Grudzień w Krakowie

Grudzień w Krakowie przebiegnie pod znakiem koncertów i występów polskich oraz zagranicznych gwiazd. Wśród najważniejszych wydarzeń na ten miesiąc znalazł się m.in. koncert legendarnej grupy rockowej oraz wprowadzający w świąteczny nastrój występ najwybitniejszego światowego tenora.

Mela Koteluk: Migawka (Klub Forty Kleparz, 1 grudnia)

Mela Koteluk rusza w jesienną trasę! Już 1 grudnia krakowscy fani będą mogli zobaczyć ją na żywo w klubie Forty Kleparz. Uznana piosenkarka ma już w swoim dorobku Fryderyki i to aż w trzech kategoriach: Debiut, Album i Artystka Roku.

Artystka ma na swoim koncie zaledwie trzy albumy, doskonale przyjęte przez polskich słuchaczy. Jej debiutancki album „Spadochron” przyniósł jej zasłużony rozgłos. Drugi krążek „Migracje” uzyskał status podwójnej płyty platynowej. Teraz Mela Koteluk koncertuje po całym kraju, promując najnowsze wydanie „Migawka”, również entuzjastycznie przyjęte przez fanów i krytyków. Artystka ponownie została autorką wszystkich 11 tekstów na krążku.

Piotr Rubik – Moja Historia (ICE Kraków Congress Centre, 2 grudnia)

Znany i uwielbiany w całej Polsce kompozytor zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. „Moja historia” to koncert pod batutą Rubika, na którym odegrane zostaną największe przeboje, takie jak „Niech mówią, że to nie jest miłość”, „Psalm kochania”, a także wiele innych, w tym również i najnowszych.

2 grudnia w Centrum Kongresowym ICE Kraków usłyszymy nieraz nieoczekiwane interpretacje znanych i uwielbianych dzieł. Rubik pojawi się na scenie wraz z orkiestrą smyczkową, zespołem muzycznym oraz wybitnymi solistami: Marcinem Januszkiewiczem, Michałem Gaszem, Agnieszką Przekupień oraz Martą Moszczyńską.

Deep Purple – Live in Concert (Tauron Arena, 3 grudnia)

Legendarna grupa Deep Purple jest uznawana za jedną z najważniejszych w całej historii muzyki. Przez lata artyści wyznaczali standardy i dalsze ścieżki rozwoju hard rocka i heavy metalu. W ciągu ponad 50 lat działalności wydali 20 krążków sprzedanych w liczbie przekraczającej 100 mln sztuk. On niedawna figurują w Księdze Rekordów Guinessa, jako najgłośniejszy zespół świata.

Choć Deep Purple zorganizował już pożegnalną trasę w 2017 roku, dając trzy koncerty w naszym kraju, artyści wciąż nie potrafią rozstać się z działalnością. 3 grudnia fani zespołu będą mieli okazję zobaczenia i posłuchania ich na żywo w krakowskiej Tauron Arenie. To doskonała okazja dla miłośników hard rocka, w szczególności tych, którzy jeszcze nigdy nie mieli okazji uczestniczyć w ich widowiskach.

Zarezerwuj nocleg w hotelu Best Western Kraków Old Town i spędź niezwykły czas w Krakowie!

Kabaret Młodych Panów: To jest chore (Klub Studio, 4 grudnia)

„Nie ma ludzi zdrowych. Są tylko niezdiagnozowani”. – mawiał słynny psychoanalityk Zygmunt Freud. Tym właśnie hasłem, jako myślą przewodnią swoich występów będą kierować się członkowie Kabaretu Młodych Panów w najnowszym programie „To jest chore”.

Krakowscy miłośnicy dobrego humoru będą mogli zobaczyć popularną grupę 4 grudnia w Klubie Studio. W przedstawieniu nie zabraknie mądrych piosenek, scenek łączonych i przede wszystkim bawiących do łez skeczów na najwyższym poziomie estradowym.

Placido Domingo: Live in concert (Tauron Arena, 22 grudnia)

22 grudnia w Tauron Arenie wystąpi jeden z najwybitniejszych współczesnych tenorów. Placido Domingo wraz z Sinfonietta Cracovia – Orkiestrą Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa zaprezentuje się podczas specjalnego świątecznego koncertu. Będzie to piąty w historii występ śpiewaka w naszym kraju.

Tenor wraz z Luciano Pavarottim i Jose Carrerasem tworzył w latach 1999-2003 trio, które trwale zapisało się w historii sceny operowej, popularyzując ją wśród szerokiej publiczności podczas koncertów w parkach czy na stadionach. Domingo dysponuje piękną barwą głosu (tenor spinto) i techniką wokalną na najwyższym poziomie. Jego koncert będzie jednym z najważniejszych grudniowych wydarzeń w Krakowie i całej Polsce.