Marzec w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

Muzyczny marzec w stolicy Małopolski spełni z nawiązką oczekiwania fanów rockowej klasyki i poszukiwaczy nowych brzmień. Marzy Ci się sentymentalny powrót do dźwięków z czasów młodości, a może jesteś ciekaw, co w trendach piszczy i jak zapowiadają się muzyczne lata 20. XXI wieku? Kulturalny Kraków jak zwykle nie zawodzi!

Taco Hemingway – Pocztówka z Polski Tour (2/3 marca)

Ostatnie 5 lat na polskiej scenie muzycznej należy do Taco Hemingwaya: od czasu swojej EP-ki Umowa o Dzieło artysta sprzedał 300 tysięcy płyt, zgarnął 3 Fryderyki, a wspólnie z Dawidem Podsiadło lub Quebonafide zapełniał wielotysięczne stadiony i sale koncertowe! Muzyk nie zwalnia tempa: na trasie koncertowej Pocztówka z Polski Tour promuje swój bestsellerowy album Pocztówka z WWA, Lato ‘19, wydany w ubiegłym roku. W Krakowie Taco wystąpi aż dwa razy, a miejscem obu koncertów będzie Klub Studio.

Ikony muzyki – Poeci Rocka (15 marca)

Wybitne kompozycje w wykonaniu czołowych polskich artystów i emocjonalny powrót do przeszłości – koncert Poeci Rocka nie pozostawi nikogo obojętnym! Autorzy projektu aranżują na nowo klasyczne rockowe ballady autorstwa muzycznych legend: wystarczy wymienić spośród nich Davida Bowie, Boba Dylana, Johna Lennona, Patti Smith, Johnny’ego Casha…

Zarezerwuj nocleg w hotelach sieci Best Western Kraków i skorzystaj z oferty kulturalnego serca Małopolski!

Na scenie Centrum Kongresowego ICE Kraków zaprezentują się Krystyna Prońko, Paulina Przybysz, Piotr Rogucki, Sławek Uniatowski i Łukasz Lach, a także wyjątkowi goście specjalni; wrażliwość sceniczna i warsztat wykonawców gwarantują słuchaczom niezwykłe spotkanie z ponadczasową twórczością rockowych bardów i związanymi z nią osobistymi wspomnieniami.

Carlos Santana – Miraculous World Tour (17 marca)

Santana to muzyk, którego nie dotyczy upływ czasu – aż trudno uwierzyć, że od jego pamiętnego występu na Woodstock ‘69 i premiery płyty Abraxas minęło już 50 lat! Artysta świętuje ten wyjątkowy jubileusz podczas europejskiej trasy koncertowej z przystankiem w krakowskiej TAURON Arenie.

Fani latynoskiego mistrza gitary usłyszą utwory ze wszystkich pięciu dekad kariery. Będą wśród nich pierwsze hity Santany, fragmenty przełomowego albumu Supernatural, a także kompozycje z zeszłorocznego wydawnictwa Africa Speaks, uznanego przez amerykańską rozgłośnię NPR „najlepszą płytą od dziesięcioleci”.