Urlop z niemowlakiem  – 5 praktycznych porad od doświadczonych mam

Pierwsze podróże z niemowlakiem przerażają, choć pytanie, czy potrzebnie. Ważne, by zacząć małymi krokami i podróż przemyśleć pod kątem środka transportu, noclegu, wyposażenia, możliwych chorób czy ubezpieczenia. O błogim leniuchowaniu być może trzeba będzie zapomnieć, ale satysfakcja z udanego wyjazdu pozostaje w zasięgu ręki.

Grunt to dobry kierunek

Jeśli to nasze piąte dziecko i czujemy się już na tyle pewnie, by z 2-miesięcznym niemowlakiem ruszyć w podróż po Europie, to pewnie nie ma co się zastanawiać. Wiadomo jednak, że w przypadku początkujących rodziców stres jest znacznie większy. Najlepiej zacząć od podróży krajowych własnym środkiem transportu, dzięki czemu my sami, ale przede wszystkim maluch będzie czuł się spokojniejszy w znanym sobie otoczeniu w postaci samochodu i fotelika. Wyjazd nad morze czy na Mazury będzie prawdziwą przygodą, bo woda dla dziecka zawsze jest atrakcją. Czy hotel na Mazurach dla rodzin z dziećmi to dobra opcja na urlop?

Nocleg dla spokoju rodzica

Namiot to nie jest najlepsze rozwiązanie dla rodzin z niemowlakiem i mało kto się na takie rozwiązanie porywa. Odpowiednio dobrany nocleg pozwala zredukować sporą część bagażu, bo w dzisiejszej ofercie dobrych hoteli znajdziemy liczne udogodnienia. Hotel St.Bruno  to hotel na Mazurach dla rodzin z dziećmi zapewniający łóżeczko, wanienkę, a przy starszych niemowlakach ucieszy nas oferta dziecięcego menu czy sala zabaw dla najmłodszych. Odpowiedzi na pytanie, czym dysponuje miejsce noclegowe, zdeterminuje nasze podróżne wyposażenie. O co jeszcze warto zabrać, wyjeżdżając z niemowlakiem na urlop?

Dobra lista nie jest zła

Niektóre mamy proces pakowania rozpoczynają już z tygodniowym wyprzedzeniem, na wstępie sporządzając listę ubrań, kosmetyków, lekarstw. Lista pozwala nie przeoczyć niczego ważnego, dzięki czemu będziemy spokojni w większości okoliczności, z jakimi przyjdzie nam się mierzyć. Lista powinna uwzględniać również zabawki, bo jak wiadomo, dziecko tym głównie żyje. Co jeszcze może uspokoić nerwy w podróży?

Ubezpieczenie — kiedy warto je mieć?

Szczególnie jadąc za granicę, temat jest istotny, bo sytuacje nie do przewidzenia mają zwyczaj dziać się właśnie w takich momentach jak wakacje. Za granicą za wszelką pomoc medyczną przyjdzie nam zapłacić, jeśli nie będziemy mieli ubezpieczenia lub karty EKUZ obowiązującej w krajach UE.

Niezbędnik niemowlaka

Czasem rozważamy ograniczenie zabrania rzeczy większych gabarytów typu wózek, tłumacząc sobie, że nosidełko wystarczy. To duży błąd. Dla dziecka wózek to miejsce zabaw i drzemek, dzięki którym rodzice mogą więcej zwiedzić, nie myśleć o powrocie do miejsca noclegu, by móc położyć dziecko. Warto upewnić się, czy w miejscu noclegu możemy liczyć na czajnik elektryczny w pokoju. Dotyczy to rodziców dzieci, które jedzą mleko modyfikowane lub kaszki. Wieczorne poszukiwanie sposobu na podgrzanie wody może być bardzo niekomfortowe. Warto też upewnić się, czy hotel na Mazurach dla rodzin z dziećmi dysponuje wanienką, by nie musieć wykonywać akrobacji kąpiąc dziecko pod prysznicem.