Mała, a może duża choinka – jak wybrać idealne drzewko?

Choinki sztuczne wysokiej jakości wyróżniają się wyglądem, który pozytywnie zaskakuje. Producenci drzewek dbają o to, aby charakteryzowały się one przepięknym wyglądem, który będzie nas cieszył w niezmienionej formie przez lata. Wiele osób zastanawia się jednak, czy jeśli nie zmieszczą w domu choinki na pniu lub na stojaku o pokaźnych rozmiarach, to jest w ogóle sens decydować się na małe drzewko. W dzisiejszym artykule przyglądamy się bliżej rozmiarom choinek i podpowiadamy, jakie inne czynniki mają wpływ na to, jak się prezentują. Czy duża choinka zazwyczaj wygląda lepiej niż ta mniejsza? Sprawdź sam!

Duża choinka sztuczna czy mała?

Czy tylko duża choinka może pięknie się prezentować? Oczywiście, że nie! Małe choinki sztuczne także zachwycają swoim wyglądem. Wszystko zależy od naszych możliwości – jeśli nasze mieszkanie to kawalerka lub posiadamy dużą ilość mebli i mało miejsca na postawienie drzewka, nowoczesna choinka w wersji wąskiej może wyglądać zachwycająco. Jest to zdecydowanie lepsza opcja niż kupowanie drzewka o pokaźnych rozmiarach, które postawione w zbyt małym pokoju będzie ograniczać przestrzeń. W tym przypadku warto zastanowić się nad swoim komfortem – przecież czasami choinka ozdabia nasze mieszkanie nawet przez miesiąc, a zdarza się, że i dłużej. Jeśli postawimy ją w taki sposób, że będzie ograniczać możliwość poruszania się czy dostęp do mebli, z których regularnie korzystamy, nie będzie to najwygodniejsza opcja. Ciągłe przestawianie choinki jest dość uciążliwe, a do tego może przyczynić się do uszkodzenia ozdób, które mogą spaść z gałązek. W takim przypadku warto zrezygnować z wysokiego i szerokiego drzewka, a  zdecydować się na niskie lub wybrać wspomnianą już choinkę wysoką, ale wąską. We wszystkich przypadkach warto jednak wziąć pod uwagę kilka elementów, które wpłyną pozytywnie na to, jak wygląda – zarówno przy małej, jak i dużej wersji.

Czy tylko wielkość choinki ma znaczenie?

Wielkość choinki to tylko jeden z aspektów, które warto wziąć pod uwagę podczas wybierania idealnego drzewka. Innym jest ilość tipsów, która odpowiada za jego gęstość. Oznacza to, że im więcej tipsów ma mała bądź duża choinka, tym będzie gęstsza. Warto wybierać jak najwięcej tipsów, gdyż wtedy mamy pewność, że choinka będzie jeszcze bardziej przypominać prawdziwe drzewko i nie będzie posiadała prześwitów!

Innym aspektem jest materiał, z jakiego wykonana jest choinka. To on odpowiada za jej jakość, dlatego koniecznie należy wybrać odpowiedni. Polecany jest m.in. polietylen, znany pod skrótem PE, czasami występujący z dodatkiem folii PCV.

Aby idealnie dopasować drzewko do wnętrza i naszych preferencji warto także przemyśleć, na jaki gatunek chcemy się zdecydować. Czy mówimy o sztucznych drzewkach? Tak! Występują one w wielu rodzajach, wiernie imitujących żywe choinki – od jodły kaukaskiej, przez świerk, aż po popularną sosnę.

Gdzie kupić idealną choinkę?

Aby idealnie dopasować choinkę do wnętrza, trzeba dokładnie zmierzyć wysokość i szerokość, na jaką możemy sobie pozwolić, aby drzewko nie przytłaczało swoją wielkością wnętrza i nie sprawiało problemów w poruszaniu się po pomieszczeniu. Wiele osób woli zakupy stacjonarne, jednak internetowy sklep z choinkami to w tym przypadku świetny wybór. Zazwyczaj drzewka są dokładnie opisane i dobrze sfotografowane oraz wymierzone. W ten sposób, szukając drzewka podczas przebywania w domu, można od razu skonfrontować wymiary drzewka, które przypadło nam do gustu, z rzeczywistością. Zarówno małe jak i duże choinki bożonarodzeniowe można zamówić na https://www.e-choinki.pl/19-choinki-sztuczne.

Aby zdecydować się na drzewko najwyższej jakości, które będzie nam służyć przez lata, warto wybrać zakupy w sprawdzonym sklepie, cieszącym się pozytywnymi opiniami.