Dobre książki psychologiczne polskich autorów. 7 tytułów, które warto przeczytać

Dobre książki psychologiczne to pouczająca lektura. Mogą skłaniać do refleksji, pomagać w zwalczaniu złych nawyków czy lepszemu zrozumieniu drugiego człowieka. Najsłynniejsi autorzy książek o psychologii to eksperci i pisarze znani na całym świecie, zazwyczaj tworzący w języku angielskim. Ale dobre książki psychologiczne piszą także polscy autorzy. Poznaj 7 tytułów, po które warto sięgnąć jak najszybciej!

1 Agnieszka Maciąg, “Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu”

Agnieszka Maciąg to polska dziennikarka, pisarka i modelka, która występowała na największych światowych wybiegach. Przekonuje, że jej książka powinna być traktowana jak drogowskaz. Kieruje ku temu, co jest w życiu najważniejsze, pomaga w osiągnięciu równowagi.

“Dobrostan to poczucie wolności, a prawdziwa wolność to wolność od potrzeby robienia wrażenia na innych ludziach. To swoboda, spokój, czas, intymność, czyste powietrze, przestrzeń, bliski kontakt z naturą” – przekonuje pisarka.

2 Marcin Osman, “Jak zacząć”

Pamiętasz, jak Anna Jantar śpiewała, że “najtrudniejszy pierwszy krok”? Książka Marcina Osmana pomoże Ci go postawić! Bez względu na to, czy chcesz założyć własną firmę, zostać influencerem czy zacząć pisać książki, ta lektura wskaże Ci początek drogi. Sam Osman to praktyk sprzedaży, autor bestsellerów i właściciel wydawnictwa – więcej książek psychologicznych, które poleca, znajdziesz na https://www.osmpower.pl/najlepsze-i-ciekawe-ksiazki-pyschologiczne-jakie-warto-przeczytac.

3 Fryderyk Karzełek, “Heksagon szczęścia”

Fryderyk Karzełek to multimilioner, który pokazuje ludziom ścieżkę rozwoju osobistego. Jej ważne etapy opisał w “Heksagonie szczęścia”. W tej książce opowiada o tym, jak istotny w życiu jest balans. Tworzy go sześć obszarów, czyli heksagon: rozwój osobisty, czas dla siebie, praca, finanse, relacje i zdrowie. Jeśli interesuje Cię więcej podobnych książek o rozwoju osobistym, koniecznie zajrzyj na https://www.tygodniksiedlecki.com/t69614-rozwoj.osobisty..od.czego.zaczac.htm.

4 Michał Wawrzyniak, “Kto Ci ukradł marzenia?”

Zamarz, zaplanuj, zarób, zrealizuj – według Michała Wawrzyniaka to prosta droga do spełnienia każdego marzenia. Autor książki “Kto Ci ukradł marzenia?” sam realizuje je od dawna. Jest mówcą i biznesmenem, prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego oraz biznesu. W książce składa obietnicę – jego metoda #1000marzeń ma sprawić, że w ciągu roku osiągniesz więcej niż w całym dotychczasowym życiu. Jesteś gotów na podjęcie wyzwania?

5 Klaudia Pingot, “Błękitny umysł”

Czy oficerowie Komendy Głównej Policji mogą pisać dobre książki psychologiczne? Klaudia Pingot przekonuje, że tak. Ta psycholog zajmowała się sprawami kryminalnymi, a obecnie jest cenioną autorką. Jej “Błękitny umysł” to coś więcej niż przykład kolejnej książki o zachowaniach ludzkich. Zachęca bowiem do widzenia świata zupełnie odwrotnie niż do tej pory. Inspirują do tego przykłady J.K. Rowling, Elona Muska czy Sereny Williams.

6 Ewa Błaszczak, “Kolory, czyli prosta instrukcja obsługi człowieka”

Chcesz lepiej rozumieć ludzkie zachowania i odpowiednio na nie reagować? Ewa Błaszczak obiecuje pomoc. To mentor liderów i specjalista od komunikacji. Dzięki jej poradom zbudujesz solidny fundament, na którym będą mogły powstać dobre relacje z innymi ludźmi i z samym sobą. Zrozumiesz też, dlaczego nie z każdym jesteś w stanie się dogadać. To bezcenna wiedza!

7 Kamila Kruk, “Kim jesteś? 125 zadań i wyzwań, by lepiej poznać siebie”

A może nie potrzebujesz klasycznej książki, a przewodnika z ćwiczeniami, które pomogą Ci lepiej poznać i zrozumieć siebie? Jeśli tak, sięgnij po “Kim jesteś…” Kamili Kruk. Autorka to współwłaścicielka prężnego wydawnictwa. Realizuje projekty związane z biznesem rozwojem osobistym. W swojej książce zamieściła 125 zadań – konkretnych narzędzi do rozwijania siebie. Warto je wypróbować!

Dobre książki psychologiczne polskich autorów – kogo warto czytać?

Dobre książki psychologiczne mogą pomóc Ci rozpocząć zmiany w swoim życiu, lepiej rozumieć ludzi czy skutecznie realizować marzenia. Zwróć uwagę zwłaszcza na książki siedmiu autorów:

  • Agnieszki Maciąg,
  • Marcina Osmana,
  • Fryderyka Karzełka,
  • Michała Wawrzyniaka,
  • Klaudii Pignot,
  • Ewy Błaszczak,
  • Kamili Kruk.