Przemysłowe maszyny do szycia w domu – czy warto?

Wybór nowej maszyny do szycia jest zawsze bardzo trudny. Często jedna służyła nam bardzo długi czas i patrzymy na nią z sentymentem, jednak nie jest ona już tak wydajna jak kiedyś i trzeba ją wymienić na nowszy model. Wówczas pada pytanie, czy w domu nie sprawdzą się wydajne przemysłowe maszyny do szycia. Czy warto w nie zainwestować? Czy powinen je mieć każdy profesjonalny krawiec? Warszawa, Kraków, Poznań – gdzie szukać wysokiej jakości przemysłowych maszyn do szycia? Szukamy odpowiedzi na to pytanie!

Przemysłowa maszyna do szycia – jej cel

Maszyna przemysłowa będzie na pewno warta zakupu, jeśli prowadzisz swoją własną działalność i robisz rzeczy hurtowo. Przeznaczeniem tego urządzenia jest lepsza i wydajniejsza praca w pracowniach krawieckich. 

Jednak nie myśl, że nie nada się do Twojego domowego “warsztatu”. Też będzie doskonale spełniała swoje funkcje Przede wszystkim, jeśli prowadzisz swój własny biznes z domu. Wtedy będzie Ci potrzebna dobra maszyna. Musisz tylko wybrać odpowiedni model, który spełni Twoje wszystkie oczekiwania. 

Maszyny przemysłowe do szycia? Znajdź dużo miejsca

Dokonując zakupu przemysłowej maszyny, musimy być przygotowani na konieczność znalezienia odpowiednio dużej przestrzeni. Jest to związane z tym, że ten rodzaj urządzenia wyposażony jest w całkowite stanowisko pracy – posiada podstawę stołu oraz blat. Schowanie maszyny do spiżarni, piwnicy lub włożenie do szafy, w celu uzyskania większej przestrzeni, nie wchodzi w grę. Przemysłowe maszyny do szycia nie spełnią więc oczekiwań pani domu, która tylko co jakiś czas wyjmuję ją i kładzie na użytkowy stół w salonie, aby dokonać mniejszych bądź większych poprawek w ubraniach.

Funkcjonalność maszyny

Czy maszyny przemysłowe do szycia są podobne do urządzeń domowych? Zdecydowanie nie.

Już na samym początku należy wspomnieć, że maszyny przemysłowe są wydaje, mają lepszy silnik, a dzięki temu mogą pracować wiele godzin bez przegrzania. Na pewno dobrze sprawdzą się, jeśli produkujesz ubrania na dużą skalę i potrzebujesz dobrego sprzętu. Nie musisz martwić się, że sprzęt za chwilę się przegrzeje lub zepsuje z nadmiaru pracy. 

Nie mają problemu z grubszymi materiałami, takimi jak: jeans czy skóra. Wszystkie łączenia, poprawki i cerowanie wykonasz na tym urządzeniu bez większego problemu. Trzeba także wspomnieć o ściegach. W podstawowej maszynie dla początkujących mają być 3 podstawowe (zygzak, prosty i owerlok). Sprawa inaczej wygląda w sprzęcie przemysłowym. W tym przypadku możesz spotkać na rynku maszyny, które mają ponad 1500 ściegów! Wszystko po to, aby maszyna miała wiele możliwości szycia i by można było ją dostosować do każdego rodzaju tkaniny. 

Imponująca jest także szybkość działania maszyny. Szyją niezwykle szybko, ponieważ mogą wykonać nawet 8 tysięcy wkłuć igły na minutę. Wszystko po to, aby pracownicy wykonywali swoją pracę nie tylko szybciej, ale i z większym komfortem.

Przemysłowa maszyna do szycia w domu

Maszyna przemysłowa do szycia w domu idealnie nada się, jeśli prowadzisz swój własny biznes i musisz z niej korzystać przez wiele godzin dziennie.

Przemysłowa maszyna do szycia – cena

Tutaj czasami niektórzy mogą się przerazić, ponieważ maszyna do szycia przemysłowa nie kosztuje 5 zł. Dlatego przed jej zakupem dokładnie zastanów się, jakie funkcje są Ci potrzebne. Do nielicznych prac domowych lub na sam początek nie warto w ogóle w nią inwestować. Lepiej kupić zwykłą maszynę domową, która na pewno spełni twoje oczekiwania.

Inaczej sprawa wygląda, kiedy prowadzisz swój biznes w domu. Wtedy warto zainwestować więcej pieniędzy w sprzęt, niż po kilku miesiącach kupować kolejną lub oddawać urządzenie do naprawy. Czemu? Tego dowiedziałeś się już we wcześniejszym punkcie. Wiesz, że jest funkcjonalna i na pewno nie będziesz żałował wydanej decyzji. Lepiej zainwestować i kupić sprzęt na lata. 

Praca zarobkowa na maszynie domowej

Jeśli chcemy oprzeć wykonywanie zadań w pracowni krawieckiej na maszynie domowej, możemy się mocno przeliczyć. Maszyny wielofunkcyjne nie zawsze są przygotowane do wykonywania ciężkiej, dynamicznej pracy, dlatego obowiązki będą znacznie się przeciągać. A żywotność machiny ulegnie znacznemu skróceniu. Urządzenia domowe osiągają prędkość 800, czasami do 1000 wkłuć na minutę, z kolei przemysłowe w tym czasie potrafią wykonać nawet siedmiokrotnie większą pracę. Do tego silniki, które się w nich montuje, także są zdecydowanie mocniejsze od wielofunkcyjnych sprzętów domowych.

Podsumowanie – czy warto wybrać 

Do prac domowych – w tym przypadku lepiej postawić na zwykłą maszynę domową. Zajmuje mniej miejsca. Brak stołu umożliwia jej swobodne przenoszenie i chowanie w szafce, kiedy jej nie używasz. Do prac domowych, takich jak np. cerowanie, zszywanie czy obszywanie nie potrzebujesz dużej mocy i bardzo szybkich ruchów igły. Możesz się jedynie nad nią zastanowić, kiedy prowadzisz swój własny biznes w domu i pracujesz nad produktami przez wiele godzin. Wtedy maszyna przemysłowa może być dobrym wyborem. 

Do pracowni krawieckiej – odpowiedź nie może być inna niż tak. To właśnie do takiej pracy dostosowane są te maszyny. Wydajna, lekka i przyjemna praca na nich będzie satysfakcjonująca dla każdego pracownika. Nie będziesz musiał obawiać się o usterki czy brak wydajnej pracy. Maszyna będzie mogła pracować 8-12 godzin bez żadnych problemów, dzięki mocnemu i wytrwałemu silnikowi.