Odzież Gildan. W czym specjalizuje się ta marka?

Ubrania reklamowe są dziś wykorzystywane w różnych celach. Dla wielu firm stanowią jedną z podstaw wszelkich działań marketingowych, nierzadko zakrojonych na dużą skalę. Zdecydowana większość przedsiębiorstwa nie produkuje jednak odzieżowych gadżetów samodzielnie, a zamawia je u zewnętrznych dostawców. W ten sposób na rynku wyrosło już wiele potęg, w tym Gildan. Nadruki wykonywane na ubraniach sprawiają, że mogą one pełnić funkcję reklamową, ale liczy się także ich jakość. W końcu jeśli logotyp firmy ma wzbudzić pozytywne skojarzenia, powinien zostać nadrukowany na porządnie wykonanych i praktycznych elementach garderoby. Właśnie w takich produktach przoduje Gildan. Koszulki tej firmy podbijają rynek odzieży reklamowej, ale w czym jeszcze specjalizuje się ta marka?

T-shirty i koszulki polo

To właśnie od koszulek rozpoczniemy jednak przegląd produktów Gildan – odzież tej marki jest bardzo chętnie wykorzystywana przez reklamodawców, ponieważ firma oferuje szeroki wybór fasonów i kolorów, które łatwo dopasować do strategii wizualnej swojego przedsiębiorstwa. Najpopularniejszym produktem są zdecydowanie T-shirty. Gildan przygotowuje fasony męskie, damskie i dziecięce. Taka forma reklamy weszła już do kanonów działań marketingowych. W ofercie Gildan znajdują się zarówno klasyczne bawełniane koszulki, jak i T-shirty wykonane ze specjalnego, szybkoschnącego tworzywa, idealne do wysiłku fizycznego – szybko odprowadzają bowiem z ciała pot.

Alternatywą dla T-shirtów są koszulki polo. Są obecne na rynku już od niemal 100 lat i pomysłu tenisisty Rene’a Lacoste’a, który postanowił zastąpić koszulę zapinaną guzikami koszulką z kołnierzykiem. Gildan ma w swojej ofercie wzory przeznaczone dla kobiet i mężczyzn, wykonane z bawełny, zapinane na dwa lub cztery guziki. Takie koszulki mogą pełnić funkcję odzieży reklamowej, ale równie dobrze firmowej. Szczególnie dobrze pasują do pracowników w branży handlowej, gastronomicznej czy transportowej – niektóre firmy decydują się na zakup koszulek szybkoschnących. Wszystko zależy od specyfiki danego stanowiska. 

Gildan – bluza na różne okazje

Równie wiele fasonów ubrań Gildan znajdziemy wśród bluz produkowanych przez tę firmę. Także i w tym segmencie rynku firma przygotowuje fasony kobiece i męskie. Wśród tych pierwszych dużą popularnością cieszą się zwłaszcza bluzy Gildan Heavy Blend Full Zip. Posiadają kaptur, są zasuwane zamkiem błyskawicznym. Firmy decydują się na ich zakup szczególnie często, ponieważ produkuje się je z dekatyzowanej tkaniny, która zapobiega mechaceniu się ubioru.

Wśród męskich bluz oferta jest szeroka. Najbardziej klasyczny wygląd mają bluzy ze ściągaczem wkładane przez głowę Gildan Heavy Blend Crewneck. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na bluzy z kapturem, wkładane przez głowę lub zasuwane. Te ostatnie są szczególnie komfortowe.

Lider na rynku skarpetek

Odzież Gildan to jednak nie tylko te najbardziej znane produkty z nadrukami potężnych przedsiębiorstw. To także ubrania, które nosimy na co dzień, nie zdając sobie nawet sprawy, że są wyrobami dostarczanymi przez tę wywodzącą się z Kanady firmę. Gildan jest bowiem na przykład jednym z czołowych producentów skarpet.

Od kilkudziesięciu lat podbijał ten segment amerykańskiego rynku, przejmując kolejne fabryki i marki. Do najbardziej znanych należy na przykład będąca własnością firmy marka Goldtoe, ciesząca się dużym uznaniem zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Obecnie Gildan produkuje także na przykład maseczki, które również stały się nośnikiem reklam.