Loading...
Moda

Jaki powinien być plecak dla licealistki?

plecak dla licealistki

Liceum to wyjątkowy okres w życiu młodego człowieka. Wiąże się ze zmianą szkoły i otoczenia, a także poważnymi wyzwaniami. Trzeba się odnaleźć w nowym środowisku, ale równocześnie odpowiednio przygotować do matury. Liceum jest więc czasem wchodzenia w dorosłość i kształtowania osobowości. W wyrażeniu swojego młodzieńczego charakteru może pomóc modny i funkcjonalny plecak, na co zwracają uwagę przede wszystkim młode dziewczyny. Jakimi cechami powinien zatem wyróżniać się plecak dla licealistki?

Plecak do liceum – czym się charakteryzuje?

Szkoła średnia to moment, w którym rodzice mają coraz mniejszy wpływ na wybory dokonywane przez swoje dzieci. Tak jest zarówno w kwestii ich zainteresowań czy zajęć pozalekcyjnych, jak i wyboru ubrań oraz innych sprzętów. Wpisuje się w to również wybór plecaka. Nastolatkowie często dobierają plecak w pełni autonomicznie. Wśród licealistek nieraz pojawia się także chęć rezygnacji z tego elementu na rzecz torby przewieszanej przez ramię. Kiedy wybrać torbę, a kiedy plecak?

Mimo wszystko plecak do liceum może mieć kilka zalet. Przede wszystkim, dzięki dwóm lub trzem przegrodom, jego zawartość będzie łatwiej posegregować niż podręczniki czy inne drobiazgi noszone w torbie. Z plecakiem ułatwione jest również poruszanie się po mieście zatłoczonymi środkami komunikacji zbiorowej – torba jest w tym przypadku zdecydowanie mniej poręczna.

Dobry plecak dla licealistki powinien być też lekki, by zanadto nie obciążać kręgosłupa nastolatki. Musi być też wytrzymały, bo trzeba przygotować się na to, że od czasu do czasu będzie lądować na ziemi. Bardzo przydatnym elementem plecaka będzie specjalna kieszeń na laptopa. Młodzież coraz częściej nosi ze sobą sprzęt elektroniczny, który w ten sposób będzie odpowiednio zabezpieczony. W szkole średniej świetnie sprawdzą się więc na przykład plecaki Paso, które posiadają dodatkową kieszeń na piórnik, śniadanie lub kubek na kawę, który coraz częściej jest jednym z elementów wyposażenia licealistek.

Rzepy, zamki, klamry. Jakie zapięcia najlepiej sprawdzą się w dziecięcym plecaku? Przekonaj się sam!

Plecaki damskie szkolne – najmodniejsze fasony i wzory

Obok praktycznych zalet plecak musi jednak przede wszystkim pasować do gustu nastolatki. A te często bywają wybredne, tym bardziej że plecak noszony codziennie do szkoły wyraża ich styl niezwykle dobitnie. Na szczęście oferta plecaków na rynku jest bardzo szeroka.
Najbardziej tradycyjnym wyborem będą plecaki o klasycznym fasonie w stonowanych, pastelowych barwach. To oferta skierowana do tych młodych kobiet, które stronią od ekstrawagancji, stawiając raczej na klasykę i elegancję. Ich przeciwieństwem będą wzorzyste plecaki Coolpack. Są pokryte rozmaitymi deseniami opartymi na kreskach, kropkach, nieregularnych plamach czy miniaturkach. Mogą być na nich serca, ale równie dobrze artystycznie malowane liście czy inne przyrodnicze akcenty. Taki plecak z pewnością będzie wyróżniać się na każdym szkolnym korytarzu, ale artystyczny nieład na plecak nie każdej licealistce się spodoba.

Obszerne lub oldschoolowe

Wśród młodzieżowych plecaków dla dziewcząt znajduje się sporo modeli z wieloma kieszeniami, w których można pomieścić kosmetyki i różne dziewczęce drobiazgi. Popularnym rozwiązaniem są plecaki pomalowane mocno kontrastującymi kolorami. Dziś żadna barwa nie jest zarezerwowana dla chłopców – również na ramionach dziewczyn zobaczymy plecaki czarne, a nawet w kolorze moro. Wśród popularnych wzorów nie brakuje także ciemnych plecaków ozdobionych akcentami krzykliwego różu.

W ostatnich latach sporą popularność zyskały sobie także plecaki vintage. Odwołują się one do minionych modowych epok, często sprawiają wrażenie starych i zaniedbanych. Wielu licealistkom mogą jednak spodobać się takie oldschoolowe propozycje, dlatego wybierają na przykład jednokomorowe plecaki wykonane z przetartego dżinsu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.