Jesteś posiadaczem cery naczynkowej? Powinieneś o tym wiedzieć!

W naszym kraju bardzo wiele kobiet i mężczyzn ma cerę naczynkową. Charakteryzuje się ona występowaniem pajączków, czyli cienkich żyłek. Często jest jasna, cienka i bardzo delikatna. Jej posiadacze skarżą się na wiele nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak swędzenie, pieczenie czy nadreaktywność. Wyjątkowo trudnym okresem dla cery naczynkowej jest lato – w tym czasie warto zadbać o jej specjalną pielęgnację. Poznaj kilka ważnych informacji, które pomogą Ci poprawić stan swojej skóry!

Cera naczynkowa – czego nie lubi?

Cera naczynkowa ma bardzo duże wymagania i potrzebuje specjalnego zainteresowania. Jest wrażliwa, co często widać po zaczerwienieniach twarzy, a nawet widocznych plamkach wokół okolic nosa i policzków. Naczynia krwionośne z łatwością ulegają rozszerzaniu się, co powoduje przykre dolegliwości. Niektóre czynniki jeszcze bardziej nasilają problem. Należy do nich między innymi słońce – posiadacze cery naczynkowej powinny zrezygnować z opalania oraz wizyt w solarium.

Niewskazane są też kąpiele, sauny i łaźnie parowe. Należy okazać ostrożność z chlorowaną wodą, na przykład w basenach. U osób bardzo wrażliwych, negatywny wpływ ma nawet gorące powietrze, na przykład z elektrycznych grzejników czy suszarki. Co więcej, osoby z problemem naczynkowej cery powinny unikać niektórych produktów spożywczych, w tym czerwonego wina, owoców cytrusowych czy gorących napojów. 

Jak dbać o cerę naczynkową?

Pielęgnacja cery naczynkowej to podstawa, aby poprawić jej stan oraz zmniejszyć rumień. Jak powinna wyglądać? Każdy powinien bacznie obserwować swoją cerę, aby wyeliminować kosmetyki oraz kremy, które działają na jej niekorzyść. Twarz powinno się otoczyć kompleksową ochroną przed słońcem – stosownie filtrów słonecznych przez cały rok to konieczność. Natomiast w mroźne i wietrze dni warto postawić na specjalne tłuste kremy ochronne, pozbawione wody.

W kosmetyczce osób posiadających cerę naczynkową nie powinno zabraknąć kosmetyków o działaniu kojącym i łagodzącym, na przykład z rumiankiem, nagietkiem, zieloną glinką czy miłorzębem japońskim. Bardzo ważne jest też codzienne nawilżenie cery oraz wzmacnianie naczynek krwionośnych – na przykład stosując preparaty z witaminą C. 

Laserowe zamykanie naczynek – dlaczego warto?

Mimo największych starań, stan Twojej cery jest daleki od ideału? Masz już dosyć popękanych naczynek, które trudno jest zamaskować nawet makijażem? Skutecznym i trwałym rozwiązaniem tego problemu są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym laserowe zamykanie naczynek. To prosty i popularny zabieg, który można przeprowadzić niemal na każdej partii ciała. Efekty widać już po pierwszej sesji, jednak najlepiej wykonać przynajmniej 3 zabiegi, aby doprowadzić do obkurczenia się całego naczynka oraz zredukować zaczerwienie skóry na wiele lat. Zamykanie naczynek Warszawa jest bezpieczne oraz ma mało przeciwwskazań. Cały proces trwa zaledwie 20-30 minut – czas uzależniony jest od ilości rozszerzonych naczynek. Jeszcze przed zabiegiem lekarz przeprowadza z pacjentem, który wywiad lekarski, a następnie przechodzi do  pierwszego etapu, czyli dokładnego demakijażu skóry i peelingu twarzy, co zapobiega ewentualnemu rozpraszaniu światła lasera.