Jak spędzić weekend we dwoje w Krakowie? Podpowiadamy!

Planujesz walentynki, ważną rocznicę, a może po prostu chcesz sprawić swojej drugiej połówce wyjątkową niespodziankę? Na pewno rozważasz romantyczny weekend we dwoje. Kraków to świetne miejsce na realizację takiego pomysłu. W takim wypadku nie warto jednak pozostawiać niczego przypadkowi. Najlepiej wszystko dokładnie zaplanować i jeszcze przed wyjazdem poznać najciekawsze atrakcje miasta oraz zarezerwować nowoczesny hotel. Kraków we dwoje może być świetnym wspomnieniem na lata – podpowiadamy, jak spędzić wyjątkowy weekend pod Wawelem.

Nocleg – znajdź romantyczny hotel Kraków

Jeśli weekendowy wyjazd do Krakowa ma być udany, trzeba znaleźć odpowiednie miejsce, z którego będziecie wyruszać na podziwianie podwawelskich atrakcji. Ważny jest więc wybór hotelu, który zapewni najwyższy komfort, a przy okazji będzie znajdować się blisko najważniejszych miejsc Krakowa. 

Spacery pełne czaru

Wybierając się na weekend do Krakowa, trzeba obejrzeć przede wszystkim Stare Miasto. Na Rynku Głównym można wsiąść do dorożki i podziwiać najważniejsze atrakcje z pozycji siedzącej. Gród Kraka najlepiej jednak oglądać z perspektywy spacerowicza. Przechadzka ulicami otaczającymi Rynek, a potem w kierunku Wawelu, zwłaszcza wieczorem, na pewno pozwoli wprowadzić romantyczną atmosferę. Po drodze miniecie wiele pięknych kamienic i miejsc z niezwykłą historią. A to dom Jana Matejki, a to Piwnica pod Baranami…

Spacer warto kontynuować bulwarami nad Wisłą. Majestatyczna rzeka świetnie prezentuje się o każdej porze roku, a o zaletach Wawelu nie trzeba chyba nikomu wspominać. Ci, którzy lubią wodne wycieczki, mogą również wybrać się w rejs po Wiśle.

Kładka dla zakochanych

W czasie spaceru koniecznie musicie odwiedzić jeszcze jedno miejsce. Kładka Ojca Bernatka połączyła dwie ważne dzielnice Krakowa – Kazimierz i Podgórze. Można się po niej przechadzać lub przejechać przez nią rowerem. Stała się jednak również obowiązkowym punktem miasta dla zakochanych. Bariera mostu jest dziś bowiem pokryta mnóstwem kłódek z wygrawerowanymi imionami par. Zakochani przypinają je do kładki, zatrzaskują i wyrzucają kluczyk do Wisły. To ma być gwarancją, że ich miłość przetrwa – może więc i Wy zostawicie tam swoją kłódkę?

Będąc na Podgórzu, warto zatrzymać się na kawę lub gorącą czekoladę w jednej z licznych kawiarni. Miejsc z duszą, wyjątkowym klimatem i smacznymi napojami nie brakuje zresztą również na Starym Mieście. Wybór należy do Was – w końcu kolacja przy świecach to obowiązkowy element każdego romantycznego wypadu.

Aktywności dla dwojga

Odwiedzając Kraków we dwójkę nie zapomnijcie też o ruchu. Pozostając na Podgórzu, ciekawym pomysłem może być przechadzka kolorowymi schodami. To ciekawe, choć mało znane miejsce nie tak łatwo odnaleźć, więc poszukiwania tego szlaku mogą same w sobie być interesującą rozrywką. Pod Wawelem nie brakuje też miejsc dla miłośników tańca – klubów z różnego rodzaju muzyką, także graną na żywo. Wyjątkowe atrakcje oferują parki trampolin czy aquapark, które również bez problemu odnajdziecie na mapie Krakowa.