Gdzie kupić bajkowe plecaki dla chłopca i dziewczynki?

Rodzice przynajmniej raz do roku stają w obliczu wyzwania, jakim jest kupno nowego plecaka dla dziecka. Jedni robią to we wrześniu, przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego, inni czekają i zakupu dokonują w kolejnych miesiącach w nadziei, że uda im się trafić na przeceny, które pozwolą zaoszczędzić trochę gotówki. Najmłodsi są wielkimi fanami bajek i to właśnie z wizerunkami postaci swoich ulubionych filmów chcą mieć tornistry i plecaki. Gdzie najlepiej takie kupić? Odpowiadamy!

Jaki wybrać sklep? Plecaki z internetu kontra te ze sklepu

Zwolennicy robienia zakupów przez internet oraz w sklepach stacjonarnych mają swoje argumenty i rzadko są skłonni do zmiany zdania i miejsca, gdzie dokonują transakcji. Warto jednak poznać wady i zalety obu rozwiązań.

Sklepy stacjonarne i ich zalety

Największą zaletą robienia zakupów w stacjonarnych punktach jest możliwość przymierzenia plecaka i sprawdzenia, czy model, który najbardziej podoba się naszemu dziecku, jest odpowiednio dopasowany. Ważne jest, aby nie był on zbyt duży oraz za ciężki. Trzeba mieć na uwadze, że zapakujemy do niego sporo rzeczy, istotna jest więc jego pojemność, ale waga całkowita nie powinna przekraczać 10% masy dziecka. Kupując plecak w sklepie, możemy również dotknąć materiału i ocenić, czy jest solidny i czy będzie długo spełniał swoje zadanie.

Męskie stylizacje z plecakiem – jak je skompletować? Sprawdź jak wyglądać modnie!

Wady sklepu stacjonarnego

Niestety sporym minusem jest mniejszy wybór – nie wszystkie produkty zmieszczą się na ekspozycji, a najpopularniejszych po prostu w pewnym momencie może zabraknąć. Wadą jest także cena. Sklepy stacjonarne muszą narzucić większą marżę, aby cała inwestycja po prostu im się opłacała.

Zalety zakupów w internecie

Kupując w najlepszych sklepach internetowych, możemy liczyć na znalezienie produktów w znacznie niższej cenie niż w firmowych punktach. Zdecydowanie większy jest również wybór, dzięki temu nasze dziecko będzie mogło wskazać idealną szatę graficzną, którą będzie chciało posiadać na co dzień. Co więcej, dobre sklepy pokazują ile na stanie posiadają konkretnych modeli, można więc łatwo podjąć decyzję, czy zakup jest konieczny w tym momencie, czy można jeszcze chwilę poczekać.

Minusy sklepu internetowego

Kupując na odległość, nie mamy możliwości fizycznego dotknięcia produktu i sprawdzenia, czy jego wymiary odpowiadają rozmiarowi naszego dziecka. Na szczęście w przypadku niezadowolenia z zakupu, przysługuje nam prawo do zwrotu bez podawania przyczyny.

Plecak z Krainy Lodu czy z Barbie – co wybierze dziewczynka?

Dziewczynki, które uwielbiają bajki, najczęściej decydują się na wizerunki księżniczek. Sporą popularnością cieszą się Elsa i Anna, bohaterki znanej bajki “Kraina Lodu” oraz Barbie, która jest już ikoną klasyki. Wśród innych znanych wizerunków wyróżnić warto Violettę, tytułową bohaterkę znanego serialu dla młodzieży.

Plecak dla chłopca do pierwszej klasy – jakich bohaterów wolą młodzi mężczyźni?

Z kolei chłopcy to fani wielkich kasowych produkcji ze znanymi superbohaterami w rolach głównych. Spiderman, Ironman, Kapitan Ameryka – to ich prawdziwi idole. Gwiezdne Wojny także zachwycają młode pokolenie. Nie wolno jednak zapominać o Autach i Zygzaku McQueenie.