę. Pomyśl, że następnym razem będziesz wiedział, jak podejść do tej sprawy inaczej. 

Najlepiej człowiek uczy się na błędach i to swoich własnych, a nie cudzych. Jeśli doświadczysz tego na własnej skórze, zacznij od szukania pozytywów. Nawet porażkę można przekuć w sukces. 

 

Jak myśleć pozytywnie? Mam nadzieję, że teraz już wiesz. Przeczytaj książkę, która pokaże Ci, że nie wszystko trzeba widzieć w ciemnych barwach, otocz się pozytywnymi ludźmi, rób to co kochasz i nie przejmuj się tym, co pomyślą inni.