Gdzie spędzić weekend we dwoje w Łodzi i okolicach?

By spędzić ciekawy weekend wspólnie z partnerką czy partnerem wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać. Zamiast Paryża czy Barcelony, niezwykłych wspomnień lub po prostu miłych chwil mogą dostarczyć atrakcje w Łodzi i okolicach. Lubicie aktywnie spędzać czas? A może bardziej interesuje Was weekendowy pobyt w spa dla dwojga? Sprawdźcie, jakie miejsca w centralnej Polsce warto odwiedzić.

Hotel Podklasztorze – romantyczne miejsce na weekend

Wyjątkowy klimat dla wspólnego wyjazdu bez wątpienia stworzy Hotel Podklasztorze. Ten obiekt nad Zalewem Sulejowskim, oddalony nieco ponad 50 kilometrów od Łodzi, z pewnością spodoba się miłośnikom romantycznych wyjazdów i spokojnego rozkoszowania się wolnym czasem. Wrażenie zrobi na Was już sam budynek – zabytkowy hotel mieści się w zabudowaniach średniowiecznego opactwa cystersów. O sąsiedztwie mnichów przypominają wnętrza stylizowane na pomieszczenia dawnego klasztoru, zaprojektowane jednak z myślą o maksymalnych udogodnieniach dla współczesnych gości.

Relaks zapewni wizyta w spa, gdzie można odprężyć ciało i umysł. Sceneria obiektu w Sulejowie czyni z niej wyjątkowy hotel – zaręczyny w takim miejscu to również pomysł, który warto rozważyć. Atrakcji na spokojny spacer czy przejażdżkę na rowerze nie brakuje też w okolicy, gdzie można podziwiać malownicze brzegi Zalewu Sulejowskiego. Jeśli dotrzecie nad pobliskie niebieskie źródła, będziecie mogli podziwiać wodę niezwykłej barwy, jakiej nie ma nigdzie w Europie.

Śladami miejskich artystów

Dla tych, którzy chcą spędzić wspólny weekend w mniej standardowy sposób, ciekawa może być wycieczka po Łodzi. Nie chodzi jednak o klasyczne zwiedzanie miasta, a podróż po śladach autorów łódzkich murali. Ulicznych dzieł sztuki na murach tamtejszych budynków jest naprawdę sporo. Niektóre liczą kilkadziesiąt lat, ostatnio jednak regularnie przybywa ich głównie dzięki festiwalowi Urban Forms. Odkrywanie nieznanych dzieł współczesnych artystów może być nie lada frajdą. Jeśli wolicie spacery w naturalnym terenie, ale blisko miasta, dobrym wyborem będzie Las Łagiewnicki. To jeden z największych miejskich kompleksów leśnych na całym kontynencie. A po wszystkim można wybrać się na wspólną kolację do jednego z modnych łódzkich lokali.

Zabytki i Indianie

Pary, które lubią odwiedzać urokliwe miejsca z duszą i klimatem z dala od tłumów, w okolicach Łodzi również znajdą coś dla siebie. W centralnej Polsce nie brak zabytkowych budowli z niezwykłą historią. Szczególnie ciekawym miejscem jest kościół świętego Idziego w Inowłodzu nad Pilicą. Romańską świątynię wzniesiono w XII wieku, jej surowe mury można podziwiać do dziś. To wyjątkowy budynek w skali kraju – przypomina kościoły, które na początku drugiego tysiąclecia powstawały w Anglii. W województwie łódzkim, a konkretnie w Tumie, można też podziwiać majestatyczną romańską kolegiatę wzniesioną w XII wieku.

Oprócz polskich zabytków, w okolicach Łodzi da się też z bliska obejrzeć kulturę… indiańską. W Uniejowie nad Wartą działa bowiem wioska indiańska “Tatanka”. Weekendowa wycieczka wśród amerykańskich tipi to ciekawy i oryginalny pomysł na wypad we dwoje.