Poznaj ocieplaną odzież roboczą Brixton – idealny wybór do pracy zimą

Zima to najtrudniejszy okres w roku dla pracowników, którzy swoje codzienne obowiązki wykonują na świeżym powietrzu. Deszcz, śnieg, porywisty wiatr, kiepskie światło i widoczność – to problemy, z którymi każdego dnia muszą zmagać się robotnicy albo inżynierowie. W jaki sposób można o nich zadbać? Podpowiadamy!

Zimowe kurtki BHP – idealne na mróz

Największym problemem podczas zimy jest przenikliwy chłód, który potrafi dać się we znaki nawet najtwardszym. Kurtki to niezbędny uniform dla wszystkich, którzy narażeni są na pracę na zewnątrz. Są one lekkie, ciepłe i co najważniejsze – nie ograniczają ruchów podczas wykonywania obowiązków. Chronią więc przed utratą ciepła oraz chłodnym wiatrem i śniegiem przedostającym się pod ubranie. Szczególnie ważny dla branży budowlanej oraz logistycznej jest fakt, że posiadają one naszyte odblaski. Kurtki odblaskowe sprawiają, że pracownicy są lepiej widoczni przez cały dzień.

Bluza odblaskowa – doskonały dodatek

Podobne zadanie spełni lekka bluza lub polar, które utrzymają temperaturę ciała, a jednocześnie będą odprowadzać wilgoć na zewnątrz. Odblaski poprawią widoczność pracownika. Taka bluza to doskonały dodatek, zwłaszcza teraz, gdy zimy potrafią zaskakiwać, dając nam ciepłe dni. Pracownik w ruchu, nie będzie odczuwał konieczności noszenia kurtki, ale wciąż będzie dobrze widoczny dla innych – dzięki bluzom odblaskowym. To przydatna odzież robocza.

Spodnie i kurtka czy kombinezon?

Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Kombinezon tworzy zwartą formę, dlatego nie ma obaw, że zawiane zostaną na przykład plecy. Z drugiej strony, gdy pracownikowi jest zbyt ciepło, łatwiej mu zdjąć kurtkę i odłożyć obok miejsca pracy. Ważne, aby dobrze dobrać rozmiar dla każdego pracownika. Idealnie jeśli ubrania będą miały regulację mankietów, kaptura oraz wokół pasa.

Jak wybrać dobrą odzież roboczą?

Odzież musi być bardzo wytrzymała oraz trwała. Pracownik swoje obowiązki wykonuje od ośmiu do dwunastu godzin dziennie – wstając, siadając, kucając, podnosząc ciężary, przenosząc je. Zakres ruchu jest ogromny. Dlatego ubrania muszą pozwalać na swobodne wykonywanie tych czynności. Tę świadomość mają producenci marki Brixton. Odzież robocza wykonana przez tę firmę – spodnie, ogrodniczki, bluzy czy kombinezony, doskonale spełnia swoje zadania.

Czym kierować się przy wyborze?

Cena nie powinna grać głównej roli. Często tańsze produkty wykonane są z gorszej jakości materiałów, a szwy są przeszyte tylko raz. To sprawia, że jest je zdecydowanie łatwiej zniszczyć. Odzież w stu procentach bawełniana lepiej sprawdzi się w ciepłe dni, natomiast taka z domieszkami syntetycznymi jest bardzo trwała i odporna na wilgoć. Łatwiej także ją wyczyścić.