Najlepsze miejsca na romantyczny wypad we dwoje

Wiele osób marzy o tym, by chociaż chwilę odpocząć, oderwać się od pracy oraz uciec od codziennych problemów. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na długi urlop i wakacje w tropikach. Warto więc w takiej sytuacji zaplanować z ukochaną osobą weekend w spa lub romantyczny weekend we dwoje. Kraków, Wrocław lub Warszawa to znakomite miejsca na taki wyjazd. W jakie miejsca można się wybrać? Gdzie spędzić wyjątkowo romantyczne chwile i cieszyć się swoją obecnością?

Wyjątkowy hotel w mieście

Cudowny romantyczny weekend można spędzić w województwie mazowieckim oraz małopolskim, zwiedzając przy okazji stolicę kraju lub miasto królów polskich. Wystarczy zaplanować, które miejsca chcemy odwiedzić oraz wybrać odpowiedni hotel spa blisko Warszawy lub hotel blisko Wawelu. Przed dokonaniem rezerwacji warto sprawdzić, jakie zabiegi i atrakcje są oferowane przez pensjonat lub Best Western Hotel. Kraków jest miastem, w którym grzechem byłoby spędzanie całych dni w pokoju hotelowym. Spacery klimatycznymi alejkami mogą być równie przyjemne, co relaksujące wspólne masaże czekoladą, sauna czy jacuzzi. Nowoczesny kompleks basenowy czy tężnia solankowa to dodatkowe atuty hotelu, w którym z pewnością nie będziemy się nudzić. Jeśli chcemy zaskoczyć czymś swoją drugą połówkę, warto zarezerwować stolik w hotelowej restauracji lub sprawdzić, czy do pokoju można zamówić szampana.

Atrakcje poza hotelem

Aby spędzić miło czas z najbliższą osobą, warto wyjść poza hotel z basenem. Okolice Warszawy są rajem dla turystów i zakochanych par. Można znaleźć tu wiele klimatycznych kawiarni czy romantycznych miejsc. W knajpkach warto spróbować regionalnych specjałów i posłuchać lokalnej muzyki. Na długi spacer najlepiej wybrać się do Kampinowskiego Parku Narodowego lub na zamek w Liwie. Godna polecenia jest również wizyta w twierdzy znajdującej się w Modlinie. Aby uwiecznić te wspaniałe chwile, warto zabrać ze sobą dobry aparat. Ciekawym rozwiązaniem jest również zaplanowanie sesji zdjęciowej z fotografem lub zakup polaroidu, który w kilka chwil wydrukuje pamiątkowe fotografie. Będą one wspaniałą pamiątką na całe życie.

A co z Warszawą?

Będąc w pobliżu stolicy, nie można zapomnieć o szybkim zwiedzeniu klimatycznej Warszawy. Jak wiadomo, weekend jest bardzo krótki i przeważnie nie mamy czasu, by odwiedzić wszystkie najważniejsze miejsca. Punktem obowiązkowym jest więc przede wszystkim Stare Miasto, pomnik Syrenki Warszawskiej oraz Zamek Królewski. Przechodząc się po Krakowskim Przedmieściu warto skosztować słynnych na całą Polskę warszawskich wuzetek czy popularnych rurek z kremem. Wieczorem natomiast można zabrać swoją drugą połówkę na długi spacer po pięknie oświetlonych Łazienkach Królewskich oraz wyjechać na szczyt Pałacu Kultury i Nauki. Widok panoramy Warszawy wieczorową porą zapiera dech w piersiach.

Mieszkańcy stolicy, za najbardziej romantyczne miejsca na mapie miasta uważają również:

    • Ogród Krasińskich,
    • Ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik,
    • Bulwary Wiślane,
    • Plac Grzybowski,
    • Most Świętokrzyski.