Jak usunąć nadruk z bluzy? Proste i skuteczne sposoby

Kiedy na zewnątrz jest trochę zimniej, doskonale sprawdzi się bluza z nadrukiem. Wiele osób wybiera je, ponieważ posiadają ciekawy napis lub grafikę. Może się zdarzyć, że nadruk na bluzie po prostu Ci się znudzi lub straci swoje pierwotne kolory. Co wtedy zrobić? Najlepiej usunąć grafikę. W ten sposób możesz zyskać świetną bluzę, lub samemu stworzyć nowy nadruk. Jest wiele opcji. 

Jednak w tym artykule podpowiem Ci, jak usunąć nadruk z bluzy, aby dalej dobrze się prezentowała. Czytaj dalej! Jesteś gotowy? No to zaczynamy! 

Jak usunąć nadruk z bluzy sposobami chemicznymi 

Zacznijmy do bardziej zaawansowanych metod. Ze środkami chemicznymi tego typu, musisz być bardzo ostrożny, ponieważ możesz w prosty sposób zniszczyć odzież i wtedy nie będzie się do niczego nadawać. 

Z metod chemicznych korzystają zazwyczaj firmy, które się w tym specjalizują i mają doświadczenie w tego typu pracach. Co więcej, produkty do usuwania nadruku z bluz są kosztowne. Często wychodzi na to, że dużo taniej będzie kupić nowe ubranie niż próbować usunąć z niej grafikę. 

Jednak są takie środki chemiczne, które możesz wykorzystać i a dodatkowo użyć zmywacza do paznokci, kleju czy alkohol. Są to bardzo dobre rozpuszczalniki, które pomogą w końcowej fazie usuwania nadruku. Jednak zanim zaczniesz jakikolwiek proces, przetestuj wybrany produkt chemiczny do usuwania nadruku na kawałku materiału i zobacz czy tkanina nie ulega uszkodzeniu. 

Zacznij od wyprania bluzy w wysokiej temperaturze, następnie nałóż środek chemiczny na tkaninę i poczekaj, aż się w nią wchłonie. Kolejny krok to usunięcie nadruku – możesz sobie pomóc za pomocą nożyczek lub noża. Teraz do akcji wkracza rozpuszczalnik (zmywacz do paznokci, alkohol) – dzięki niemu znikną ślady po kleju. Ostatni krok to wrzucenie ubrania do pralki i gotowe! 

Nadruk na bluzie - jak usunąć

Po wyjęciu z pralki i wysuszeniu możesz cieszyć się bluzą. Poczujesz, jakbyś kupił nową!

Jak usunąć nadruk z bluzy prostymi, domowymi sposobami? 

Nie musisz “bawić się” środkami chemicznymi, które mogą zniszczyć Twoją bluzę. Najlepiej będzie wykorzystać sprawdzone, domowe sposoby. Jakie? Już zaraz je poznasz. 

Usuwanie nadruku za pomocą żelazka 

Najprostszy sposób, to pozbycie się grafiki za pomocą żelazka. Bez większych problemów poradzisz sobie z tym zadaniem. 

  • Weź bluzę i dokładnie ją rozciągnąć, tak aby grafika była widoczna. Najczęściej używa się deski do prasowania, aby było wygodnie.
  • Następnie na nadruk połóż papier do pieczenia – dzięki niemu nie zniszczysz żelazka. Nadruk nie przyklei się do stopy urządzenia. 
  • Nagrzej dobrze urządzenie – jednak pamiętaj, aby unikać bardzo wysokiej temperatury. Nie doprowadź do sytuacji, gdzie grafika się stopi. 
  • Kolejny krok to przesuwanie żelazka po powierzchni, którą okryłeś papierem do pieczenia. Dokładnie nagrzej nadruk – nie pomijaj żadnej części – zadbaj o każdy kawałek, przejdź żelazkiem także po krawędziach. 
  • Następnie zdejmij papier i podważ nożykiem lub nożyczkami grafikę, która widnieje na bluzie. Wykonuj tę czynność powoli – prasowanka może odchodzić w małych kawałkach, dlatego możesz trochę się nad tym napracować, ale efekt końcowy na pewno będzie tego warty. 
  • Jeśli pozostaną jakieś fragmenty, to powtórz czynność z papierem do pieczenia i żelazkiem, tylko z trochę wyższą temperaturą. 
  • Ostatni krok to wybranie bluzy. 

Usuwanie nadruku za pomocą suszarki do włosów 

Jeśli chcesz pozbyć się niewielkiej grafiki lub napisu, wtedy możesz użyć suszarki do włosów. Ustaw ją na najwyższą temperaturę i poczekaj, aż nadruk zacznie się odklejać. Tak, jak w przypadku żelazka, użyj nożyka, szpatułki lub nożyczek do podważenia i zdjęcia nadruku. 

Usuwanie nadruku za pomocą zamrażarki 

Jest to najmniej inwazyjny sposób na usunięcie nadruku z bluzy. To bezpieczna metoda, którą może zastosować każdy, bez użycia specjalnego sprzętu. Wystarczy sprawna zamrażarka. 

Złóż bluzę w kostkę, w taki sposób, aby grafika była na wierzchu. Następnie włóż ją do zamrażarki na około 8h, możesz potrzymać ją nawet dłużej. W tym czasie nadruk stwardnieje pod wpływem niskiej temperatury i po wyjęciu będziesz mógł go łatwiej usunąć. 

To już wszystkie metody, jakie mam Ci do przedstawienia. Musisz mieć jednak na uwadze, że może zdarzyć się tak, że nawet tymi metodami nie będziesz w stanie usunąć nadruku i będziesz zmuszony do kupienia nowej bluzy. Jednak zanim wydasz pieniądze, najlepiej jest wypróbować przedstawione wcześniej metody. Powodzenia!