Gdzie umieścić sofy z pojemnikiem i leżanką? Propozycje do niewielkich mieszkań

Sofy tapicerowane to serce każdego salonu. Przecież to właśnie te meble stanowią najczęściej najważniejszy punkt całego pomieszczenia, a czasem także i mieszkania. Niestety, gdy mamy do czynienia z niewielkim lokalem, mogą pojawić się pewne trudności ze znalezieniem dla nich idealnego miejsca. W końcu należy pamiętać o zachowaniu ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej odległości od telewizora oraz wielu innych aspektach. Do tego wielokrotnie dochodzi jeszcze kwestia związana z rozkładaniem kanapy. Gdzie zatem znaleźć w swoim salonie najlepszą przestrzeń dla sofy z pojemnikiem i leżanką? Sprawdź!

Gdzie umieścić sofy z pojemnikiem? Klasycznie, a więc pod ścianą

W blokach i małych mieszkaniach najczęściej goszczą rozkładane sofy. Producent takich modeli zawsze stara się zapewnić nam wysoki komfort użytkowania, praktyczną wysuwaną leżankę, a także niewielkie gabaryty mebla. Mimo to czasem znalezienie idealnego miejsca na zestaw wypoczynkowy jest niezwykle trudne. Nie mając pomysłu czy też chwili do namysłu, większość z nas ustawia sofę pod ścianą. Czy jest to dobre rozwiązanie? W przeważającej części przypadków tak. Kanapa nie zagraci wtedy naszego wnętrza i będzie dość praktyczna. Musimy jednak pamiętać, że jest to bardzo klasyczne zagranie. Gdy zależy nam na lekkim wyróżnieniu się z tłumu, lepiej poszukać dla swoich mebli innej przestrzeni. 

Gdzie umieścić sofy z leżanką? Funkcjonalnie, czyli na środku pomieszczenia

No dobra, jak nie pod ścianą, to gdzie jeszcze można ustawić sofę? Oczywiście na środku pomieszczenia! Wiemy, że dla części z nas taki pomysł wydaje się absurdalny. W końcu mebel w centralnym punkcie pomieszczenia może zabierać sporą ilość przestrzeni. Może, ale nie musi! Wystarczy tylko dobrze przemyśleć, które dokładnie miejsce okaże się najlepsze. W tym przypadku musimy działać na zasadzie prób i błędów. Innego wyjścia przeważnie nie ma. Ustawmy sofę, a następnie przetestujmy, czy dany wariant przypadł nam do gustu.

Porada: sofa umieszczona na środku pomieszczenia to świetny sposób na wyznaczenie naturalnego podziału wnętrza na dwie strefy. Jeśli zatem mamy salon z aneksem kuchennym, taka kanapa okaże się idealna do tego, by nieco zaznaczyć, gdzie zaczyna się każdy z tych kącików. 

Gdzie umieścić sofy z pojemnikiem? Oryginalnie, w pobliżu okna

Ciekawym i niezwykle oryginalnym pomysłem jest także umieszczenie sofy z pojemnikiem kupionej na https://besimo.pl pod oknem. Taki układ wygląda bardzo nowocześnie i stylowo. Musimy jednak wtedy zachować szczególną ostrożność. Przede wszystkim kanapa nie może blokować dostępu do światła. Dodatkowo nie powinna być narażona na bezpośrednie promieniowanie słoneczne. Takie rozwiązanie sprawdzi się zatem wtedy, gdy za oknem raczej zawsze jest cień. Na koniec pamiętajmy także, że jeśli w pobliżu jest okno balkonowe, to musi się ono otwierać całkowicie. Sofa nie powinna go blokować. Umieszczenie kanapy pod przeszkleniem jest naprawdę ciekawym pomysłem, jednak należy wtedy zwrócić uwagę na bardzo dużą ilość dodatkowych aspektów. 

Gdzie umieścić sofy z leżanką? Ekstrawagancko, czyli pod ścianą, ale na skos

Gdy zależy nam na ekstrawagancji we wnętrzu, warto postawić na dość nietuzinkowe rozwiązania. Jednym z nich jest zdecydowanie umieszczenie sofy z pojemnikiem bądź z leżanką pod ścianą, jednak na skos. Dzięki temu wnętrze stanie się niezwykle stylowe oraz oryginalne. Dodatkowo między ścianą a kanapą powstanie nam mała luka. Ta sprawdzi się świetnie jako mały schowek czy kryjówka na najróżniejsze przedmioty. Wystarczy tak naprawdę umieścić tam tekstylne pudełka czy specjalne zamykane kartony i gotowe!

Gdzie umieścić sofy z pojemnikiem? Praktycznie, a więc we wnęce

Na koniec mamy rozwiązanie, które sprawdzi się idealnie, jednak nie każdy z nas będzie mógł z niego skorzystać. O czym mówimy? O tym, że sofę możemy umieścić także we wnęce. Jeśli zatem nasze pomieszczenie nie jest idealnym kwadratem lub prostokątem, warto zastanowić się, czy któreś łączenia ścian nie będą cudownym miejscem na nasz zestaw wypoczynkowy. Będziemy wtedy musieli się natrudzić, by znaleźć odpowiedni model, jednak zdecydowanie warto! Efekt zaskoczy każdego, a my będziemy mogli cieszyć się wspaniałym i funkcjonalnym salonem!