Akcesoria fryzjerskie, która każda z nas powinna mieć w swoim domu

Włosy to jeden z najważniejszych symboli kobiecości. Odpowiednia fryzura i idealnie dobrany kolor podkreślają osobowość oraz dodają uroku. Codzienna pielęgnacja jest jednak niezwykle trudna, szczególnie w przypadku długich włosów. Ich ułożenie również bywa nie lada wyzwaniem. Poznaj więc artykuły fryzjerskie, które ułatwią starania o piękną i nienaganną fryzurę. 

Multizadaniowe klipsy do włosów

Klipsy do włosów to jedne z najważniejszych akcesoriów fryzjerskich. Dzięki nim codzienna pielęgnacja i układanie fryzury staje się o wiele łatwiejsze. W ciągu dnia można użyć ich jako spinki, która podtrzyma włosy lub jako klamerki, za pomocą której będzie można je spiąć i ułożyć. W momencie tuszowania odrostów czy farbowania w domu klipsy sprawią, że podział włosów na części będzie szybszy i prostszy. Dzięki temu kolor będzie równomierny, a wszystkie kosmyki pokryte farbą, niezależnie od ich gęstości oraz długości. Klipsy są również niezbędne do potrzymania włosów, które chcemy pokręcić lub wyprostować. Dzieląc je na części po raz kolejny, jesteśmy w stanie osiągnąć o wiele lepszy efekt stylizacji.

Zajrzyj na https://sklep.esstetica.com.pl/ i wybierz akcesoria do włosów dla siebie!

Akcesoria do koków

Są takie dni, kiedy jedynym rozsądnym wyjściem wydaje się spięcie włosów w kucyk lub kok. O ile z końskim ogonem na ogół nie ma problemów, układanie „węzełka” może okazać się nie lada wyzwaniem. Warto więc w takiej sytuacji sięgnąć po wypełniacz do koka, który ułatwi wykonanie fryzury. Wystarczy bowiem odpowiednio wyczesać włosy, nawinąć na wałek i zrolować. Kosmyki znajdujące się tuż przy twarzy można zostawić wypuszczone. Dzięki temu w dosłownie kilka chwil zrobimy fryzurę, która będzie wyglądała profesjonalnie i uroczo.

Gumki sprężynki do włosów

Kilka lat temu na rynku pojawiły się gumki do włosów, które swoim wyglądem przypominają sprężynkę. Wiele kobiet nie wyobraża już sobie życia bez nich, dlatego klasyczne frotki przeszły do historii. Spiralki bowiem sprawiają, że włosy mniej się plączą, a w miejscu, w którym były spięte nie powstaje mało estetyczne odkształcenie. Gumki te dostępne są w wielu rozmiarach, wzorach i kolorach, dzięki czemu można z ich pomocą stworzyć fryzurę z dodatkiem ciekawych ozdób lub sprawić, by były one prawie niewidoczne. 

Turban na włosy zamiast ręcznika

Po umyciu włosów, większość z nas suszy je ręcznikiem. Jest to jednak wielki błąd, ponieważ szorstka tkanina może uszkadzać strukturę i łuski włosów. Lepszym rozwiązaniem jest więc wkładanie mokrych włosów do specjalnego turbanu wykonanego z mikrofibry. Kokon ten jest miękki i przyjemny w dotyku, a dzięki temu delikatny dla kosmyków. Odpowiedni kształt ręczniczka sprawia, że włosy szybciej schną oraz nie opadają na twarz. Dużo łatwiej jest więc nałożyć maseczkę czy zrobić staranny makijaż.

Nowoczesne urządzenia do stylizacji

Jeśli włosy często poddawane są stylizacji na gorąco, warto wybrać profesjonalne urządzenia, które mniej narażają kosmyki na zniszczenia. Płytki prostownicy powinny być pokryte ochronną powłoką z turmaliny lub olejku odżywczego. Jeśli natomiast marzą nam się piękne loki, jednak nigdy wcześniej nie używałyśmy lokówki, najlepiej wybrać model automatyczny, który zadba o idealny skręt oraz ochroni przez uszkodzeniami.