Błyszczące paznokcie hitem tej jesieni! Sprawdź, jak je zrobić!

W okresie jesienno-zimowym bardzo często stawiamy na błysk i brokat na paznokciach. W ten sposób możemy nieco urozmaicić szare i ponure stylizacje. Ważne jest jednak to, by przed przystąpieniem do wykonywania manicure dokładnie przemyśleć, jaki efekt chcemy uzyskać. W tym artykule podpowiemy więc, jakie paznokcie są modne o tej porze roku oraz jak je wykonać.

Paznokcie syrenki

Od wielu lat bardzo modne są wszelkiego rodzaju pyłki, które wcieramy w kolor bazowy. Z ich pomocą jesteśmy w stanie uzyskać efekt pięknej połyskującej tafli na płytce paznokcia. Jednym z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych jest proszek, dzięki któremu uzyskujemy efekt syrenki. Indigo ma w swojej ofercie wiele odcieni takiego dodatku, dlatego każda z nas znajdzie kolor, który najbardziej przypadnie jej do gustu. Aby pokryć paznokcie pyłkiem, trzeba nałożyć najpierw bazę oraz dwie warstwy lakieru hybrydowego. Każdą z nich należy oczywiście utwardzić w lampie. W ostatnią nałożoną warstwę wystarczy wmasować efekt syrenki. Najlepiej sprawdzi się do tego pacynka do makijażu. Całość trzeba dokładnie zabezpieczyć topem i gotowe!

Porada: Stylizację z pyłkiem syrenki warto pokryć topem dwukrotnie. Dwie cienkie warstwy zapobiegną ścieraniu się pyłku podczas wykonywania codziennych czynności.

Połyskująca folia transferowa

Ciekawym produktem, dzięki któremu stworzymy bardzo efektowną stylizację hybrydową jest folia transferowa. Indigo oferuje ten produkt w dwóch klasycznych odcieniach, czyli złocie oraz srebrze. Z ich pomocą „wyczarujemy” więc cudowny manicure, który będzie się wyróżniać oraz zwracać na siebie uwagę. Przed przystąpieniem do wykonywania paznokci należy jednak pamiętać, by oprócz folii kupić także specjalny klej. Znajdziemy go niemalże w każdej drogerii za dosłownie kilka złotych.

Gdy mamy już przygotowane wszystkie niezbędne akcesoria, należy pomalować paznokcie bazą oraz dwoma warstwami kolorowego lakieru hybrydowego. Następnie warto delikatnie przetrzeć je wacikiem nasączonym w cleanerze. Mając tak przygotowaną płytkę, należy nałożyć klej na paznokcie i odczekać ok. 40 sekund. Po upływie tego czasu wystarczy docisnąć folię transferową do paznokcia, zobaczyć, czy wzór się prawidłowo odbił i gotowe!

Porada: Za pomocą kleju można stworzyć ciekawe wzorki, którymi ozdobimy paznokcie. Jeśli jednak efekt odbicia folii na paznokciach nas nie zadowala, wystarczy całą stylizację przetrzeć cleanerem i powtórzyć aplikację od początku.

Lustrzane paznokcie

Każda kobieta lubi patrzeć na swoje odbicie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by móc przejrzeć się również w swoich paznokciach. Wystarczy bowiem kupić odpowiedni lustrzany pyłek i nałożyć go na płytkę, w taki sam sposób, jak „syrenkę”. Najlepszy efekt otrzymamy, gdy kolorem bazowym będzie czerń. Uzyskamy wtedy niesamowitą głębię i połysk. Aplikując pyłek, warto dokładnie wetrzeć go w paznokcie za pomocą palca lub pacynki. Przed pokryciem topem, należy pamiętać, by dokładnie usunąć nadmiar pyłku, który zgromadził się w okolicy skórek. Jeśli tego nie zrobimy, drobinki mogą dostać się do lakieru. W ten sposób zamiast gładkiej tafli, uzyskamy efekt brokatu na paznokciach.