Zegarki męskie – jakie dla biznesmenów, sportowców i nie tylko?

Zegarek wiele mówi o człowieku – to na jaki rodzaj tego dodatku postawimy komunikuje otoczeniu zarówno kim jesteśmy jak i sposób w który chcemy być postrzegani! Dobierając zegarki męskie koniecznie trzeba zwrócić uwagę na styl życia przyszłego właściciela – podpowiadamy jakie warianty sprawdzą się u biznesmena – jaki zegarek do garnituru? Co dla sportowca czy kreatywnego miłośnika awangardy? Czytaj dalej!

Jaki zegarek do garnituru człowieka sukcesu?

Gdy w grę wchodzi kreowanie wizerunku poważnego mężczyzny-biznesmena, całe na biało wchodzą zegarki męskie o klasycznym, prostym designie. Pasek z naturalnej skóry z ledwo widocznymi przeszyciami, prosta tarcza w jasnym kolorze, ograniczenie do niezbędnych funkcji – to idealne czasomierze dla rekinów biznesu. Jeżeli właściciel na co dzień prezentuje się właśnie w taki sposób, powinien wybierać zegarki męskie broniące się prostotą i niewymuszoną elegancją. Dodatkowe funkcje czy zdobienia odbierają akcesorium formalnego charakteru. Świetne zegarki na specjalne okazje znajdziesz w sklepie internetowym Happy Time! Zobacz tutaj: https://happytime.com.pl

Jaki zegarek do garnituru codziennego dla pasjonata mody?

Z biegiem lat pasjonaci mody mają coraz większe używanie jeśli chodzi o zegarki męskie. Dla stylu casual i smart-casual wręcz ciężko coś wybrać z ogromu ofert. Jaki zegarek do garnituru, jeżeli posiadacz nie zamierza kreować wokół siebie aury powagi? Może swobodnie przebierać w kontrastujących kolorach tarcz, sprawdzą się także zegarki męskie z kolorowymi paskami a nawet kontrowersyjną pod względem elegancji bransoletą. Mężczyźni mogą swobodnie dobierać swoje czasomierze biorąc pod uwagę kolory dominujące w garderobie i wybierać tarcze z urozmaiceniami w postaci dodatkowych funkcji. To jakie zegarki męskie sprawdzą się najlepiej zależy tutaj po prostu od indywidualnych preferencji, nie trzeba się przejmować formalizmem.

Jaki zegarek sportowy dla aktywnego mężczyzny?

Zegarki męskie dedykowane sportowcom to już w zasadzie nie czasomierze. Modele sportowe względnie mało uwagi poświęcają samemu odmierzaniu godzin. Jaki zegarek sportowy dla wielbiciela aktywności? Wypasiony! Są tak napakowane dodatkowymi funkcjami, że spokojnie można je nazwać małymi komputerami. Tego typu zegarki męskie posiadają mierniki tętna, liczniki kalorii, zliczają kroki i informują o pogodzie na najbliższe godziny – brzmi jak coś idealnego dla biegacza. To nie wszystko. Znajdziemy w nich system nawigacji czy możliwość zapamiętania trasy – takie zegarki męskie mogą się przydać na przykład rowerzystom lubiącym dalekie wyprawy w nieznane. To więc dobre gdy pytamy jaki zegarek do biegania wybrać. Ponadto, bardzo funkcjonalna dla trenujących na świeżym powietrzu okazuje się zamontowana w zegarku latarka albo przynajmniej podświetlana tarcza. Trening pasjonata lubi się przedłużać! Zegarki męskie odpowiadające wymaganiom osób prowadzących aktywny tryb życia pozwalają także zaplanować i realizować plany treningowe, a głos elektronicznego będzie stale motywował do wytrwania. 

Zegarki męskie – które są najlepsze dla artystycznych dusz?

Tak jak pasjonaci mody, mężczyźni lubujący się w kreatywnych rozwiązaniach bez problemu znajdą dla siebie coś doskonałego. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się zegarki męskie wykonane niemal w stu procentach z drewna. To dobry sposób by zamanifestować swoją miłość do środowiska, a przy tym niebagatelnie urozmaicić stylizację. Jaki zegarek do garnituru w kolorowe kropki? Niebanalny!

Do oryginalnych wyborów należą także zegarki męskie których designerzy zainspirowali się historią. Czasomierze lotnicze powstały w 1 połowie XX wieku a na ich rozwój wpłynęła wojna.  Te zegarki odpowiadają potrzebom pilotów – mają ogromne tarcze i koronki umożliwiające obsługę w grubych rękawicach. Na tarczy znajdziemy między innymi stoper, ale także inne mierniki dawniej przydatne lotnikom. Niemniej, nie jest to odpowiedź na pytanie jaki zegarek do biegania czy eleganckiej stylizacji.

Miłośnicy awangardy doceniają także zegarki męskie, które nie mają nic do ukrycia. Mowa o mechanicznych modelach typu open heart, których tarcza odsłania serce czasomierza. Jak to z zegarkami mechanicznymi, nie jest to najtańsza opcja, ale bez wątpienia imponująca, komunikująca wszystkim dookoła, że posiadacz ceni niezwykłość. 

Zegarki męskie dostępne są w tak wielu wariantach, że wybór może przyprawić o zawrót głowy. Jeżeli nie musimy dbać o formalność i bezwzględną powagę swojego wizerunku, przy wyborze najlepiej kierować się po prostu własnym gustem. Oczywiście niebagatelne znaczenie ma jakość. Niewiele przecież przyjdzie nam z designerskiego zegarka, który za miesiąc się popsuje, trzeba więc stawiać na sprawdzone marki i znających się na rzeczy producentów.