Przemysłowe maszyny do szycia w domu – czy warto?

Wybór nowej maszyny do szycia jest zawsze bardzo trudny. Często jedna służyła nam bardzo długi czas i patrzymy na nią z sentymentem, jednak nie jest ona już tak wydajna jak kiedyś i trzeba ją wymienić na nowszy model. Wówczas pada pytanie, czy w domu nie sprawdzą się wydajne przemysłowe maszyny do szycia. Czy warto w nie zainwestować? Czy powinen je mieć każdy profesjonalny krawiec? Warszawa, Kraków, Poznań – gdzie szukać wysokiej jakości przemysłowych maszyn do szycia? Szukamy odpowiedzi na to pytanie!

Maszyny przemysłowe do szycia? Znajdź dużo miejsca

Dokonując zakupu przemysłowej maszyny, musimy być przygotowani na konieczność znalezienia odpowiednio dużej przestrzeni. Jest to związane z tym, że ten rodzaj urządzenia wyposażony jest w całkowite stanowisko pracy – posiada podstawę stołu oraz blat. Schowanie maszyny do spiżarni, piwnicy lub włożenie do szafy, w celu uzyskania większej przestrzeni, nie wchodzi w grę. Przemysłowe maszyny do szycia nie spełnią więc oczekiwań pani domu, która tylko co jakiś czas wyjmuje ją i kładzie na użytkowy stół w salonie, by dokonać mniejszych bądź większych poprawek w ubraniach.

Funkcjonalność maszyny

Czy maszyny przemysłowe do szycia są podobne do urządzeń domowych? Zdecydowanie nie. Są większe, szybsze i wydajniejsze. Są też przygotowane do pracy właściwie na okrągło, dlatego jeśli nie interesuje Cię taki tryb roboczy, lepiej zdecydować się na maszynę domową. Dodatkowo sprzęty przemysłowe zaprojektowane są do wykonywania jednej konkretnej funkcji – tak, jakby znajdowały się na linii w fabryce. Z kolei urządzenia domowe są wielofunkcyjne i potrafią zaoferować od kilku do nawet kilkuset ściegów do wyboru, a wśród nich stebnowy, zygzak, kryty, owerlokowy, a nawet ozdobny.

Praca zarobkowa na maszynie domowej

Jeśli chcemy oprzeć wykonywanie zadań w pracowni krawieckiej na maszynie domowej, możemy się mocno przeliczyć. Maszyny wielofunkcyjne nie zawsze są przygotowane do wykonywania ciężkiej, dynamicznej pracy, dlatego obowiązki będą znacznie się przeciągać. A żywotność machiny ulegnie znacznemu skróceniu. Urządzenia domowe osiągają prędkość 800, czasami do 1000 wkłuć na minutę, z kolei przemysłowe w tym czasie potrafią wykonać nawet siedmiokrotnie większą pracę. Do tego silniki, które się w nich montuje, także są zdecydowanie mocniejsze od wielofunkcyjnych sprzętów domowych.

Co wybrać?

Tak naprawdę na to pytanie należy odpowiedzieć samemu. Pod uwagę warto wziąć jednak powyższe podpowiedzi. Jeśli nie zarabiasz na życie szyjąc, a w domu wykonujesz jedynie drobne poprawki, takie jak skracanie spodni, nakładanie łat itp., zdecyduj się na urządzenie domowe. Warto, aby w Twoim mieszkaniu znalazła się wysokiej klasy maszyna do szycia. Janome, Singer, Łucznik czy Brother to marki, które od lat chwalone są zarówno przez profesjonalistów, jak i początkujących amatorów krawiectwa. Będziesz mieć wtedy pewność, że znów przez długi czas nie będzie jej trzeba oddawać do naprawy lub wymieniać na nową.