Jak ochronić hodowlę królików i gołębi?

Każdy hodowca gołębi oraz królików musi chronić swój dobytek przed intruzami. Jest to szczególnie ważne, ponieważ często zwierzęta te są dla niego źródłem utrzymania, a dla innych są po prostu pożywieniem. Swoją hodowlę trzeba więc umiejętnie zabezpieczyć przed nieproszonymi gośćmi. Dlatego doskonale sprawdzi się tu siatka na zwierzęta. Jak je chronić i jakie ogrodzenie wybrać? Podpowiadamy! 

Siatka na woliery – to musisz zaplanować

Duży gołębnik to nie wszystko, choć to oczywiste – gołębie muszą mieć sporo swobody, aby móc latać. Dlatego wielu hodowców stawia szerokie i przestronne woliery, w których umieszcza ptaki. Jednak nocą, kiedy gospodarz i właściciel ptaków śpi, na jego podopiecznych czeka szereg niebezpieczeństw. Lisy, kuny czy łasice tylko marzą o tym, aby zjeść zawartość Twojego gołębnika. Siatka na gołębie ponad wolierą będzie stanowiła dodatkową zaporę przed szkodnikami. Właśnie tego szukasz do swojej hodowli? Jeśli tak, to odwiedź: https://www.siatkopol-sklep.pl/category/siatki-na-woliery i wybierz doskonałą siatkę na woliery. 

Siatka na woliery – charakterystyka 

Jeśli chcesz ją wybrać, a nie znasz się całkowicie na siatkach na woliery, to przedstawię Ci jej cechy charakterystyczne, dzięki którym będzie doskonałą opcją do ochrony ptaków. Siatka na zwierzęta ma chronić Twoją hodowlę przez cały rok. Dlatego ten produkt jest wodoodporny i mrozoodporny, aby służyć jak najdłużej. Co więcej nawet pod wpływem promieniowania UV nie zmienia swoich właściwości ani koloru. Będziesz mógł cieszyć się nie tylko ochroną zwierząt, ale i pięknym wyglądem przez długie lata. 

Co więcej, siatka na zwierzęta jest trwała i odporna na uszkodzenia, dlatego dzikie zwierzęta nie przedostają się do środka i nie zagrożą Twojej hodowli. 

Siatka na zwierzęta – wysoka klatka dla królików

Królik potrzebuje miejsca na wybieg, dlatego jego miejsce na odpoczynek warto otoczyć wysoką, najlepiej rozszerzającą się ku górze klatką, która utrudni wspinaczkę lisom i kunom. Wykorzystana może zostać także siatka na króliki, którą rozwiesisz nad mniejszym domkiem. Wykorzystując siatki hodowlane możesz stworzyć własne klatki, o dowolnej powierzchni.

W tym przypadku także dobrze sprawdzi się siatka na woliery. Ogrodzenie ma chronić nie tylko przed dzikimi zwierzętami, ale także przed tym, aby króliki nie wydostały się z klatki. Ta siatka na zwierzęta mimo iż jest wytrzymała i odporna na wiele uszkodzeń, to powinieneś postawić na tę, która wykonana jest np. z drutu ocynkowanego. Króliki będą miały mniejszą możliwość przegryźć ogrodzenie. 

Nie pozwól na podkop

Wcześniej wymienione szkodniki są także gotowe spróbować podkopu, aby dostać się pod klatkę – zarówno króliczą, jak i dla gołębi. By temu zapobiec, wkop cegły lub duże kamienie bezpośrednio pod klatkę, na głębokość około 50 centymetrów. Przeszkody mogą być osadzone prostopadle do ziemi lub pod kątem 45 stopni, zwróconym na zewnątrz klatki – dzięki temu zdezorientowany szkodnik zaniecha próby przekopania tunelu. Możesz także samo ogrodzenie osadzić głębiej, aby uniemożliwić lisom i kunom przedostanie się dołem.

Elektryczne ogrodzenie

Kolejnym z pomysłów, które można zastosować, by chronić hodowlę przed nieproszonymi gośćmi, jest podłączanie na noc ogrodzenia do prądu. Próbujące przegryźć ochronę szkodniki zostaną porażone prądem i odejdą z niczym – będą się bowiem bały kolejnego spotkania z bolesnym napięciem.

Jest to także doskonała opcja, jeśli chcesz wyprowadzić na pole konia, aby pasł się na dużej przestrzeni. Elektryczne ogrodzenie nie tylko wyznaczy miejsce, w którym na przebywać koń, ale także ochroni przed zwierzętami, a nawet i ludźmi. Siatka nie jest pod dużym napięciem, dlatego może “popieścić” prądem, ale nie zrani. 

Żywołapka

Dzięki temu rozwiązaniu możesz schwytać zwierzę, które wabione przynętą zatrzaskuje się w szczelnej klatce i nie ma żadnej drogi ucieczki. Szkodnika następnie wywozi się do lasu, gdzie powinien w naturalny sposób zdobywać swoje pożywienie.

W ten sposób możesz wyeliminować nieproszonych gości (zwierzęta) ze swojej posesji bez robienia im krzywdy. To najlepszy i najbardziej humanitarny sposób pozbycia się dzikich osobników z Twojej posesji.  

Kot

Masz hodowlę kotów? Musisz ją jakoś zabezpieczyć przed niechcianymi gośćmi, którzy mogą się pojawić na Twojej posesji. Siatka na zwierzęta na woliery sprawdzi się tu doskonale. 

Dlaczego? Jest odporna i trwała – nawet kocie pazury nie będą w stanie jej zniszczyć. Co więcej, mają małe dziurki i nawet bardzo zwinne koty, które często rozrabiają nie będą w stanie się przedostać na zewnątrz. 

Pies

Odwieczny przyjaciel człowieka również może się okazać świetną ochroną przed lisami i kunami. Błyskawicznie wyczuje ich zapach, a jeśli zdecydujemy się na psa obronnego – od razu ruszy do ataku. Posiadając takiego czworonoga musimy jednak uważać i chronić go przed chorobami przenoszonymi przez szkodniki.

Odstraszające preparaty zapachowe

Działają na prostych zasadach – nieproszeni goście wyczuwają zapach ze znacznej odległości i wiedzą, że w okolicy może czaić się niebezpieczeństwo. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku psa, który może się przydać nie tylko do bezpośredniej walki ze szkodnikiem. Znacząc teren, na którym przebywa, nakreśla im granicę, której dla własnego dobra nie powinny przekraczać.

Mam nadzieję, że teraz już wiesz, jak chronić zwierzęta, które znajdują się na Twoim podwórku. Nie pozwól, aby stała im się krzywda, ani nie uciekły z posesji. Dzięki temu ochronisz je przed dzikimi zwierzętami, ludźmi oraz przed ucieczką.