Skórzane dodatki – pomysły na prezent dla niego i dla niej

Imieniny, urodziny, święta, rocznice – okazji do wręczania sobie prezentów mnóstwo, a pomysły na nowe upominki nie rosną jak grzyby po deszczu. Chyba każdy z nas musiał kiedyś zmierzyć się z problemem pustej głowy przed przygotowywaniem prezentów. Nie każdemu przecież możemy podarować plecaki worki. Będą one doskonałym prezentem dla nastolatek, ale nie dla dojrzałych kobiet. W takiej sytuacji ciekawym i uniwersalnym rozwiązaniem mogą być skórzane dodatki, które sprawdzą się znacznie lepiej niż kolejne zakupione w prezencie torby na lunch. Zadowolone powinny być obdarowywane nimi kobiety, ale też mężczyźni, którym z pewnością przyda się portfel męski skórzany. Przedstawiamy listę najpopularniejszych upominków wykonanych ze skóry.

Skórzane dodatki – dlaczego warto?

Przed wyborem prezentu zwykle stajemy przed dylematem: postawić na funkcjonalny i przydatny przedmiot czy zdecydować się na mniej praktyczny, ale za to ładny i modny upominek? Zwykle wybieramy tylko jedną z tych opcji. W przypadku skórzanych dodatków możemy połączyć obie zalety. Wśród produktów wykonanych ze skóry nie brakuje bowiem przedmiotów takich jak starannie wykonane portfele damskie, które łączą w sobie cechy stylowego elementu wyjściowego stroju oraz praktycznego przedmiotu codziennego użytku czy też kosmetyczki do torebki. Skórzane dodatki jednoznacznie kojarzą się z dobrym gustem, spada więc prawdopodobieństwo, że prezent się nie spodoba. To także gwarancja wysokiej jakości i długiego czasu użytkowania. Powinny posłużyć obdarowanej osobie zdecydowanie dłużej niż podobne przedmioty wykonane z tworzyw sztucznych czy tkanin.

Pomysły na prezent dla kobiety

Galanteria skórzana przeznaczona dla kobiet oferuje szeroki wybór przedmiotów, które świetnie sprawdzą się jako prezent dla mamy, siostry, partnerki czy córki. Najpopularniejszym rozwiązaniem są wspomniane portfele damskie. O ile w przypadku portfela wykonanego z tworzywa można zastanawiać się, czy przypadnie do gustu swojej przyszłej posiadaczce, o tyle portfele ze skóry stanowią uniwersalny i stylowy dodatek każdej eleganckiej kobiety. Mały portfel z łatwością zmieści się w każdej torebce, duży – pomoże uporządkować wszystkie karty, rachunki i zapiski. Zresztą również prezent w postaci skórzanej torebki powinien być trafionym pomysłem – to stylowe i eleganckie rozwiązanie nada się na każdą okazję. Przydatnym drobiazgiem może też okazać się skórzane etui na długopisy.

Pomysły na prezent dla mężczyzny

Skórzane dodatki dla mężczyzny? W tym przypadku również nie brakuje możliwości. Praktyczne walory i stylowy wygląd idealnie łączą w sobie skórzane portfele męskie. Sprawdzą się zarówno u tych, którzy szukają dodatku do eleganckiego stroju, jak i u osób pracujących fizycznie, które docenią wytrzymałość skórzanego portfela. Coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się nowoczesne skórzane torby dla mężczyzn czy wykonane z tego samego surowca aktówki. Każdy ojciec, brat, partner czy syn powinien także docenić prezent w postaci skórzanego etui na klucze. Uniwersalnym podarunkiem, który z pewnością spodoba się mężczyznom i kobietom, jest skórzany pasek. Ten element garderoby można dopasować do każdego rodzaju stroju.