Lampy kule ogrodowe – czyli magiczny dodatek do każdego ogrodu

Lampy kule to wspaniały dodatek do każdego ogrodu, a dlaczego? Ogród to miejsce, w którym możemy odpocząć i się zrelaksować. Wiele osób wybiera tą przestrzeń, aby przeczytać książkę lub wypić kawę. Niektórzy mają małe przydomowe ogródki lub tylko balkon, na którym mogą postawić parę roślin. Inni natomiast mają duże ogrody, podwórka pełne kwiatów i różnego rodzaju roślin, które pięknie się razem komponują. Kiedy ktoś chce, aby takie miejsce stało się jeszcze piękniejsze, to szuka różnego rodzaju dodatków, aby urozmaicić swój ogród. Może to być kostka czy też kamienie dekoracyjne. W wielu przypadkach ludzie tworzą nawet źródełka, czy kompozycje kwiatowe, aby ich przestrzeń była oryginalna i zachwycała znajomych, którzy ich odwiedzają. Ważnym punktem jest także oświetlenie ogrodu.

Lampy kule ogrodowe idealnie się do tego nadają. Dzięki nim ogród może być piękny nie tylko w dzień, ale również w nocy. Tworzą one magiczny, a nawet bajkowy klimat ciemną nocą, kiedy nasze podwórko zostaje odpowiednio podświetlone. Trzeba nadmienić, że lampy kule to praktyczne oświetlenie, które ma bardzo wiele zastosowań. Jakimi więc lampami kulami ogrodowymi możemy urozmaicić i upiększyć swój ogród?

Lampy kule ogrodowe solarne 

Lampy kule ogrodowe solarne to bardzo popularny rodzaj oświetlenia zewnętrznego. Mają one zamontowany specjalny panel solarny, dzięki któremu świecą, kiedy zapadnie noc. To właśnie wspomniany wcześniej panel zapewnia energię, która jest potrzebna, aby lampa kula świeciła w naszym ogrodzie nocą. Dlatego też trzeba pamiętać, aby taką lampę umieścić w miejscu, gdzie będzie miała dostęp do słońca. Jeśli będzie w miejscu zacienionym, nie możemy liczyć na to, że będzie ona działać poprawnie. Takie lampy możemy dostać w kilku rodzajach. Najpopularniejsze są lampy kule stojące oraz wiszące. Taka lampa zapala się automatycznie po zmroku. Oznacza to, że nie musimy się martwić tym, aby je włączyć. Lampy kule ogrodowe solarne możemy także dostać wraz z pilotem. Dzięki niemu możliwe jest zmienianie natężenia, z jakim świecą lub ich kolor. 

Lampy kule ogrodowe dekoracyjne 

Mamy także inny rodzaj lamp ogrodowych, a są to lampy kule ogrodowe dekoracyjne. Dzięki swoim różnym kształtom mogą zapewnić oryginalny i niepowtarzalny wygląd każdemu ogrodowi. Lampy kule ogrodowe dekoracyjne są coraz częstszym dodatkiem, który wybierają właściciele ogrodów. Trzeba nadmienić, że takie dekoracyjne lampy nie zawsze świecą. Owszem są takie, które zapewniają oświetlenie zaraz po zmroku, jednak możemy spotkać także takie, które są wykonane np. z metalu lub innego tworzywa sztucznego i spełniają rolę czysto dekoracyjną. To właśnie one mogą mogą wypełnić puste przestrzenie w ogrodzie, albo po prostu sprawić, aby lepiej się prezentował. Kule najczęściej są sprzedawane w komplecie – znajduje się tam kilka kul o różnej wielkości.

Lampy kule ogrodowe elektryczne 

Są one idealnym rozwiązaniem, jeśli nasza posesja jest duża i chcemy ją oświetlić. Lampy kule ogrodowe elektryczne rozświetlą nam nie tylko nasz ogród, ale także chodnik, czy nawet nasz dom. Wspaniale sprawdzą się w ogrodowych rabatach, tarasach czy przejściach. Jak sama nazwa wskazuje, te lampy kule ogrodowe zasilane są żarówką, która rozświetli każdy zakamarek naszego ogrodu. Oczywiście jest to dobre rozwiązanie także dla właścicieli różnych firm. Można nimi oświetlić przestrzeń przed restauracją czy hotelem. Lampy najczęściej są zasilane napięciem 230 V. Gwint pozwala na zastosowanie żarówki zwykłej, jak i żarówki energooszczędnej LED, która jest teraz bardzo popularna.

Lampa kula ogrodowa z czujnikiem ruchu

Lampa kula ogrodowa z czujnikiem ruchu to idealne rozwiązanie do każdego ogrodu oraz podwórka. Reaguje ona na ruch. Dzięki takiej funkcji nie musimy martwić się o zapalanie jej poprzez włącznik. Będzie uruchamiać się za każdym razem, kiedy tylko wyczuje ruch. To właśnie taka opcja pozwala na bezpieczne dotarcie np. z garażu do domu późną nocą. Nie musimy włączać i wyłączać lampy, ponieważ zareaguje ona na nasz ruch, a następnie sama zgaśnie. Oczywiście to jak długo lampa kula będzie oświetlała nam drogę, można ustawić. 

Lampy kule ogrodowe – wysokość

W tej kategorii mamy ogromny wybór. Możemy wybrać lampę kulę niską, która jest przytwierdzona do podłoża, ale także taką, która ma ponad 2m wysokości. W tym wypadku możemy wybierać do woli.