Krótki weekend majowy – najlepsze miejsca na 3-dniowe wycieczki

Weekend majowy zbliża się coraz większymi krokami. Wiele osób organizuje w tym czasie grilla wspólnie ze znajomymi, wybiera się na imprezę do klubu lub na dyskotekę, ale są też tacy, którzy wolą wyjechać na długi weekend na wycieczkę. 1 i 3 maja to dni ustawowo wolne od pracy, jednakże każdego roku wypadają w innym czasie w tygodniu. Dlatego też lepiej wcześniej zaplanować ile urlopu należy wziąć, aby móc wyjechać na parę dni i zrelaksować się. Czasem zdarza się, że weekend majowy jest krótki, ponieważ jeden z wolnych dni wypada w sobotę lub niedzielę. Wówczas wiele osób decyduje się na kilkudniowy wyjazd, do jakiegoś urokliwego miejsca w Polsce. Jednakże kiedy mamy więcej wolnych dni do dyspozycji lepiej wybrać się za granicę. Gdzie najlepiej spędzić krótki weekend majowy? Podpowiadamy!

Góry Stołowe – magiczne i zachwycające

Na krótki weekend majowy warto udać się w Góry Stołowe. Jest tam naprawdę wiele atrakcji godnych uwagi, ale przede wszystkim, wspaniałe plenery sprzyjają wypoczynkowi. Będąc w tym regionie, koniecznie należy zobaczyć zjawiskowy Szczeliniec Wielki oraz zachwycające swoją potęgą i masywnością Błędne Skały. Znakomitym naturalnym „zabytkiem”, jaki można dostrzec w Górach Stołowych są również Skalne Grzyby. Dodatkowo w okolicy znajduje się budząca niepokój, a zarazem niezwykle wyjątkowa Kaplica Czaszek. Odpoczywając w tej okolicy, warto udać się do miejscowości Duszniki-Zdrój, gdzie znajduje się rewelacyjny Park Zdrojowy z Kolorową Fontanną oraz Dworkiem Chopina. 

Źródło: https://hasajacezajace.com/skalne-grzyby-gory-stolowe/

Warszawa – piękna i w zasięgu ręki 

Kolejnym miejscem, do którego warto udać się na krótki weekend majowy jest stolica naszego kraju. W Warszawie z pewnością nie będziemy się nudzić. Jest tam mnóstwo atrakcji, które warto zobaczyć. Do najznakomitszych zabytkowych budowli znajdujących się w stolicy zaliczamy Barbakan oraz Zamek Królewski. Doskonałym punktem widokowym jest Pałac Kultury i Nauki. Wyjeżdżając windą na górę będziemy mieli możliwość ujrzeć wspaniałą panoramę Warszawy. Spędzając urlop w stolicy nie można zapomnieć o odwiedzeniu Łazienek Królewskich. Chcąc się zrelaksować i odpocząć od miejskiego zgiełku można udać się do Ogrodu Saskiego. Znajduje się tam Grób Nieznanego Żołnierza oraz okazała fontanna. 

Źródło: https://meteor-turystyka.pl/miejsce/lazienki-krolewskie-w-warszawie

City break za granicą 

Wiele osób zamiast podróżować po Polsce woli wyjechać nawet na dwudniowego city break’a. Wówczas najczęściej wybieranymi kierunkami są takie miasta jak francuski Paryż z Luwrem i Wieżą Eiffla oraz Lazurowe Wybrzeże z doskonałymi piaszczystymi plażami i pięknym kolorem wody. Równie popularne są włoskie miasta m.in. Mediolan z Katedrą Narodzin św. Marii, Rzym ze zjawiskowym Koloseum, Neapol, Sycylia oraz Wenecja słynąca z popularnych kanałów i pływających po nich gondoli. Nieco bliżej naszego kraju, turyści licznie podróżują do Pragi, Wiednia oraz Budapesztu. Podróż tam trwa stosunkowo niedługo ponadto można się do tych miejsc dostać zarówno samolotem, samochodem jak i autobusem. 

Źródło: https://zwiedzamyparyz.pl/praktyczne-informacje/paryz-stolica-francji