Peeling czy maseczka do ust? – sprawdzone sposoby na nie popękane usta

Bardzo wiele osób zwraca uwagę na malujący się na twarzy uśmiech. Wówczas cera staje się promienna, oczy błyszczące, a usta radosne. Uśmiech jest bezsprzecznie związany z ustami, dlatego też warto zadbać, by wargi nie były nieestetycznie popękane. Często jednak trudno jest utrzymać je w dobrej kondycji, kiedy warunki atmosferyczne są zmienne i negatywnie oddziałują na usta, wysuszając je. Wówczas konieczne jest nabycie kilku kosmetyków, które pozwolą na zachowanie ich miękkości i całkowite nawilżenie. Jakie produkty powinno się aplikować na usta, aby zawsze pięknie się prezentowały?

Pomadki nawilżające

Popękane i spierzchnięte usta wymagają specjalnej i regularnej pielęgnacji. Bardzo istotną kwestią jest ich cykliczne nawilżanie. Wiele osób ma nawyk oblizywania wysuszonych warg, jednakże taka praktyka bardziej szkodzi niż pomaga. Wykonywanie tej czynności sprawia, że usta stają się jeszcze bardziej wysuszone i zdecydowanie łatwiej pękają. Dlatego też doskonale do tego zadania nadadzą się pomadki nawilżające. Najlepiej wybierać wyłącznie produkty o jak najbardziej naturalnym składzie. Te zawierające duże ilości alkoholu, należy od razu odrzucić. Duża zawartość tego składnika spowoduje podobne skutki, co oblizywanie warg. Dlatego też warto wybrać pomadki ochronne zawierające jak największą ilość składników pochodzenia naturalnego oraz te z filtrem przeciwsłonecznym. Można je bez problemu stosować nawet kilka razy dziennie. Wręcz wskazane jest częste aplikowanie pomadki na popękane i spierzchnięte usta w celu ich nawilżenia, odżywienia i wygładzenia.

Zastanawiasz się jaki składnik pochodzenia naturalnego może pomóc Ci w nawilżaniu ust? Sprawdź nasz artykuł – Masło shea niezbędne w każdej kosmetyczce!

Peelingi

Jeśli zależy nam na perfekcyjnie wyglądających ustach, warto regularnie wykonywać ich peeling. Pomoże on w złuszczeniu martwego naskórka, zapobiegnie wysuszeniu i pękaniu ust. Należy go aplikować na wargi nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Warto pamiętać, że skóra na ustach jest niezwykle wrażliwa i wszystkie zabiegi wykonywane w jej obrębie powinny być wykonywane z umiarem. Peeling ust poprawia ich ukrwienie, dzięki czemu po jego wykonaniu wargi będą pięknie zaróżowione, wyglądając jakby znajdował się na nich delikatny błyszczyk. Po nałożeniu tego preparatu na usta, należy wykonać ich delikatny masaż, co pomoże uzyskać piękne i gładkie wargi. Szczególnie istotne jest stosowanie peelingu w okresie jesienno-zimowym, kiedy na zewnątrz powiewa suchy i mroźny wiatr wysuszający usta, a niskie temperatury powodują ich pierzchnięcie i pękanie. Również latem, gdy w przebywamy w prażącym słońcu, wargi są narażone na przesuszanie się i pękanie. Dlatego też bardzo ważne jest regularne aplikowanie peelingu.

Maseczki

Kondycję suchych i spierzchniętych ust można również poprawić stosując maseczki regenerujące oraz nawilżające. Dostępne są w niemal każdej drogerii, jednakże warto również zastanowić się nad samodzielnym ich przygotowaniem, bazując na produktach, które zapewne znajdują się w każdym domu. Na skórę wrażliwą, podatną na wysuszenia i podrażnienia najlepiej stosować maskę kolagenową. Sprawi ona, że wargi staną się nawilżone, sprężyste oraz odmłodzone. Warto również wybierać maseczki o właściwościach regenerujących, które doskonale odżywią usta zimą.