Jak zadbać o włosy przed farbowaniem?

Farbowanie włosów to zabieg, który może wpłynąć negatywnie na ich wygląd. Aby temu zapobiec, warto przed koloryzacją odpowiednio zadbać o swoje kosmyki. Zdrowe, nawilżone i wypielęgnowane włosy są bowiem mniej podatne na uszkodzenia czy przesuszenie. Dodatkowo po zabiegu pięknie się błyszczą i są idealnie gładkie. Jak więc zadbać o swoje kosmyki przed ich farbowaniem?

Maski i odżywki przy każdym myciu

Podczas każdego mycia włosów, należy pamiętać o nałożeniu na nie odżywki, maski bądź innego kosmetyku, który nawilży i zregeneruje nasze pasma. Dzięki temu będą one gładkie i miłe w dotyku. Dodatkowo zapobiegniemy ich puszeniu oraz elektryzowaniu. Przed farbowaniem warto wybierać produkty silnie nawilżające. Wpłyną pozytywnie na ogólny wygląd końcówek oraz stworzą na ich powierzchni warstwę ochronną. Należy jednak pamiętać, że takie specyfiki warto trzymać na włosach przynajmniej kilka minut. Wszystkie składniki odżywcze będą mogły dzięki temu przedostać się w głąb struktury kosmyków. Maska Kallos Keratin sprawi także, że włosy będą błyszczące i łatwiejsze do ułożenia. Czesząc się, warto także pamiętać o odpowiedniej odżywce w sprayu ułatwiającej rozczesywanie oraz olejku na końcówki. Po takiej pielęgnacji możemy być niemalże pewne, że nasze włosy są gotowe na zabieg koloryzacji.

Unikanie stylizacji na gorąco

Przed farbowaniem włosów warto także zaprzestać stylizowania ich na gorąco. Suszarka, prostownica czy lokówka wysuszają bowiem końcówki, które mogą zacząć się łamać oraz kruszyć. Jeśli jednak zależy nam na nienagannej fryzurze, użyjmy po prostu zdrowszych zamienników urządzeń elektrycznych. Znane jeszcze przez nasze babcie wałki czy papiloty z pewnością pomogą nam stworzyć idealne stylizacje.

Podcięcie włosów

Przed wykonaniem koloryzacji, szczególnie takiej przeprowadzanej w warunkach domowych, warto umówić się do specjalisty na podcięcie końcówek. Dzięki temu włosy będą zdrowe na całej długości. Jeśli kosmyki potrzebują jedynie małej regeneracji i są cięte na prosto, wystarczy że fryzjer użyje maszynki do ich wyrównania. Taki trymer do włosów sprawi bowiem, że powstanie idealnie prosta linia cięcia. Fryzura ta nie tylko będzie modna, ale także i praktyczna. Gdybyśmy bowiem pocieniowały swoje kosmyki, mogłyby one wyglądać na poszarpane bądź pokruszone.

Wybór odpowiedniego koloru

Planując farbowanie włosów, należy dokładnie przemyśleć, jaki kolor chcemy uzyskać. Nieraz wymarzymy sobie cudowny odcień, który zobaczyłyśmy gdzieś w Internecie czy czasopiśmie. Niekiedy okazuje się jednak, że wykonanie go na naszej głowie graniczy z cudem. Najczęściej trzeba bowiem poddać kosmyki depigmentacji bądź usunąć z nich farbę, której do tej pory używałyśmy. Lepiej więc znaleźć kolor, którego wykonanie nie będzie generowało dodatkowych czynności mogących narazić włosy na uszkodzenia. Niekiedy zwykła farba jasny brąz nałożona na kosmyki daje piorunujący efekt, dlatego nie zawsze warto tworzyć na swojej głowie wymyślne koloryzacje. Szczególnie gdy wiemy, że nasze pasma nie są zbyt silne, a każdy zabieg dodatkowo je niszczy.

Porada: włosy należy farbować bardzo rzadko. Im częściej bowiem poddajemy je takim zabiegom, tym większe ryzyko, że ich stan będzie się tylko pogarszał.