Agnieszka już dawno… Historia największego przeboju zespołu Łzy

Agnieszka już dawno…któż z nas nie zna tego słynnego polskiego przeboju? Dzisiaj na tapet bierzemy historię tej piosenki zespołu Łzy i sprawdzimy, od czego wszystko się zaczęło. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o hicie autorstwa Adama Konkola, czytaj dalej!

Kim była tytułowa Agnieszka z piosenki zespołu Łzy?

Twórca hitu, Adam Konkol, zdradził, że inspiracją do napisania tej piosenki były jego osobiste, młodzieńcze przeżycia. Tytułowa Agnieszka faktycznie miała na imię Ela, a lider zespołu Łzy poznał ją w Wiśle, kiedy jako nastolatek, spędzał tam wakacje. Jak na wakacyjne zauroczenie przystało, było intensywnie, a spędzony razem czas pozwalał snuć nadzieje na wspólną przyszłość. Jednak powrót do rzeczywistości okazał się bolesny i dziewczyna przestała się do muzyka odzywać. Adam Konkol na stronie internetowej zespołu Łzy lzyofficial.pl opisuje ze szczegółami tę miłosną historię.

Warto zaznaczyć, że piosenka Agnieszka już dawno.. wydana została w 2000 roku i znalazła się na drugim albumie zespołu Łzy „W związku z samotnością”. Piosenka szybko zyskała ogromną popularność i okupowała pierwsze miejsca znanych list przebojów.

Jak powstała piosenka Agnieszka już dawno…?

Agnieszka już dawno… tak jak to często przy najgłośniejszych przebojach bywa, powstała w krótkim czasie. Sam Adam Konkol przyznał, że inspiracja do napisania tego utworu przyszła do niego w nocy, kiedy w głowie pojawił się zarys tekstu piosenki. Następnego dnia muzyk dopisał pozostałą część utworu.

Lider zespołu Łzy miał przeczucie, że Agnieszka stanie się przebojem, jednak to jaką popularność zyskała piosenka, przerosło jego największe oczekiwania. Tym bardziej że po ponad 25 latach, utwór ten wciąż jest niezwykle popularny i żadna impreza nie może odbyć bez odśpiewania tego słynnego refrenu.

Co ciekawe, utwór Agnieszka już dawno…zyskał ogromną popularność pomimo tego, że rozgłośnie radiowe nie pałały sympatią do tej piosenki i nie były chętne do umieszczania jej na swoich antenach. Jak widać, kawałek zespołu Łzy poradził sobie bez ich pomocy i zyskał ogromną popularność.

Dalsze losy bohaterki piosenki, czyli Agnieszka 2.0

25 lat po tym, jak powstała Agnieszka, lider zespołu Łzy zdecydował się napisać jej drugą część. Agnieszka 2.0 była mroźna zima, bo taką nazwę nosi tytuł utworu, traktuje o dalszych losach tytułowej dziewczyny wielkiego przeboju.

Kolejna część utworu opowiada o tym, dlaczego Agnieszka przestała się odzywać oraz zdradza imię zakochanego w niej chłopaka. W piosence Agnieszka 2.0 usłyszeć możemy nową wokalistkę zespołu Łzy – Paulinę Titkin, której głos może przypominać Anię Wyszkoni.

Jak widać, często za znanymi przebojami stoją prawdziwe wydarzenia, tak jak było to w przypadku hitu zespołu Łzy. Druga część zdradziła nam więcej szczegółów dotyczących utworu, a fani już się zastanawiają czy powstanie trzecia część słynnej Agnieszki?