Kolorowe sofy do salonu – jakie barwy wybrać?

Kolory we wnętrzach wpływają zarówno na ogólny wygląd pomieszczenia, jak i na nasze samopoczucie. Kupując nowy zestaw wypoczynkowy, warto dokładnie przemyśleć, jaka barwa sprawdzi się u nas najlepiej. Najczęściej oczywiście stawiamy na coś uniwersalnego. Dzięki temu żadna zmiana aranżacji nie będzie nam straszna. Raz na jakiś czas lepiej jednak nieco bardziej zaszaleć. W końcu zestaw wypoczynkowy może przyjmować obecnie wiele ciekawych odcieni. Jakie kolorowe sofy do salonu są godne uwagi? Na jakie barwy postawić w swoim pokoju dziennym? Sprawdź!

Kolor musztardowy – oryginalny i stylowy

Jednym z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych do wnętrz kolorów jest przede wszystkim oryginalna musztarda. Taki odcień wspaniale uwidacznia zestaw wypoczynkowy. Świetnym przykładem będzie tu przede wszystkim sofa Olsen. Puszman, czyli producent tego modelu, dobrze przemyślał w niej każdy możliwy szczegół, łącznie z tapicerką obiciową. Stylowy odcień dodaje temu modelowi niebywałego uroku. Dodatkowo dzięki niemu możemy wprowadzić odrobinę przygaszonego słońca do swojego mieszkania. Jeśli zatem zależy nam na takim efekcie, wybór jest chyba prosty. Wystarczy bowiem, by w naszym salonie zagościła musztardowa sofa Olsen lub każdy inny model z taką tapicerką. Pamiętajmy, tylko by odpowiednio połączyć taką barwę z pozostałymi elementami wyposażenia. Reszta dodatków powinna nawiązywać zatem do kolorów ziemi lub też przybrać nieco bardziej stonowane odcienie. 

Kolorowe sofy do salonu w odzieciach zieleni – must have w modnych wnętrzach

Od kilku lat w trendach wnętrzarskich nieustannie goszczą wszelkie odcienie zieleni, zaczynając na butelkowych tonach, a kończąc na stylowych pastelach. W tym przypadku nasze pole do popisu jest ogromne. Świetnym rozwiązaniem może bowiem okazać się chociażby sofa Solo. 3 osobowa kanapa została w tym przypadku obita niezwykle ciekawym i trudnym do zdefiniowania odcieniem zieleni. Tym samym możemy liczyć na niezwykle designerskie i nieoczywiste wnętrze pełne uroku. Po raz kolejny musimy jednak pamiętać, że zielona sofa Solo czy inny upatrzony przez nas model powinien mieć odpowiednie towarzystwo. Pozostałe elementy wyposażenia mogą zatem przyjmować np. barwę beżową czy szarą. Dzięki temu nasza kanapa będzie wyraźnym dominantem na tle klasycznych barw. 

Szlachetny granat – elegancja i szyk w jednym

Osoby, które chcą wprowadzić do swojego wnętrza kolor, jednak nie przepadają za dość intensywnymi barwami, powinny zdecydować się na chociażby stylowy i niezwykle szlachetny granat. Kolorowe sofy do salonu w takim odcieniu sprawdzą się bowiem wręcz idealnie. Stanie się wyraźnym akcentem w naszym pomieszczeniu, jednak nie będzie w nim dominowała aż tak, jak modele np. z musztardową tapicerką. Do tego granat wprowadzi do naszego mieszkania nutkę elegancji oraz szlachetności. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla większości z nas! 

Kolorowe sofy do salonu w odcieniach różu? Czemu nie!

Wśród nas znajdą się zapewne również osoby, którym zależy na subtelnym i niezwykle kobiecym wnętrzu. Wtedy oczywiście najlepszym rozwiązaniem okaże się sofa w kolorze różowym. Pamiętajmy jednak, że taka barwa występuje w wielu różnych odcieniach. To właśnie od tego będzie zależał efekt. Gdy chcemy pójść w stronę subtelności, warto postawić na pastele. Jeśli natomiast marzy się nam kobiece i pełne energii wnętrze, wtedy najlepiej wybrać intensywniejsze odcienie, np. malinowe. Ciekawy efekt uzyskamy również, gdy zaczniemy zestawiać ze sobą różne warianty różu. Tapicerka może mieć zatem inny odcień niż np. znajdujące się na kanapie poduszki dekoracyjne.

A skoro róż, to może też i czerwień?

Ciekawym sposobem na kolor we wnętrzu jest także czerwona sofa. Oczywiście barwa ta uważana jest za niezwykle odważną i krzykliwą, jednak trzeba wiedzieć, że wspaniale sprawdza się we wnętrzach. Nastraja nas bowiem pozytywną energią (o ile nie przesadzimy z ilością takich odcieni) oraz tworzy niezwykle urokliwe pomieszczenia z charakterem. Warto zatem rozważyć właśnie taką opcję, szczególnie jeśli należymy do grupy odważnych osób.